Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiégtem, hagyan szedjem össze...

Kiégtem, hagyan szedjem össze magam lelkileg?

Figyelt kérdés
Dolgozom, és a munkán is sokat stresszeltem az utóbbi időben. Ott van mellette a főiskola is, távhallgató vagyok, és ebben a szemeszterben van a legtöbb tantárgyam.. Most fejeztem be egy angol kurzust, szerencsére jól sikerült.Egy emberke pedig fülest kapott, hogy van bizonyos tehetségem (sztem nem nagy cucc), és minden héten eljön hozzám 4 órára, ami nagyon jó, mert régóta vágyom arra, hogy vágre komolyabban is foglalkozhassak a dologgal. Zenével is foglalkozom, meg mellette mégitthon is besegítek, vasalok, elmosogatok, szóval ami kell, csinálom. Igyekszem mindennek eleget tenni, de már úgy érzem magam, mint egy zombi. És 3 napja szakítottam meg a kapcsolatot egy pasival, akivel emigy jóban voltunk. Szeretnék végre újra kevésbé gondterhelt lenni, tudom, hogy másnak nagyobb bajai is vannak, és szégyellem is, hogy ilyen gyenge vagyok, hogy én meg ezt sem tudom kibírni...
2011. okt. 24. 23:06
 1/6 A kérdező kommentje:
23 éves lány vagyok, ez lemaradt, ha jelent valamit.
2011. okt. 24. 23:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked egy férfi hiányzik az életedből. 22F
2011. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Dehogy vagy gyenge. A szakítás nagyon friss :(

Jó, hogy olyan sok mindennel foglalkozol.

DE: most szerintem, egy kis pihenő kellene, 1-2 nap, amikor nem csinálsz semmit, hagyod hogy áramoljanak körülötted a dolgok, események, fények, hangok, illatok.. És te csak szemléled. Ez nagyon pihentető tud lenni. Érzékelni mindent, ami ér, de csak szemlélődve, meditatíve. Nekem csavargással egybekötve jó az ilyen,

2-3 óra, és egész máshogy érzed utána magad. Próbáld ki! üdvözlet!

2011. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyesmire mondják, hogy "egy seg@el nem lehet két lovat megülni". De ahogy olvasom, te nem is egyet, hanem jóval többet akarsz egyszerre irányítani!


Csoda, hogy idáig nem borultál ki, rettentő fáradt lehetsz érzelmileg és fizikailag is. Először testileg töltődj fel: aludd ki magad, engedj magadnak reggel egy kis lustálkodást, olvasást az ágyban, és csinálj egy relax-napot, amikor pl. csak bámulsz ki a fejedből és észrevétlen töltődsz, vagy ha van energiád, olyasmiket csinálj, amik kikapcsolnak, de nincs közük a teljesítményhez, megfeleléshez. Illatos fürdő, aromalámpa, vagy olyan sport, ami levezeti benned a feszültséget.


Ha fizikailag kicsit magadhoz tértél, akkor gondold át, mik a prioritások az életedben (suli-munka-tanulás-párkapcsolat?), mik a legfontosabb céljaid, melyiket mennyi idő alatt érheted el, akadályozzák -e egymást a célok. (Ezzel fejben teheted helyre magad.)


Érzelmileg is helyreteheted magad, de az lesz a leghosszabb idő.

2011. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megmondom én neked hogy mi a Te bajod.

Az hogy nem vagy jól megd.ugva.

A sex a legjobb gyógyszer!

Egy kiadós menet után azonnal jókedv, boldogság öröm, ülne ki a kis pofikádra. Ja és úgy fel lennél töltődve energiával hogy még olyat olivér de még én sem láttam.

Úgyhogy qrj az életedért, :)

2011. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is hasonló helyzetbe kerültem. Suliváltás, zenekar , éneklés,anyám takarítónak gondol, röplabdázom. És egy könyvet is írok, meg verseket. A pasim nemrég dobott. Eddig bírtam, de most nagyon kimerültem. Aludj többet. Nekem segített. És ha teheted legyél sokat a természetben. Koncentrálj a saját igényeidre egy picit. :) 16/L
2011. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!