Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen nagy különbség lenne...

Ilyen nagy különbség lenne abban, hogy egyesek szerint egy párkapcsolatban milyen viselkedés elfogadható?

Figyelt kérdés

Teljesen megdöbbentem 2 kérdésen ami itt szerepelt. A válaszokból kiderült, hogy sokan elfogadhatónak tartanak egy pofont a párkapcsolatban. Körbekérdeztem a családi, baráti és munkahelyi környezetemben és a legtöbb nő és férfi (általában 30-50 éves emberek) szerint még az ordítozás sem normális egy párkapcsolatban. Az ütést pedig (akár nő üt akár férfi) senki nem tartotta indokolhatónak és a kapcsolat végleges megromlásának, végének értelmezte.

Ilyen nagy szocializációs különbségek lennének?


2009. máj. 5. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen!
2009. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra sem elképzelhető, hogy a párom megüssön engem, vagy fordítva. Az már szerintem is a vég lenne.

22/L, párom pedig 30/F...

2009. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De szerintem azt senki nem írta,hogy tűrné hogy a párja agyba főbe verje. Volt egy olyan komment, hogy pont azok akik égre földre esküdöznek, hogy egy pofon és itt a vég, na pont azok akik tűrnének a végtelenségig. Az én véleményem az volt, akkor bocsátanám meg,ha a pofozkodást én kezdeném, akkor végül is a párom csak visszaütne. Az biztos, hogy a fizikai ereje nagyobb, de végül is ő sem csinált mást. Nem volt még példa nálunk a pofozkodásra, mind a kettőnk normális szocializált ember, és a kompromisszumok híve.

Volt egy olyan komment is, hogy sok nő egyszerűen kiprovokálja a pofont. Na ezzel is mélységesen egyetértek nő létemre, nagyon sokszor bennem is pattanásig feszül a húr,mert se a meggyőzés se a szép szó se a csúnya nem használ, a legtöbb nő olyan hülye, hogy simán kiérdemelne egy pofont, na de hát szerencsére nekem nem kell egy nővel együttélnem:)

2009. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Azért ne felejtsd el, hogy előbb nyakonöntötte őt hideg vízzel. Szerintem ha ez belefér, akkor a pofon is.

Azért erre szerintem a pofon a minimum.

Ahol nem fér bele a pofon, ott a leöntés vízzel se férjen már bele!

Az se normális, ha a nő üti a férjét, vagy szekálja, vagy locsolja, vagy nemtom, és ha szerencsétlennél egyszer elszakad a cérna, akko ő a vadállat.

Attól, hogy valaki terhes, még nics bármire feljogosítva.

Még ha hülye akkor sem veszélyeztetheti akörnyezetét következmény nélkül.


Egy nő. Aki nem veri a férjét, és nem is locsolgatja.

(de tudnék olyat tenni szegénnyel, hogy belém állítsa a kést. Mindenkinél van egy határ, csak el kell érni. Illetve nem muszáj ugye.)


Ha téged álmodból egy vödör hideg víz ébresztene, pl. mit reagálnál úgy spontánul?

2009. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a legtöbb általam megkérdezett embernél már az ordítozás sem fér bele, és írtam, hogy akár nő üt akár férfi.

Számomra tényleg az a megdöbbentő, hogy emberek akik elvileg egy pár képesek eljutni ideáig.

És ezek után hogyan élnek tovább egymással? Hogyan szeretik egymást? hogyan bíznak meg egymásban?

Én több min 20 év kapcsolat után is azonnal költöznék, mert azt nem tudnám elképzelni, hogy mint "pár" ezek után tovább tudnánk csinálni.

2009. máj. 5. 09:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy vannak olyan szituációk, amikor néhány ember simán megérdemelne egy nagy maflást. DE! Akkor nem kell vele együtt élni. Ennyi. Ha egy kapcsolat eljut arra a szintre, hogy egyik fél megüti a másikat, akkor ott kell abba hagyni. Egy kapcsolat a kölcsönös szereteten, egymásra való odafigyelésen, és tiszteleten alapszik. Jó esetben. Ha ez nem így van, akkor meg mi értelme az egésznek?!
2009. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Persze, hogy minden párkapcsolatban más az elfogadható viselkedés, hiszen szerencsére nem vagyunk egyformák.


Nálunk édesapámék nagyon italoztak és olyankor nagyon agresszívak voltak az élettársával. Nem emlékszem pontosan dolgokra, de arra tökéletesen, hogy amikor én kb. 9 éves lehettem, akkor szenteste betütükéztek, aminek az lett a vége, hogy a halászlé tányérostúl a mosogatóban, a karácsonyfa mindenestül pedig a bérház udvarán kötött ki.

