Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teherbe estem ilyen körülménye...

Teherbe estem ilyen körülmények között. (? ) Ti vállalnátok a babát?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolatomnak lett vége, lassan közel egy éve.

A szakítás után nem sokkal megismerkedtem egy fiúval, akivel nagyon megkedveltük egymást, de sokáig nem olyan erős kompromisszumokon alapult a kapcsolatunk, mint az előző párommal, mégis mindig egymás mellett kötöttünk ki.

Védekezés mellett teherbe estem, tegnap csináltam tesztet, holnap megyek a nőgyógyászomhoz. A párom szeretné megtartani, szeretne családot, jól keres és a szülei is minden támogatásukról biztosítottak.

Én még sem tudom mit tegyek... Abortusz ellenes vagyok, de most nagyon megijedtem és túl fiatalnak tartom magam 23 évesen arra, hogy ilyen szinten elköteleződjek. Az anyai ösztönök viszont már most megszólaltak bennem. Mit tennétek a helyemben?


2011. okt. 26. 14:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat... Nagyon meg vagyok ijedve és össze vagyok zavarodva, de a szívem a baba mellett áll...

Véleménytől függetlenül, egyik válaszadót sem pontoztam se fel, se le.

2011. okt. 26. 15:05
 22/51 anonim ***** válasza:
72%
Ha a szíved mélyén szeretnéd, és biztosítani tudod neki a körülményeket ahhoz, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt, akkor sztem tartsd meg. Legalábbis az írásod alapján elég érettnek tűnsz hozzá.
2011. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi idősen és ilyen helyzetbe vállalnám a helyedbe. Nem vagyok ellene az abortusznak, de neked nincs rossz helyzeted. Ha 16 lennél, akkor megfontolandó... Van egy párod, aki szeret és szeretné a babát is. A szülők sincsenek ellenetek. Te is már vagy annyi idős, hogy inkább lenne felelőtlenség az abortusz, mintha vállalod a babát. Rendben, még nem tervezted, de mi van, ha elveteted és mondjuk pár év múlva mégis akarsz, de nem lehet?
2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
61%
Én még azt is hozzátenném hogy talán minden kismama megijed először ,én is így voltam vele, pedig mi akartuk hogy legyen. Elmúlik, ahogy telik az idő erősödik benned az az anyai ösztön amit már most is érzel.Ha szived szerint megtartanád hát tartsd meg!
2011. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
69%

Volt pároddal erősebb kompromisszumokon alapult a kapcsolatotok mégis

szétmentetek.

Mostanival nem oly erős, mégis (úgy tűnik vannak helyzetek -negatív) mégis együtt vagytok.

Nem biztos, hogy az a szorosabb kapcsolat, ha az ember totál belevan zúgva a párjába vakon.

Ha szereted a jelenlegi párod, és ő szeretné megtartani, és valahol úgy érzem te is, és segítségetek is van, és elég biztosnak tűnik, hogy megkapná a baba amit kell, szerintem tartsátok meg.

Sokan vannak úgy, hogy nem készültek fel, mégis megtartják, és bár nem a legkönyebb feladat az anyaság, mégis csuda egy érzés.

Sokan vannk úgy is akik úgy érzik felkészültek, minden tuti, aztán begörcsölnek, nehezen veszik az akadályokat.

Te legalább már elgondolkodsz ezeken, ez jó jel !

Valamiért úgy érzem az írásodból, hogy én a megtartásra szavazok. Megtudsz gyürkőzni a feladattal, és nem lesz lelkiismeretfurdalásod sem később.

Én egyébként akartam, vagyis mi, mégis igen pánikhangulatban voltam néhány hétig, mikor kiderült, hogy sikerült. Sírógörcsöket kaptam, és én tudtam csak hogy féltem, hogy helyt tudok e állni. És bár voltak, vannak nehéz napok, de nagyon örülök, hogy valóban sikerült és van két szép, okos, huncut, egészséges gyermekünk. Oh, most épp megvannak fázva ;-)

Nagyon feltudja az embert turbózni mikor már megvan a gyermek, és rájön anyuka, hogy eltudja látni, helyt tud állni.

2011. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem még egy tervezett baba esetén is ott van az ijedtség a leendő anyukában, megannyi kétely, öröm, pozitív érzés mellett is. Hirtelen rádöbben arra, hogy innentől egy másik életért is felelős lesz, természetes, hogy megriad. Ahogy leírtad, a támogatás a másik fél részéről is megvan, ez nagyon sokat jelent. Sokszor ezt a támogatást egy nő még a saját férjétől sem kapja meg, ha a férfi már ne akar több gyereket.


Tényleg neked kell eldöntened, ezt csak azért írtam le, hogy lásd, bizonyos érzelmek ösztönösen/hormonálisan is előjönnek egy ilyen súlyú hír tudatosulásánál.

2011. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 LadyLee ***** válasza:
66%

Megtartanám.


Az abortusszal csökkented az esélyed a későbbi gyerekvállalásra.


Egyébként meg a fent vázolt szituáció messze van attól, ami mellett tényleg meggondolandó egy útban lévő élet elvétele.


Viszont - az apával ettől még nem muszáj összekötnöd az életed. Nyilván bizonyos szinten része lesz az életednek, hiszen a gyermeked apja, de ha egyébként mint párkapcsolat nem működtök, akkor csak a gyerek miatt ne érezd kényszernek, hogy vele maradj.

2011. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
42%

Nem vállalnám. Egy gyereknek nem csak egyedülálló anyára,hanem apára is szüksége van.

Nem szereted a párod,nem vagy biztos,hogy akarod ezt a kapcsolatot. Ilyen körülmények között felelőtlenség a gyerekkel és magaddal szemben is megszülni. Egy gyerek nem tart össze két embert,ha nem szeretik egymást. Ha megszülöd,évekig nem alkalmaznak sehol. Nem lesz saját kereseted,amiből megélsz és eltartod a gyerekedet.

Rosszul éreznéd magad ebben a kapcsolatban hosszú távon,ha a párod és a szülei tartanának el.

Jól gondold meg,és aszerint dönts,amit a legjobbnak érzel a kicsinek is.

2011. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem vagyok egészen biztos abban, hogy a párom az életem párja, akkor nem vállalnám. Rengeteg szerencsétlen gyereket látok és láttam, akik csonka családban nőttek fel, vagy miattuk maradtak együtt a szüleik, akik amúgy szétmentek volna. Az én családom is ilyen, és borzasztó.

Esetedben még az is kérdés, hogy mi van akkor, ha a párod három hónap után meggondolja magát. Egyedül is fel tudnád nevelni a gyereket? Mert akkor az ő szülei sem fognak segíteni.

2011. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
22%
Majd írd le hogy hogy döntöttél.
2011. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!