Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám elvárja, hogy hazudja...

Az anyám elvárja, hogy hazudjak a nagyobb bevétel érdekében, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az anyám munkanélküli (erre kérlek ne tegyetek megjegyzéseket, én is nap mint nap veszekszem vele ezért, de jönnek a kifogások, hogy nem bír járni és egyéb problémái is vannak amiket most nem részleteznék) ezért apukám tart el minket. Most a gyermekvédelmi támogatást nekem kell beadnom, és megkérdezik rajta, hogy van-e bármilyen bevételem, és kapok ösztöndíjat. De az anyám azt akarja, hogy azt ne valljam be, mert akkor nem kapunk pénzt, pedig szükségünk van rá, mert rengeteg a számla és emellett alig marad pénz ételre. De ha bevallom az ösztöndíjamat, akkor úgy tűnik, hogy sok pénzünk van, pedig annak egy hatalmas része elmegy számlákra. Ha viszont nem vallom be, akkor az meg bűncselekmény, és én tényleg nem akarom kockáztatni az én életemet ezért. Ugyanakkor azt is tudom, ha most nem vallom be, akkor nem az anyámnak ártok, mert az nem érdekel, hanem csak apukámnak lesz nehezebb. Szerintetek mit tegyek?
2011. okt. 26. 11:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, én soha nem írtam be. Mert az is előfordulhat hogy most beírod hogy 50 ezer, a következő félévben meg csak 10 ezer.

Hogyha meg a másik oldalát nézed akkor az állam annyit elvesz a szüleidtől + még annyit elfog venni hogy nyugodtan igényelheted a gyermek védelmit.

2011. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Mérlegelj.

1. Nem vallod be az ösztöndíjat,így az adataid alapján elbírálnak,és magasabb összeget kapsz havonta X.ideig.Így apukád nem lesz rossz helyzetben

DE! Valamilyen oknál fogva kiderül a csalás,ezért azonnal megszüntetik az összeg folyósítását,és értesítik az iskolát is,meg téged is hogy csaltál.Büntetés,egy összegben való visszafizetés a jogtalan pénz miatt.Talán az iskola is úgy dönt,hogy megfoszt az ösztöndíjtól.

Apukád még rosszabb helyzetben lesz,mert innentől kezdve mégiscsak ő fogja visszafizetni a pénzt,és a duplája lesz mint amennyit kaptatok.


2.Bevallod,hogy ösztöndíjas vagy.Lehet hogy kevesebb pénzt kapsz,lehet hogy apukádnak még többet kell dolgoznia,de nyugodt éjszakátok lesz,és senki nem fog zaklatni titeket csalással,bírósági perekkel..


Én a másodikat választanám.

2011. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele, az volt az első, ő természetesen azt mondta, hogy ne hazudjak, de hallottam a hangján, hogy gondterhelt lett tőle. Keresnék én diákmunkát, de egyszerűen nincs időm, az iskola elveszi az összeset, és egyébként is a hajam tépem attól, hogy az anyám itthon növeszti a fenekét míg én nemcsak egy elég nehéz szakot csinálok, hanem még dolgoznom is kell.. Persze lehet mondani, hogy ettől kellemetlenül érezné magát és elmenne dolgozni, de ez nem így van, nyáron is dolgoztam és tavaly szeptemberben is, de őt nem érdekelte, én meg annyira kimerült voltam, hogy abba kellett hagynom.
2011. okt. 26. 11:31
 14/29 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy annyira nulla pénzből kell megélnünk és itt nem arról van szó, hogy kevesebbet kapunk, hanem vagy kapunk vagy nem. Rémesen érzem magam ebben a helyzetben, de azt hiszem nem fogok hazudni, majd megpróbálok találni valami munkát ami belefér az időmbe. Csak ha az ember mérnöknek tanul ez annyira azért nem könnyű :(
2011. okt. 26. 11:35
 15/29 anonim ***** válasza:
az ösztöndij nem számit jövedelemnek nem kell beírnod. ez tuti mert régebben nekem is kellett és kaptam támogatást
2011. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Valamit valamiért..Te most tanulsz mérnöknek,ha elvégzed jó szakmád lesz,jó fizetéssel.Később nem lesznek ilyen gondjaid.

Én is szívesen tanultam volna mérnöknek,de nekem nem lehetett.Engem a szüleim nem voltak hajlandóak támogatni.Így el kellett mennem dolgozni,hogy enni tudjak..

Te még mindig szerencsés helyzetben vagy mint én voltam.Örülj hogy legalább tudsz tanulni,még akkor is ha most nagyon nehéznek érzed..

2011. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíj valóban nem számít jövedelemnek a legtöbb támogatás szempontjából. A legegyszerűbb az lenne, ha rákérdeznél az illetékes hatóságnál, ahová benyújtod, hogy az ösztöndíjadat is fel kell-e tüntetned.
2011. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács:ne hazudj,megjárhatod!

Inkább próbálj meg havi 4-5napot diákmunkázni.Ez havi 20ezer ftnál picivel több.Ennek szerintem jobban fog örülni apukád.

2011. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is tájékozódj alaposan, mielőtt döntesz. Az ösztöndíj nagyon esetleges dolog, a tanulmányi átlagtól függ, nem számíthat fix jövedelemnek.

Ha utánakérdezel, lehet, hogy tényleg nem is a bevallandó kategória, te meg jóideje ezen idegeled magad.


Próbálj meg leginkább a tanulásra összpontosítani, mert ha nem sikerülnek a vizsgáid a fáradtság, munka miatt, akkor apukád erőfeszítése is semmivé foszlik, mert neked sem sikerül kitörnöd a nehéz élethelyzetből. Csak annyit vállalj be, hogy a tanulás ne lássa kárát.


Kitartás, és hagyd a szüleidre, hogy lejátsszák egymás közt a meccseiket, ne te vedd a válladra az ő problémáikat, felnőtt emberek!

2011. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A gyereknek az ösztöndíja mióta számít családi bevételnek?
2011. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!