Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek csalódást okoztam...

Mindenkinek csalódást okoztam és senki nem bízik bennem a családban. Lehet még tenni ilyenkor valamit? 17/L

Figyelt kérdés

most mind1 miért mert hosszú lenne, de a lényeg az hogy anyum elmondta nekem hogy ő nem tudja hogy hogy lennem ilyen amilyen vagyok hogy nekem csak a pénz számít és semmi más, leszarom az egész világot és kihasználok mindenkit és semmi szeretet vagy együttérzés vagy bármi ilyemi nincs bennem. azt mondja ők nem ilyennek neveltek és amikor megkérdeztem hogy akkor most mit csináljak akkor azt mondta hogy semmit mert már nincs mit csinálni. fél évig még velük élek még figyelnek rám aztán azt csinálhatok amit akarok ő már nem tud semmit sem.

én nem érzem hogy ilyen lennék....de biztosan igaza van. szeretném ha más lehetnék...


2011. márc. 28. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
na még van egy féléved.gondolom míg nagykorú leszel.ezalatt a félév alatt próbálj többet törődni velük és próbálj meg változni.ha látják,hogy az akarat megvan,biztos,hogy meg fog anyud bocsátani.fel a fejjel.
2011. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon egyszerű a megoldás, ha tényleg szeretnél megváltozni, akkor néha nézd mások érdekeit is, vagy ha úgy tettszik, próbálj meg másokat előtérbe helyezni magad előtt.

Ez nem azt jelenti, hogy mindig így kell viselkedned, de ha fontos dologról van szó, vagy ha tudod hogy ezzel megbántod anyukádat, akkor szállj magadba egy kicsit és mérlegelj. Ők szeretnek, és szerencsés vagy, hogy még melletted állnak, ezért a támogatásért, és a szeretetükért ennyit megtehetsz. Gondolj csak bele, te a gyereke vagy, és egy anya bármit megtenne a ha a gyereke érdeke úgy kívánja.

Én úgy gondolom hogy az ilyen típusú emberek mint te, legtöbbször nincsenek tisztában vele, hogy mennyire meg tudnak bántani másokat a viselkedésükkel. Na neked ezt kellene észre venned, és egy kis empátiát tanulni.

Én hiszem, hogy még fiatal vagy, és idővel te is másképp fogod látni a dolgokat.

2011. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha nem írod le miért mondja ezt akkor most találjuk ki? Amit tehetsz hogy megváltozol ha tényleg ilyen vagy. Vagy leülsz magaddal és átgondolod logikusan a dolgokat, mindenféle önzőség nélkül és bevallod milyen is vagy.

Mást ehhez nem lehet írni.

2011. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bizonyísd be neki hogy nincs igaza. Mutasd meg hogy képes vagy változni és igen is nem vagy olyan amilyennek gondolnak. Csak nézz magadba és tudni fogod hogyan csináld.

Én nem értem hogy képes valaki így leírni a saját kamasz gyerekét. Akármilyen csak az enyém én vagyok az anyja vagy nem?

2011. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha egy anya ezt mondja akkor valahol csak igaza lehet,és te sem cáfoltad meg..

Változtass magadon,bár ha neked ez az élet a jó,akkor nem fogsz sosem megváltozni,és nem fogsz igazán boldog sem lenni..Mert a felsorolt tulajdonságok bizony hosszú távon nem kifizetődő..Szépe lassan idővel mindenkit el fogsz veszíteni aki valaha is fontos lehet neked..Ha egyáltalán érezni fogod ennek a lényegét..

2011. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egész életemben azt hallgattam anyáméktól, hogy olyan pasit kell találni, aki sokat keres, gazdag legyen, eltartson, egy akárki nekem ne legyen jó. Az első cipőm adidas volt, akkoriban annyiba került, mint anyám havi fizetése, és mindig mindenből a legdrágábbat húzták rám, adták a kezembe. Így neveltek fel. Ha barátom volt, ha nem is volt tökéletes, úgy adták elő, ha legalább sikeres ügyvéd lenne, ez sem zavarná őket. Hogy ez csak egy festő, ebből sose lesz semmi, ez még el sem tudna tartani.


Ma meg csodálkoznak, hogy szinte érzékem van hozzá, hogy látatlanban is mindenből a drágábbat válasszam és ha megjegyzek valamit egy pasi anyagi helyzetével kapcsolatban, akkor esnek egyik kétségből a másikba, hogy milyen anyagias liba vagyok. Mintha nem azzal tömték volna a fejemet 20 évig, míg el nem költöztem, hogy legyek ilyen. Lehet a tieid is csak álszenteskednek, hogy ők aztán semmiről sem tehetnek... Az is lehet, hogy nem is vagy ilyen, csak nem tudnak mivel bas.zogatni.

2011. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

: ma 13:56

Ugye neked még nincs gyermeked,főleg kamasz gyermeked? Mert ha nincs ,akkor nem is tudhatod,hogy milyen az amikor egy anya feladja.

Én ismerek olyan anyát aki rendes,becsületes,kedves,aki imádta a gyerekét.Mégis volt egy pont amikor ő maga mondta a fiának,hogy nem jelenti fel,mert a saját fia,de tűnjön el az életéből..Így leírva,persze durva hogy egy anya ilyet mond,de ismerni kell az okokat.A kérdező anyja sem lehet rossz ember,hiszen ahogy a kérdező leírta,valahol az anyja egy kicsit magát is hibáztatja,hiszen nem így nevelték a lányukat..Elkeseredett lett,mégsem dobja ki,hanem vár a felnőtt korúságáig..Onnantól kezdve a kérdező azt csinál amit akar,már nem igyekszenek megérteni a döntéseit..Ha egy anya így el van keseredve ,bizony érdemes az okát is tudni,mielőtt támadjuk a szülőt..

2011. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Tudnál pár konkrét példát is mondani a vitáitokra, mert úgy könnyebb lenne tanácsot adni. Nehéz így átlátni, hogy kinek lehet igaza és miben.
2011. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó dolog, ha nem akarsz olyan lenni, amilyennek elmondanak. Ha te nem is vagy tudatában a negatív tulajdonságaidnak, akkor is az alapján ítélnek meg, amit mások látnak belőled.

Szerintem ülj le anyáddal, mondd el neki hogy rosszul esett, amit mondott, és ha tényleg ilyen vagy szeretnél megváltozni, mert nem így képzelted el magad az életben. Mondja el, hogy miben nyilvánul meg ez az anyagiasság, kihasználás, önzés szerinte, mit csináltál rosszul, mire reagáltál másképp mint kellett volna.

Hallgasd végig, és áldd meg hogy minden mondatába beleszólj hogy "De hát ez semmiség!" "De hát ezt csak azért mondtam, mert.." :) Ha megtudtad amit akartál, vonulj félre és emészd az információkat. Akkor már lesznek elképzeléseid arról, hogyan is kellene elkezdened a változást. Nem csak a viselkedésedben, hanem a gondolkodásodban is, ha szükséges.

Sok sikert hozzá, és kitartás!:)

2011. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"de biztosan igaza van."


1, Nem biztos.

2, Ha úgy is van, nem a te hibád.

3, 17 évesen még bármit kezdhetsz magaddal, amit igazán akarsz.

4, Ha nem adod fel (ami "csak" annyit tesz, hogy nem halsz meg), akkor még hosszú út állhat előtted, sok tapasztalattal, tanulással. Másra igazából nincs is szükségünk. A többi csak "mellékes körülmény". Vannak, akik keresik az életük értelmét. Vannak akik élik az életüket.

2011. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!