Na ebből kifolyólag én nem tűröm, hogy részegen vitatkozzunk a férjemmel, elég jól tűröm az alkoholizálást, na nem minden nap, de alkalmakkor felőlem négykézláb is hazamászhat, egészen addig, amíg nem kötözködő részeg, hanem jópofa részeg. Ha már kezd kötözködni, vitatkozni (azért ahhoz nagyon-nagyon sokat kell, hogy igyon, a 10 év alatt talán háromszor volt ilyen), inkább otthagyom a francba, majd másnap-harmadnap átbeszéljük a dolgokat. Ugyanez vonatkozik a másnaposságra, tök fölösleges másnapos emberrel vitatkozni.


De például józan fejjel simán ordítunk egymással, leginkább én vele, mert egyszerűen kihozza belőlem az állatot. Ő az a fajta ember, aki csak néz kivert kutya tekintettel, de látod rajta, hogy baromira nem érti, hogy miért akadtál ki, azt gondolja, ha bólogat mindenre,

akkor hamar lenyugszom. Na pont nem ezt éri el vele.

Nálunk az ordítás belefér, már ő is rájött, hogy inkább kiordítom magam, elmegy a lila felhő és akkor normálisan meg tudjuk beszélni a dolgokat. Nekem erre van szükségem, másnak a fürdőszoba kisikálása - ismerek ilyet :) Amikor tele van a puttonya, az utolsó fuga-koszt is kisikálja, amikorra végez, addigra lenyugszik annyira, hogy tudjon beszélni.

De például nálunk az nem elfogadható, hogy a vita közepén otthagyjuk egymást és az egyikünk elmegy itthonról. Ugyanúgy nem, ahogyan az sem, hogy haraggal nem fekszünk le aludni. Ha kell az egész éjszakát átbeszéljük, de egyikünkben sem maradhat vélt és valós sérelem. Számomra az furcsa, hogy két szerelmes pár képes hetekig nem egymáshoz szólni, mert az egyiknél (jogosan vagy sem, lényegtelen) becsípődött valami.


Az egyik kérdésnél egyébként én írtam, hogy én már voltam olyan szituációban a férjemmel, hogy azon csodálkoztam, hogy nem pofozott fel, mert annyira ocsmányul viselkedtem. Azt a pofont meg tudtam volna bocsátani, mert megérdemeltem volna.


Szerintem azt mindenkinek magának kell tudnia, hogy mi fér bele, mi nem. Nyilván más esetben nem férne bele a pofon, de akkor belefért volna. Se előtte, se utána nem voltunk még hasonló szituációban, korábban én is azt mondtam, hogy engem egyszer üthet meg férfi (az ex meg is tette, csomagoltam is), de a konkrét szituáció után átgondoltam a dolgokat. Most azt vallom, hogy igen, előfordulhat olyan helyzet, ahol a nő megérdemli.

2009. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ennél sokkal több is belefér. Nem azért házasodtunk hog yelváljunk. Ha gond van meg kell oldani. Ha rossz történik, jóvá kell tenni. Sok minden történhet, elszaladni nem megoldás.

Egymás mellé vagyunk rendelve. Igéretet tettünk, a sírig.

Ezt mi oldhatja fel?

Diplomás középosztálybeli nő.

Igazából ez csak elmélet , nem tapasztalat nálam. De én nem szakítanék eg ypofonért. Vannak fontosabb dolgok ennél. Főleg, ha direkt kiprovokálom.

2009. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagy különbségek vannak a vélemények közt, miszerint kinek mi fér bele! Azért szerintem sem elfogatható a pofon, sem a sok ordítozás!Akárki akármit is mond, az nem kapcsolat! Ha szépen nem tudjuk megbeszélni a dolgainkat, és nem értjük meg egymást, akkor nincs is tovább miről beszélnie a párnak szerintem! És tényleg hová is fajul így tovább a "kapcsolat". Nem egy gyereket ismerek, aki ilyen családban nőtt fel, vagy nől, és ott sűrűn repkedtek a pofonok, meg ment az üvöltés! Na azok a gyerekek félénkek is , szorongóak, megfélemlítettek lettek! Sajnálom az ilyen párokat! Ahelyett hogy lépnének az első eset után!
2009. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy olyan kérdésre, ami a határokat puhatolja, a középtől eltérő választ adok, az hasznos. Ha nem szimpatikus valakinek, azttól még hasznos. Mivel ezt kérdi. Hogy tényleg-e? Tényleg. Egy pofon nem számít. Az számít hogyan élünk. Ha szépen élünk, akkor miért ne férne bele egy pofon? Nem a folyamatos ütlegelés...

Nekem egy pofon sokkal inkább belefér ,mint az érzelementesség vagy álszentség.

Nem hiszem, hogy ha egyszer adna egy pofont, vag yén adnék abból egyenesen következik, hogy holnap eltöröm a boráit. Ja most jut eszembe, pofon is vágtam. Kicsit meglepődött de tulajdonképpen tetszettt neki. És megértette amit szóval nem tudtam elmagyarázni.

9:43 nő.

Ez a válasz hasznos.

2009. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!