Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fiúk! Miért olyan nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Miért olyan nehéz nektek, hogy egy tényleg komoly kapcsolatban megkérjétek a lány kezét? Ennyire szörnyű dolog ez?

Figyelt kérdés

Pl. lassan 7 éve leszünk együtt, most végeztük el a sulit. minden harmonikus és jó köztünk. de én mér régóta vágyom rá, hogy megkérje a kezem. de ő addig nem akar eljegyzést, amig nem lesz pl lakás. Szerintem egy gyűrű az érzelmi gesztus, és nem egyből esküvőt(lagzit) jelent. Szóval miért nem lehet eljegyzés?

Most nem konkrétan az én esetemre várok választ, hanem általánosságban, ezt csak példaként irtam, hogy kb ilyen esetben.

(olyanok válaszát most mellőzném, akik 20 év alattiak egy éve együtt vannak a párjukkal, és még nem kérték meg a kezüket, és most ez olyan halál fontos nekik)


2009. jún. 9. 21:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Mert a pasik azt csinálják, amit kell, aminek értelme van, amit muszáj. Ezt nem muszáj. Nem vagyunk romantikusak, és az érzelmi gesztusokkal is hadilábon állunk. Ha szeretnél eljegyzést akkor mond meg. Ne próbáld rávezetni, meg hátulról, kerülőúton kihisztizni a gyűrűt, mert az első esetben nem értjük meg, második esetben pedig messzire szaladunk.
2009. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az én párom például azért várt 3 évig a lánykéréssel, mert neki az eljegyzés maximum egy éven belül esküvőt jelent. Őt így nevelték. Már a kapcsolatunk első három évében is mindig mondta, hogy velem akarja leélni az életét, szóval nem volt bizonytalan, de mégsem akarta úgy megkérni a kezem, hogy majd egyszer lesz esküvő.
2009. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan húsz év alatti vagyok, egy éve a párommal,de azért remélem értékes választ tudok adni. Nővérem példájából indulok ki, közel hasonló az esetük mint a Tiétek. A párja úgy gondolja, hogyha eljegyzi, az akkor legyen halálosan komoly, tehát egy éven belül házasság. De a házasságukat olyannak akarja, ami jelent is valamit a kapcsolatukban, valahol váltás. S ha ennek nincsenek kézzelfogható megnyilvánulásai, könnyen olyan lehet, mintha nem is történt volna semmi, s ezáltal elsikkad az értelme. Én nem feltétlenül gondolom, hogy ez így lenne, de alapvetően logikus. Ha összeházasodnak, de utána ugyanoda megy haza ugyanúgy, s még gyereket sem tudnak bevállalni,mert nincs lakás s anyagi biztonság, akkor ez tényleg kicsit kevéske, ahhoz képest ami lehetne.
2009. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az tök értelmetlen, mikor a csaj nem kérné meg a pasi kezét, mert az milyen már, de addig addig "cseszteti" a fiút, amíg az meg nem teszi. Nekem ez a fura.

Én lány vagyok, de nem kattogok olyan eszelősen ezen a házasság témán mint egy csomóan, akik majd pár év múlva szépen elválnak.

2009. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan nem tartják fontosnak a ceremóniákat, a pasik meg főleg, és szerintem sok embernek nem jelenti a házasság azt, hogy avval közelebb kerülne a társához. Leggyakoribb példa amit szoktam hallani érvnek a házasság mellett, az a lakáshitel meg ilyen pénzügyi dolgok szoktak lenni, és egy házasságnak NEM ERRŐL kéne szólnia. Szerintem.
2009. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés a házasodási szándékot jelenti.Azt,hogy elkötelezi a fiú a lány felé magát(ELJEGYZI!!!)

Ha nem akarsz házasodni minek az eljegyzés?

Csak úgy felesleges.Akkor van értelme,ha úgy érzitek mindketten egy életre szól a kapcsolatotok és hamarosan házasságot szeretnétek kötni.Mert:szeretitek tisztelitek egymást,maximálisan megbíztok egymásban,nagyon hasonló az élet szemléltetek a gondolkodásotok,és tudtok egymásért a boldogságotokért a leendő családotokért felelősséget vállalni,megteremteni együtt a közös élethez való feltételeket.

2009. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem esküvőt, lagzit jelez egy eljegyzés, ha neked nem ezt jelenti, lehet érzi ezt a pasid és emiatt nem akar még egy ilyen dolgot meglépni.
2009. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém azért nem kért meg, mert neki az eljegyzés, meg a jegyben járás a világon semmit sem jelentett. Tudtunk, éreztük, hogy ez így tökéletes, és össze "kell" házasodnunk, így a dolog arról szólt, hogy akkor ekkor és ekkor megyünk az anyakönyvvezető elé, nem arról, hogy könnyes szemmel lepkék közt megkérdi lennék-e a felesége majd egyszer. Mi eleve nem eljegyzésről, hanem házasságról tárgyaltunk. Így nem is értem, a hűhót, hogy eljegyzés eljegyzés, mikor maga az esküvő, amihez ez szorosan tartozik még csak "egyszer, valamikor, majd" kategória.

Bár ezzel is csak egy évet várt, nem hetet...

Az a gyönyörű gesztus, ha veled akarja leélni az életét és szeretne elvenni. Az eljegyzés egy átmeneti állapot az oltárhoz vezető úton. Márpedig oda nem évekig kellene vánszorogni.

Az eljegyzés eredetileg sem arról szólt, hogy akkor majd valamikor, hanem egy éven belül meg volt az esküvő. Nekem speciel nem is tetszik, hogy manapság erről leszoktak, mert így sok esetben nem is olyan komoly dolog. most milyen, mikor valaki akár 5-10 évig menyasszony? Jó hát eljegyeztem, mert illik, akarta, stb, de azért nem veszem még el. Akkor mi értelme?

Tedd a kezed a szívedre, sokan csak önigazolásnak akarják az eljegyzést, akik így gondolják, hogy az nem jelent esküvőt. Akkor minek? Hogy lássák a gyűrűt, iwiwre ki lehessen írni, hogy boldog menyasszony vagyok esetleg meg lehessen említeni az ismerősöknek, hogy sikerült magam eladni? Esetleg ciki, hogy évek alatt nem sikerült annyira eladni magamat, hogy elvegyen?

Az eljegyzésnek nem ennek a felhígult érzelmi gesztusnak kellene lenni, mint már mondottam, hanem egy komoly szándék kifejezésének, egy olyan dolognak, amit rövidesen követnek a tettek is.

Lehet a párod így gondolkodik. Vagy szimplán nem akar megkérni. A hisztit ne csapd ki, ne célozgass neki, mert mivel lesz az jobb, ha megkér csak hagy abba a szekálást, de a kapcsolatotokban semmi sem lesz másabb?

2009. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
57%

miért olyan fontos nektek lányoknak az a gyűrű, meg a házasság? miért sürgetitek ennyire? mennyivel lesz úgy jobb?



nekünk férfiaknak azért nem lényeges, mert tudjuk hogy semmi értelme az egésznek. ha eljegyzek valakit és feleségül veszem attól ő még ugyan az a személy és éppen ezért ugyan úgy fogom szeretni mint azelőtt

2009. jún. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Utolsót leszámítva teljesen egyetértek mindenkivel.
2009. jún. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!