Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves lány vagyok, szüleim...

15 éves lány vagyok, szüleim elváltak és anyukámhoz kerültem. Mit tegyek, ez most komoly?

Figyelt kérdés
Hétvégenként elmegyek tesómmal ( 12 éves, fiú ) apámat meglátogatni. Az a helyzet, hogy apám fogdos, még tesóm előtt is.( A nyílt utcán belenyúl a nadrágonba...stb)Nagyon szeret bennünket, meg minden, de...ez már elviselhetetlen. Attól félek, hogy egyszer megerőszakol. Most akkor pedofil? Mit csináljak?
2009. máj. 4. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj anyukáddal, családsegítő stb.

Jobb megelőzni a bajt.

2009. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj oda! Beszélj anyuddal még ma! Esetleg tanároddal, rokonoddal, nevelési tanácsadó pszichológusával. Jobb lenne ha AZ ÖCSÉD SE MENNE! Nem kényszeríthetnek!

Hiába szeret, ez nem vicc! Nem szabad engedni! Ha mégis találkoztok, üss a kezére, sikolttozz, kiabálj! Eddig miért engedted meg?

Attól hogy az apád, ezt nem szabad eltűrnöd, sőt! Eljátszotta minden jogát, azzal, hogy hozzád ért.

A vérfertőzés nagyobb bűn, mint a pedofília.

Szólj anyukádnak, ha nem tesz semmit, akkor menj a családsegítőbe, vagy hívd fel ezt a számot:

06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

Ingyenes.

És ha ezt csinálja, akkor nem szeret! Mindegy, mellette mit csinál. Ne engedd oda az öcsédet sem.

Nem vagy már kisbaba, tenned kell valamit.

2009. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eddig sem engedtem...eltoltam a kezét, stb....abbahagyta, de később megint kezdte.
2009. máj. 4. 08:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne hallgasd el a dolgot, bármennyire is cikinek érzed esetleg. Mert nincs rá garancia, hogy tényleg nem történik komolyabb baj, és ezt jobb lenne megelőzni.

Én a helyedben először anyukáddal beszélnék, és többé nem mennék apukád közelébe, mert így lehetősége sem lenne fogdosni téged.

Ha anyukád esetleg bizonytalan, akkor meg nyugodtan fordulj akármelyik felnőtthöz, akiben megbízol a környezetedben, egy jó fej tanár, vagy akárki.

De nagyon fontos, hogy ne adj lehetőséget apukádnak, hogy tovább fajuljon a dolog, csak felnőtt jelenlétében találkozz vele, vagy ne menj a közelébe egyáltalán.

Ne szégyelj segítséget kérni, mert ez a helyzet magától nem fog megoldódni. Ha nem teszel semmit, minden így marad, és ez még a jobbik eset. A rosszabbik, hogy tényleg több fog történni fogdosásnál, és ezt bizonyára te sem szeretnéd!

Sok sikert és bátorságot kívánok, szívesen elolvasnám később, hogy sikerült-e beszélned anyukáddal v vki mással...

2009. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanam, hogy ez nem helyes es, ha nem hagyja abba akkor tobbe nem latogatom meg!

Legy hatarozott! Ne hagyd magad!

2009. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már épp elég baj, hogy egy apának el kell tolni a kezét.

Ez elég ok, hogy ne találkozz vele egyáltalán.

Egyszer elmondhatod neki, mások előtt mondd, hogy védve legél: Ha mégegyszer hozzám érsz , többé nem látsz! S tartsd be. Ne kettesben mondd, ki tudja m ii rejtőzik még benne. Elég szomorú ez, de ne mentegesd magadban , hiába az apád. Hátha még később megnormálisodik, addig ne foglalkozz vele! Kérj segítséget anyukádtól vag ymás felnőttől.

Ez egyáltalán nem normális, akármilyen jó fej amúgy.

2009. máj. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha így áll a helyzet, tényleg fogadd meg, amit itt előttem már úgy látom , sokan leírtak. Most még "csak" fogdos. Később? És nem fogod tudni magad megvédeni. Előbb utóbb úgy intézi, hogy ketten maradjatok és neki lehetősége nyíljon...nagyon vigyázz, az ilyen ember veszélyes. Mondd el anyukádnak őszintén, nyíltan, hogy nem akarsz apádhoz menni, mert...Ha anyukád eszénél van, akkor biztos, hogy tesz a láthatás ellen, akár úgy, hogy apukádnak mondja el, hogy miért nem mehettek, akár bíróság előtt, hogy miért nem. DE állj ki magad mellett és nekem gyanús, hogy az öcséd is a védelmedre szorulhat ilyen téren.

Ne szégyeld! Ne te szégyeld! Ez az apád szégyene, akár milyen jó fejnek tartod. Aki gyerekkel kezd, az egy állat, de aki a saját gyerekével az egy szörnyeteg!

Ha úgy érzed, anyukád nem segít, akkor családsegítő, osztályfőnök, nagyszülő! Nagyon-nagyon legyél észnél. És semmiképp se menj hozzá láthatáskor. Az öcsédet is beszéld le róla.

2009. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

hát,igen. anyukádnak mond el, ha nem hiszi,akkor tanárodnak,nevelési tanácsadónak,családsegítőnek,bárkinek elmondhatod. nem tudom mennyi idő múlva leszel 16,de akkor már egyáltalán nem kell őt látogatnod,ha nem akarod :)

apukád veszélyes rád nézve,de a tesódra is!!

2009. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy apámat lecsunkják vagy valami...ezért nem mondtam el eddig...de itt az igeje. Köszönöm minenkinek!
2009. máj. 4. 12:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem csukják le. De ne hagyd tovább fajulni a dolgot!
2009. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!