Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teherbe estem ilyen körülménye...

Teherbe estem ilyen körülmények között. (? ) Ti vállalnátok a babát?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolatomnak lett vége, lassan közel egy éve.

A szakítás után nem sokkal megismerkedtem egy fiúval, akivel nagyon megkedveltük egymást, de sokáig nem olyan erős kompromisszumokon alapult a kapcsolatunk, mint az előző párommal, mégis mindig egymás mellett kötöttünk ki.

Védekezés mellett teherbe estem, tegnap csináltam tesztet, holnap megyek a nőgyógyászomhoz. A párom szeretné megtartani, szeretne családot, jól keres és a szülei is minden támogatásukról biztosítottak.

Én még sem tudom mit tegyek... Abortusz ellenes vagyok, de most nagyon megijedtem és túl fiatalnak tartom magam 23 évesen arra, hogy ilyen szinten elköteleződjek. Az anyai ösztönök viszont már most megszólaltak bennem. Mit tennétek a helyemben?


2011. okt. 26. 14:46
1 2 3 4 5 6
 41/51 LadyLee ***** válasza:
77%

"Szerintem undorító esküvő és tervezés nélkül szülni."


És te meg mit mondanál a kis léleknek, aki már fejlődésnek indult?


"Bocs, hogy esélyt sem adtam neked, de anyuci inkább élni akart..."


Szerintem az az undorító, aki szerint az esküvő és a bazi sok tervezés az, amitől majd ő jó szülő lesz. Pont ez az a hozzáállás, ami alapján jó eséllyel vagy csapnivaló szülő válik belőled, mivel nincsenek helyén a prioritásaid vagy lehet, hogy minderre esélyt se kapsz, mert addig tervezgetsz, amíg kifutsz az időből.

2011. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
39%
Jajj 18:49-es vagyok tegnap, ne haragudj, elírtam, nem tudom hol járt a fejem, szóval azt akartam írni, hogy én vállalnám, de ez nem jelenti azt, hogy neked is így kell döntened. Még egyszer bocsánat. Azt hittem az a kérdés, hogy az abortuszt vállalnám-e. Még egyszer bocsi!
2011. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
44%
Tartsd meg a babát, és neveljétek fel szeretettel =)
2011. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
39%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:10


Azt gondolom, hogy a terhesség alatt sem mindegy, ki az, aki melletted áll, és ki az, aki nem, továbbá az sem mindegy, milyen környezetet tudsz teremteni a kicsinek, és a jövőben mennyire stabil értelmi és anyagi hátteret tudsz biztosítani. Ennek alapján nem bántam meg a döntésemet.

2011. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, mindegyiket figyelmesen olvastam, átértékeltem a helyzetem és döntöttem. A babát megtartom.

Az egyik válaszadó kérdezte, mit fogok majd neki mondani, hogy nem terveztem, csak becsúszott?

Nem mondanék ilyet a gyermekemnek soha! A lehető legjobbat ki fogom hozni a helyzetből és szeretetben fogjuk őt felnevelni. Talán alá van támasztva a megtartást ellenzők véleménye is, de ebben az esetben a szívem erősebb volt, mint az eszem. Ha elvetetném a babát, azt soha nem bocsátanám meg magamnak. Innentől kezdve egy új élet kezdődik, nem az az első szempontom már, hogy ki kell élnem magam.. Amit fiatal megélhet, azt már megéltem nem egyszer..

2011. okt. 29. 22:40
 46/51 anonim ***** válasza:
39%
Gratulálok a döntésedhez, és nagyon sok erőt, boldogságot kívánok nektek :)
2011. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
39%
Sok szerencsét a továbbiakban, remélem nagyon boldog család lesztek :)
2011. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 LadyLee ***** válasza:
39%

Gratulálok!


Szerintem helyén van a szíved és biztos nagyon jó nauyka válik majd belőled, ne izgulj!


Sok sikert!

2011. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
11%
Gratulálok! Szerintem jól döntöttél!
2011. nov. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
43%
Kiváncsi lennénk mi van veled most?
2013. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!