Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék a férjemtől...

Gyereket szeretnék a férjemtől, de Ő azt mondja, hogy túl idős hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok, a férjem 43, eleinte úgy volt, hogy lesz, ami lesz, még nem gondolkodtunk gyerekvállaláson, de ahogy telt az idő, rájöttem, hogy szeretnék tőle, ha nem is most, de 2-3 éven belül, Ő is szereti a gyerekeket, de azt mondja, hogy már túl öreg lenne hozzá, nem lenne jó apa, meg hogy nem olyan beállítottságú. Régebben viszont mondta, hogy egyszer családot akar alapítani velem. Nem értem, hogy miért változott meg a véleménye, vagy eddig miért nem mondta, hogy nem akar abszolút. Ez nekem rosszul esik, persze emiatt nem hagynám el, de én szerettem volna gyereket később. Nem akárkitől, nem csak a gyerek miatt, hanem egy gyereket Tőle. Mit tegyek, ha nem változik a véleménye?
2011. okt. 24. 17:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%

Nekem pont ilyen pasi kellene :)

Én nem akarok gyereket, hanem nyugodtan élni :)

2011. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%

Saját történet.

Szülök második házassága.

Anyu 38, Apu 50. Ma én 27 vagyok, mindketten élnek és nagyon jó a kapcsolatunk.


Vagyis kérek mindenkit, hogy körkülönbség és életkor alapján NE általánosítson!!

2011. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:01


Nem az általánosítás a lényeg, hanem az, hogy irigyek vagyunk a boldogokra.... Olvasd vissza, engem hogy lepontoztak, csak mert nem ebben a cipőben járok...

2011. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy 20 éves csitri vagyok, meg gyerek, 23 éves felnőttként. Ja, meg nincstelen is:) Mivel jó egyetemet végeztem, ezért jó munkám van, így a fizetésem is megfelelő, van lakásom, autóm és még félretenni is tudok. Ami a "szórakozást" jelenti, az egy házasság, és 5 évnyi együtt töltött idő, rengeteg közös emlék. Szerintem nagyon is sok mindenem van:)
2011. okt. 25. 18:13
 25/33 anonim ***** válasza:
28%
Csak gyereked nem lesz-legalábbis ettől a fószertől biztos nem. Tényleg nagyon érett gondolkodásra vall, hogy nem tisztáztál feketén-fehéren egy ilyen alapvető, perspektívára vonatkozó kérdést. Ja és hogy te egyetemet végeztél? A 3 éves BA/BsC alapszak nem egyetem, szívem:) Ha elvégezed mellé az MA-t vagy régi hagyományos 5 éves osztatlanban végeztél, na az egyetem.
2011. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le, és beszéld át vele, mik a félelmei a gyermekvállalással kapcsolatban.
2011. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Szegény 82%-os..látom, neked nem jött be az élet. Nem baj drágám, mivel az írásod alapján 20 lehetsz, ezért talán még válhat belőled ember is:)
2011. okt. 25. 22:02
 28/33 anonim ***** válasza:
63%

Ne hagyd magad Kérdező! Igazad van.

Én nem egy és nem kettő, hanem kb. 10 nagy korkülönbségű kapcsolatot ismerek. Némelyiket igencsak közelről. És lássatok csodát: eddig (sok-sok éve) egyik sem bomlott szét. S nagyon szépen élnek. Szóval jó nagy hülyeség a kapcsolati kudarcot csak a korkülönbségre vetíteni.


Történetesen nekem is az egyik legjobb kapcsolatom egy tőlem 16 évvel idősebb pasival volt. S gyerek azért nem lett belőle, mert ő nem akart. Ezért is írtam korábban, amit írtam. Egy ideig bevállaltam őt a kívánságával együtt, később azonban erősebbnek bizonyult a család iránti vágy, így léptem. Pláne mikor már éreztem, hogy kezdem őt hibáztatni. Nagyon nehéz volt, hiszen nagyon szerettem, mégis erősebb volt az anyai ösztön. Ma már van 3 gyerekem, jó házasságom. S vele pedig megmaradtunk jó barátok. Ő abszolút elfogadta az érveimet, s sértődés nélkül engedett el anno.

Fájdalmas volt, de szép elszakadás.

2011. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
6.válaszoló:azt hogy a fenébe sikerült kiszámolni,hogy ha 45 évesen lesz apa,akkor a 8. osztályos ballagáson 65 éves lesz?Elmondanám,hogy a középiskolain is "csak" 63 éves.
2012. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A kérdés az hogy ugy mentél hozzá hogy beleegyeztél abba hogy nem lessz gyerek?Mert ha igen akkor egy szavad se lehet.
2012. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!