Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenéznek a rokonaim mert én...

Lenéznek a rokonaim mert én más vagyok mint ők. Tényleg én vagyok a maradi?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéreim (20 év körüliek) lenéznek engem azért mert én visszafogott vagyok. Én nem szeretek csak úgy alkoholizálni, nem dohányoztam még soha, nem járok el bulizni... Ők minden pénteken és szombaton buliznak, isznak stb. 2 alkalommal voltam velük én is, de az ő baráti társaságukkal rosszul éreztem magam. Illetve néha nekem is jó lenne így kimozdulni, de lenézettnek érzem magam velük.

Pl ma is látom ahogy töltögetik fel a fényképeket a netre meg ahogy üzengetnek egymásnak, hogy tegnap milyen jó volt. (az unokatesóim, a haverjaik, meg más rokonok akik nekem is rokonaim) Szóval úgy egymásra találtak, és én meg olyan maradinak érzem magam sokszor...


2011. okt. 23. 22:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Megértelek. Én sem iszom, nem dohányzom, nem bulizok, és nem is forgok olyan társaságban, ahol így élnek. Az évek során az embernek kialakulnak a körei, azok az emberek, akikkel egy hullámhosszon van, egy az érdeklődési köre. Mi a barátokkal nem bulizunk meg füstölünk, hanem találkozunk egymásnál, beszélgetünk, együtt főzünk, elmegyünk színházba, moziba, teázóba, kirándulni, nyaralni, utazni, ide-oda. Ezek érdekelnek, így érezzük jól magunkat.

Csak addig éreztem magamat maradinak, amíg azt hittem, mindenki bulizik, de gimnazista koromban aztán kialakultak ezek a barátságok, vagyis némelyik, és rájöttem, hogy az egyáltalán nem mérvadó, hogy sokan bulizva élnek. Az csak egyféle életstílus, de van ezer. Csak hát ők a hangosak és feltűnőek.

35n

2011. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista, nincs olyan nap évek óta hogy ne inna, nem bírja ki nélküle...Ráadásul anyámmal már évek óta ezen veszekednek. Mutatott már 1-2 olyan dolgot az élet nekem az alkoholizmusról, hogy szinte egy pohár sört sem akarok sokszor meginni a haverjaimmal. Komolyan mintha tudatalatt ellenállnék neki. Nem vagy maradi. Engem is kinéznek a családból mert nem járok el beb*szni, nem cigizek, ráadásul nem is k*rvázok, mer ez is akkora menő dolog volt nálunk. Ott van keresztapám, meg apám, 52-54 évesek és kiégtek, semmire se jók, megette őket a szesz meg a cigi. Én nem akarok ilyen lenni, és azt sem akarom hogy a gyerekeim egy ugyanilyen apát kapjanak mint amilyet én kaptam. Nem kötelező mindig másokhoz igazodni, az elején persze nehéz hogy egyedül vagy, de megszokod. Én is inkább elvagyok a kis világomba, inkább sportolok, mint hogy mindenféle füves-drogos-alkoholista trendi kisgyerekek között rötyögjek hétvégente a diszkóba, aztán 30-40 éves koromra meg kiégjek mint egy darab sz*r, impotens legyek, gyógyszereken éljek, meg idegbeteg, stb... Nekem ilyen élet nem kell.
2011. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, 23/F
2011. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hogyne!:-) (Légy is "maradi", kedves Kérdező - maradj meg önmagadnak. Tartsd meg az értékrended. Helyes és jó.)
2011. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én sem iszok és cigizek,mégis liberális felfogású vagyok.

Attól,mert vki nem önpusztító még nem maradi.

A nyitottság pont ott kezdődik,hogy nem mész a tömeg után,hanem úgy élsz ahogy neked jó.

2014. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!