Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért hiszik sokan azt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik sokan azt hogy az esküvő egy nagy anyagi bevétel lesz?

Figyelt kérdés

Ezért hajlandok akár több száz fős vendéget hívni hogy a nászajándék, vagy násztánc jó sok bevételt adjon?

Mi nem kértünk semmit amit kaptunk mindenki önként adta, és saját zsebéhez mérte. Még csak a felét sem fedezte az előkészületi és esküvői költségeknek. Mi 30-an voltunk. Fele a szegénységből jött. Tényleg pofátlanság mostmár anyagiakra gondolni az esküvőn. Mert ha jó bevétel lenne, jönne az ahpen megadóztatni azt a pénzt is. :D


2009. júl. 2. 11:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Mi nem gondoltuk. Szerencsére vagyunk még így egy páran. Bár a mi környezetünkben is van olyan pár, akik annyi nászajándék pénzt kaptak, hogy utána vettek belőle egy kertes házat.....de a többségnél azért nem így van. Nagy a szájuk talán. Azért hangoskodják ki ezt is.
2009. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen, anyáink idejében nagy bevétel volt. Csak sajnos most már nem az. Mi is összesen plussz 80ezerre jöttünk ki egy 52 fős lagziból. De kb erre számítottunk.
2009. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék voltak vagy 200-an, és nagy bevétel volt! csomó pénz, bútor, háztartási gépek...
2009. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt lehet kicsit máshogyan is nézni. Nyilván senki nem kér. Az, hogy a násznép megkérdezi a párt az esküvő előtt, hogy minek örülnének, és ők azt mondják, hogy pénznek inkább, mert esetleg már együtt laknak egy ideje, és szinte minden megvan, az szerintem nem gáz. Nekünk is most lesz, de mi tényleg nem pénz miatt csináljuk. Van egy szép házunk, jó fizetésünk. Mi meg akartuk ünnepelni ezt vhogy ,csak hát a párom szűkebb családja is 60 fő kb., plusz még a barátaink. Így leszünk kb. 100-an. Meg az sem teljesen igaz, hogy nem lehet belőle fedezni. Ez attól függ. Nálunk a kaja nagy része ajándék lesz. Anyósom kap egy borjút, apum adja a csirkét meg a finom barackpálinkát, borász rokon a bort, a fotós barát, eleve ott is lesz, a pia nagykerből (bontatlant visszaveszik, szállás sem kell a vendégeknek mert a családból mindenkinek szinte van háza, ahol elférnek. Tehát nekünk viszonylag szerencsénk van, mert rengeteg dolgot kapunk, és nem kell érte fizetni. Ugyanígy volt a sógornőméknél két éve, és ők 300 ezerrel pluszba jöttek ki (nem is gondolták volna). De azt, hogy valaki vegyen nekem 3 mikrót, meg 4 kenyérpirítót, amikor már egyébként is van, annak semmi értelmét nem látom. De ha pénzt viszek neki, akkor esetleg abból tudja fizetni a hitel egy részét, esetleg le tudja burkoltatni a teraszt, vagy el tud menni egy szép nászútra. És szerintem azt senki nem köti ki, hogy ki mennyit hozzon. De szép is lenne. Más az, hogy vki tudja, mennyit illik venni. Mi minden barátunknak mondtuk (van, aki nagyon kevés pénzből él), hogy akkor annak az ajándéknak az árát, amit kitalált, rakja bele a borítékba. Nem kell annak 20 ezernek lenni, ha ez 3000, akkor annyi, ha 5, akkor annyi. Nyilván nem ezt fogjuk nézni.
2009. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%

Miért az adóbevallásba elvileg nem kellene beleírni azt a bevételt is? Én mintha így hallottam volna, bár nem tudod miket kell kitölteni, nem magamnak csinálom...


Igen, sokan úgy vannak vele, hogy jó bevétel lesz. Biztos vannak olyan körök, ahol ez 100%, de ahol nem, és nem is jön össze nekik, amire számítottak az azért elég ciki. Vannak, akik mondjuk a kaját sem fizetik ki, csak utólag, az összetáncolt léből. Hát nem mondom, bátrak.


Nekem mindig azt mondták, hogy ne csináljak nagy esküvőt, mert hiába jön a sok ajándék, úgy is elviszi az esküvő ára, ha egyáltalán fedezik az ajándékok. Én egyébként sem szeretnék túl nagyot, pénzért meg főleg nem. Ha azt mondom, hogy mint régen a faluban az egész utca összedobja a tűzhelyeket, meg a hűtőket, sütnek-főznek, disznót vágnak, valamelyik ismerőstől még sátrat is kerítenek, mint mondjuk a szüleimnél anno, akkor az egy jó, minimum költséges de nagy esküvő, és úgy kapnak nászajándékot, az egy dolog, de hogy egy milliót kihajítsak a zsebemből, hátha visszajön, na nem ár...

2009. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Be kell vallani adózásnál, bár csak abban az esetben, ha egy személytől több mint X ezer (100 v. 200?) forintot kaptál. Ha jól tudom. Úgyhogy az Apeh felkészült :)
2009. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez családja válogatja. Nálunk a fele költség sem jött vissza. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy még ekkor is csak kap és kap és kap. Nem egy egész borjút meg területet, mi egy kis segítséget se kaptunk a szervezésbe. Semmit sem.
2009. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

12.10-es vagyok: utánanéztem, adómentes jövedelemnek számít, viszont be kell(ene) vallani:

[link]

2009. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolja így, mert az esküvőt a szülők fedezik (elvileg), de a pénz az ifjú páré. Bár szummára negatív, de nem azt nézi az ifjú pár, hanem hogy neki mennyi pénz jött be. Ezért mindenkit meghív, aki él és mozog. Így a szülőknek meg még többe van...

Akinél nem a szülő fizeti, az a pár nem is gondolja úgy, hogy húúú, de sok pénz jön be!

2009. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Az esküvőt a szülők fedezik? mi nászajándékot sem kaptunk tőlük :(

de, hogy van ez? odamegy az ember a szülőjéhez, hogy nyáron esküvő és ettől már automatikusan nyílnak a tárcák? és akkor a szülők szerveznek, mert az ő pénzük, ők mondják meg mire mennyi és hogy van vagy a gyerekek, mert az ő esküvőjük?

2009. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!