Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A külföldre kimenés a mai...

A külföldre kimenés a mai tiniknél komoly gondolat, vagy csak egy hirtelen fellángolás eredménye?

Figyelt kérdés
Van két 18 éves lány, akik azt mondják, hogy ki fognak menni németve vagy angliába együtt, ha leérettségiztek. Elég nevetségesnek hangzik, de nem tudom, hogy tényleg lennének olyan örültek, hogy kimenjenek, mert ugyebár tinik, tele vannak vágyakkal, de komolytalanok.
2011. okt. 29. 21:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
a terv nem komolyság, hanem pénz kérdése.
2011. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Van aki komolyan gondolja,van aki nem. Előre nem lehet tudni. A legtöbb ki akar menni,mert azt hiszi,máshol kolbászból van a kerítés,pedig...
2011. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
az a szörnyű helyzet hogy Magyarországon akinek esze van kimegy.aki meg itt úgy el tud helyezkedni hogy tényleg minden alapvető , ne agy isten plusz bevételre is telik az egy életművész.
2011. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Én is kimentem érettségi után bébiszitternek. Olyan jól megtanultam angolul, hogy azóta diplomás angol tanár vagyok. Nem annyira pénz kérdése, én akkoriban busszal mentem, kölcsönöztem rá és az ottani keresetemből visszafizettem. Egyetem után Izraelbe mentem ki ugyanígy. Aztán meg Írországba.
2011. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 ava87 ***** válasza:
60%

Sok esetben ez inkább csak fiatalkori tervezgetés, álmodozás. De érthető, hogy nagy számban jelen van ez manapság, hiszen a fiatal (és már kevésbé fiatal) felnőttek is egymás után hagyják el az országot, és mennek olyan helyre, ahol élhetőbb körülményeket tudnak maguknak biztosítani, vagy ahol jobban megbecsülik a munkájukat. Teljesen érthető, hogy ez a tinikre is átragad.

Arról nem is beszélve, hogy azért sok 17-18 éves már nyitott szemmel jár a világban, látja, hogy mi folyik itthon, és van is véleményük, lehetnek terveik. Ezek persze a későbbiekben még sokat változhatnak, de akadnak közöttük, akik ezt tényleg komolyan gondolják, illetve lehetőségük is van rá (vagy teremtenek rá lehetőséget), hogy külföldön próbáljanak szerencsét.

2011. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha lesz rá lehetőségük ki fognak menni. Ez pénz kérdése leginkább. És ez nem csak fellángolás a legtöbb tini, látja, hogy külföldön sokkal jobban jár-köztük én is így gondolom. Ha lesz rá lehetőségem ki fogok menni, és igen mindent megteszek, hogy így sikerüljön. Nekem(!) Magyarország a nyomorgással egyenlő, ahol nem tudom magam megvalósítani se és a rendszer olyan újításokat hoz, amivel keresztbe tesznek rengeteg szempontból és megnehezítik a dolgomat. Külföld(leginkább Anglia) meg az önmegvalósítással egyenlő számomra. És a legtöbb ember, a könnyebb és jobb utat választja. Tudjuk, hogy Angliában sincsenek a kerítések kolbászból, de akkor is több lehetőséget kínál. Legalábbis nekem. Persze ez csak az én véleményem. :) És nem érzem magam komolytalannak ebből a szempontból.
2011. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Függ attól is, hogy milyen a nyelvi készségük... Van akinek bejön, de hallottam olyanról is, hogy pár hónap és már vissza is jöttek...
2011. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
miért lenne ez őrültség? már 5 éve külföldön élek és köszönöm szépen jól vagyok. mindenem megvan , nem kell a megélhetés miatt aggódnom.
2011. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem komolyan gondolják... Én már bánom egy kicsit, hogy nem mentem ki érettségi után.

Sajnos a kormány ellehetetleníti a fiatalokat.

2011. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Manapság az az "őrült", aki ebben az országban marad.
2011. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!