Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek babája vagy ismertek...

Valakinek babája vagy ismertek olyan kisbabát kisgyereket aki nyaki-törzsi hipótóina miatt még 1 évesen sem ült egyedül? Kérdezhetnék?

Figyelt kérdés

sikerült meggyógyulnia? mit tettek ennek érdekében? milyen fejlesztésekre jártak? mennyi idős korára mit tudott a pici?

fontos nagyon!!!

kérem aki tud egy picit is erről írjon nekem


köszönöm


2011. júl. 4. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia0!

Mi nyaki hipotonia miatt(laza nyak és kötött csipő) miatt jártunk Dévény tornára. Ott mondták hogy volt egy baba aki 1évesen még nem forgott csak 1helyben feküdt.Őt is félév alatt helyre hozták. Mi 3hónapig jártunk,Forogni pont akkor kezdett de csak 1ik irányba,majd kuszott,ma már mászik és lépked:) Butorok mellett,néha megáll egyedül.:) 14hós

2011. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dokik nem mondott semmit sem az 1 év alatt? Nem figyelték a hipotóniáját? Nem küldtek el sehová titeket?

Lányomnak nyaki hipotóniája volt, de az orvosok egyből Dévény-tornát vagy gyógytornát javasoltak!

Dévényre sajnos nem jutottunk el, mert nem volt sehol szabad hely, nagyon le vannak terhelve a Dévényesek. Viszont állítólag nagyon hatékony.

Nekünk szerencsénk volt, mert pár kezelés gyógytorna alatt erősödött a lányom, így nem kellett tovább aggódnunk. S mindez még 5 hónapos kora előtt történt, nagyon piciként.

Nem értem titeket miért hanyagoltak el ennyire.

Keress fel egy dokit és kérj beutalót gyógytornára, vagy hívd fel bátran a Dévény gyógytornászokat!

Egy kis fejlesztéssel, reméljük semmi baj nem lesz!


[link]

2011. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi 10 hónapos korunkban kezdtük a Dévény-tornát. Enyhe vállövi, törzsi és csípőbeli hypotóniát diagnosztizáltak nála. Amikor elkezdtük még nem tudott kúszni sem, 1. kezelés után azonnal elkezdett kúszni és hónapokig csak ezt csinálta. 1 éves státuszon még nem tudott magától ülni, aztán mindent nagyon ügyesen behozott. Most 15 hónapos, még nem jár önállóan, az egyik kezét még fogni kell, de már nem azért mert nem lenne képes az önálló járásra, csak így nagyobb biztonságban érzi magát. Még most is járunk 2 hetente tornára. Nagyon hasznos volt, szinte hihetetlen milyen ügyesen fejlődött tőle. Enélkül még nem tudom hol tartanánk. Természetesen én magam jártam ki a tornát, sem a védőnő sem a gyerekorvos nem látott rendellenességet a fejlődésben. Egyszerűen azt mondták, hogy lusta. Ne habozz, vidd el Dévény vizsgálatra és minden rendben lesz.
2011. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!