Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne visszakérni a...

Bunkóság lenne visszakérni a ruhákat amit odaadtunk egy rászoruló családnak, de ők azzal tüzelnek?

Figyelt kérdés
Gyerekeim kinőtt ,kiválogatott ruháit odaadtuk egy kisgyermekes családnak.Minden ruhadarab hordható lett volna,volt benne olyan amit a lányom úgy nőtt ki,hogy a szekrényből ki sem vette.Négy zsák ruha volt,amit először a családsegítőnek akartunk adni,de aztán úgy döntöttünk,hogy odaadjuk egy ismerősnek akinek úgy véltük szüksége van rá,hagy válogassák ki.Megbeszéltük,hogy ami nem kell ők viszik le a családsegítőhöz.Erre reggel felhívják a férjem,hogy menjen már segíteni kinyitni a kályhaajtót,mert beszorult mikor égették a mi általunk kapott ruhákat.A szívinfarktus kerülget.Szerintetek bunkóság lenne visszakérni,ha még maradt belőle valami?
2011. okt. 26. 22:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
30%

"totál szegények és ruhát égetnek. itt szarom össze magam!"

Azért gondold végig a dolgot!

A tőletek kapott ruhát égették, és a párodat hívták át, mert beszorult a kályhaajtó! Sok évet megéltem, de beszorult kályhaajtót még nem láttam. Főleg nem szövettől! Ezek meg akarták mutatni, hogy mit csinálnak a te segítségeddel! Nem lehet, hogy megalázó módon adtad nekik, pedig valójában nem is kellett volna? stb....

2011. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%
23:01-esnek van igaza.
2011. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
a 72%-osnak
2011. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
95%
szerintem is a 23:01-esnek van igaza. ha beszorul a kályhaajtó, attól még nem kéne a férjedet hívni...
2011. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hát megalázó biztosan nem voltam,régóta ismerem őket a férjem haverjának a családja.A csaj terhes és pl a légzésfigyelőt is úgy volt,hogy kölcsönadjuk nekik,de ezek után keserű szájízzel tenném.
2011. okt. 26. 23:25
 26/31 anonim ***** válasza:
13%

Ne kérd vissza, és segíts legközelebb is, ha úgy látod, hogy nagyon rászorulnak. Ilyen lehet pl élelmiszer, de akár babamérleg vagy légzésfigyelő is, azt már nem tüzelik el.

Amúgy azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogyha adsz, akkor nem szabad elszámoltatni a másikat, hogy mire használta. Esetleg tanácsot szabad adni FINOMAN, ha nem túl előrelátóak, de sértődést ne csináljatok belőle. Nem tudhatod ugyanis, hogy HIRTELEN mire kellhetett a ruhával való fűtés, lehet, hogy rosszul lett a terhes anyuka a hidegben, tüzelőjük meg nem volt pl. Ruhát még kaphat mástól is, egészséget vagy egészséges gyereket azonban már nem. Ebben a hidegben, ami mostanában van éjjel, nem csodálom, ha nem húzza ki egy terhes anyuka.

2011. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%
És még mondták is a férjednek, hogy a tőletek kapott ruhákat égették, és azoktól szorult be az ajtó? Nekem itt valami nem ok.
2011. okt. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Megsegített "kisebbségi" családok esetében a dolog megszokott. Rengeteg majdnem új, jó minőségű ruha-adomány hasonlóképpen végzi - vagy határozott "igényekkel" jelentkeznek: leginkább hosszú ujjú pólót kérnek, minden mennyiségben. Azután kiderül, hogy egyszer használatos pelenkaként használják fel, majd "lezser eleganciával" az udvarra dobálják. Ott is marad.

Nem tudom az a család többségi-e. Ha igen, végtelenül szomorú ez a mentalitás: ők már "integrálódtak"...lefelé. Az ilyen emberek, bármelyik csoportba tartozzanak, semmit sem érdemelnek. Tegyenek magukért.

2011. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
A mi utcánkba is van egy háromgyerekes család,csak az apa dolgozik,ő is alkalmi munkából él.Az anyát még soha nem láttam dolgozni.A legkisebb gyerek tíz hónapos,az én lányom két éves,rengeteg ruhát adtam már nekik és odaadtam az egyik babakocsinkat is,ami kefejezetten jó állapotban volt,csak az én lányom használta,Graco Quatro márkájú volt,tehát aki ismeri az tudja,hogy nem olcsó darab,mi már csak az esernyőkocsit használjuk.Kiderült,hogy eladta a csaj a mi kocsinkat,adtam már kismotort,etetőszéket nagyon sok mindent,erre ő meg eladta.Megértem,hogy nincs pénzük,de nagyon rosszul esik,azért adtam,hogy a kislánynak legyenek normális dolgai,erre semmilye nincs és állandóan csak kéreget.Lehet,hogy ok nélkül sértődök meg ezen,de bennem van az érzés,hogy nem adok neki többet semmit,inkább másnak adom,annak,aki megbecsüli az igen is szép dolgainkat és nem viszontkereskedik vele.Én is eladhattam volna a saját kocsimat és vehettem volna a lányoknak rajta valamit.Történt olyan is,hogy az egyik fia kórházba került,sírt hogy még kaját se tud vinni,adtam neki ezer forintot,kérdem mit vett rajta,vett a gyereknek két üveg ice teát,meg kekszet.Mondtam neki,hogy tőlem többet ne kérjen semmit,mert ezen a pénzen vehetett volna filteres teát két dobozzal,meg cukrot és citromot,vagy citromlét és egy hónapra elég tea lett volna.Szóval nálam elásta magát,mondtam neki,engem békén is hagyhat.A mások jószívűségéből vidáman él,nem dolgozik,állandóan otthon van,mi meg férjemmel éjjel-nappal gürizünk.Lusta disznó,de gyerekeket szülni azt nagyon tud.
2011. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
98%
Kisebbségiekről van szó? Mert akkor a légzésfigyelőnek is bottal ütheted majd a nyomát
2011. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!