Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megfelelőek a barátaim?...

Nem megfelelőek a barátaim? Lehúznak? Miért érzem magam ilyen rosszul miattuk?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, akikkel úgy érzem, nem egyezik meg az érdeklődési köröm. Nekem fontos a tanulás, fontos az, hogy legyenek céljaim, szeretem a mélyebb témákat, a mélyebb tartalmat közlő zenekarokat, filmeket. Mindig is ilyen voltam, kicsit magamnak való, filozofikus, komolyabb típus. Mosolygós vagyok, szeretek nevetni, és szeretem a vicces embereket, de csak egy bizonyos határig, nekem nem fér bele az, hogy valaki másokon szórakozzon, vagy trágárul nyilvánuljon meg dolgokról. Tisztában vagyok a hibáimmal és az értékeimmel is, nem nézek le senkit, de úgy érzem, a mostani barátaim nem is igazán barátok, inkább felszínes, lehúzó kapcsolatok. Hiába törődöm velük és az elmondásuk szerint kiteszem a lelkemet értük, nem érzem, hogy megértenének és elfogadnák az én gondolkodásmódomat is. Én más dolgok miatt vagyok néha rossz passzban, mint ők, mások a céljaim, nem szeretek kocsmába járni vagy házibuliba, hanem koncertre, meg normálisabb szórakozóhelyre, nem tudok olyan emberekkel haverkodni, mint ők. Már nagyon sokat emésztem magam azon, hogy mivel kéne még többet tennem a kapcsolataimért, de nem jut eszembe több ötlet, én úgy érzem, hogy segítőkész vagyok és megbízható barát. Nem elfogultságból, de nem adom tovább a titkokat, őszintén megmondom a véleményemet, nem akarom őket megváltoztatni, én mindenkinek ott vagyok, ha kellek. De én ezt nem kapom vissza semmilyen formában. Nem hálát várok, csak megértést tőlük. Egy alternatívának érzem magam az ő életükben, akivel bárki bármikor élhet, amikor szüksége van rá, de csak B vagy C terv maradok arra az esetre, ha nincs jobb. Nem tudom már, hogy mit tegyek, nekem fontosak a barátaim, de csak fájdalmat érzek már velük kapcsolatban. Kezdjek el új emberekkel ismerkedni? Már elszoktam ettől, mert évek óta ugyanazok a barátaim. Vagy mit tehetnék, van még értelme változtatni?
2011. okt. 28. 16:42
 1/3 bánomisén ***** válasza:

Te is írtad, ők nem barátok, hanem felszínes kapcsolatok, akik téged lehúznak. Ez esetben hagyd őket a csudába, keress barátokat, akik nem felszínesek és nem húznak le.

Értelme meg mindig van változtatni, főleg, ha jobbat akarsz, mint ami most van.

2011. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor egyetemre jártam, én is éreztem így néhány barátommal, bár közben megvoltak azok az igazi, mély barátaim is, ezért tudtam, milyen is lehet..szerintem jó ötlet lehet, ha eljársz vmilyen közösségbe-ha jársz templomba, akkor jó lehet az ifjúsági hittan, antiochia stb..itt nagyon normális fiatalok vannak, jó programokkal (mozi, színház, keresztút, karitatív önkéntesség stb). Itt aztán meg fogsz ismerni egy csomó új embert, és biztos hogy hozzád hasonló barátokra tehetsz szert. De azért a mostani ismerőseidet se hanyagold teljesen el, de ha mellette meglesznek az igazi barátaid, az majd erőt ad hozzájuk is..
2011. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A barátság midig 2 vagy több félen múlik. Nekem nagyon az jött le, hogy te mindent megteszel, hogy jobb legyen,de(int ahogy azt te is írtad)ők ezt nem veszik annyira észre, valamint nem is annyira kifejezetten a barátaid. Én megpróbálná azt a helyedben, hogy hanyagolom őket egy időre, és várnám a reakciót. Hanem keresnek akkor nem is igazi barátok.

Ha meg nem eggyezik meg az érdeklődési körötök, akkor az kissé megnehezíti a szorosabb barátság kialakulását. Persze nem kizáró ok, hiszen nekem is vannak olyan barátaim akiket teljesen más érdekel, mégis nagyon jól elvagyunk.

Én a helyedben, más barátok után néznék.

2011. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!