Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok 19 évesen azért...

Vállalnátok 19 évesen azért babát, mert később egészségügyi okokból nem lehet?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomnak kell erről döntenie. Ő és a párja is szeretnének egy közös gyereket és a szülők is támogatják őket ebben. Én is azt mondtam Neki, hogy vágjanak bele. Kíváncsi vagyok, mások hogyan döntenének ilyen helyzetben.
2011. okt. 30. 15:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
31%

hu, nehéz.

miért nem lehet később gyereket?

amúgy igen, vállalnám, mert soha nem lenne szívem elvetetni egy kis lelket..

más kérdés, van-e megfelelő anyagi háttér.

2011. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

El nem tudok képzelni olyan helyzetet, ami miatt később ne lehetne. Valamilyen betegsége van, vagy mi?

Amúgy lehet, hogy elgondolkodnék inkább az örökbefogadáson...

2011. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Sajnos évek óta vannak kisebb-nagyobb nőgyógyászati problémái. Az egyik petefészkét ciszták és egy (szerencsére) jóindulatú daganat miatt nemrég el kellett távolítani. A műtét során kiderült, hogy a másik petefészke is elég rossz állapotban van. Az orvosa azt mondta, ha egy már szült nőnél lát ilyet, akkor inkább kiveszi azt is, így viszont metette a menthetőt és felvetette a gyors babavállalást.
2011. okt. 30. 16:59
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha elég érett vagyok hozzá, akkor igen, de magamat ismerve nem. Szóval érett vagyok én minden területen,érett is voltam ilyen idősen, na de egy gyerek gyakorlatilag nekem elvette volna a fiatalságomat. Nem tehettem volna meg, amiket gyerek nélkül gond nélkül megtehettem. Szóval én nem vállalnám, de nekik sok siker kívánok.
2011. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére anyagi problémáik nincsenek (főleg a lány szüleinek), így ez nem okoz gondot.
2011. okt. 30. 17:03
 16/26 anonim ***** válasza:

Hát ha van anyagi háttér ergo nem olyasmire jövök haza "NEM igaz hogy megint ezt meg ezt vetted.. blalbalal ne szólj bele most én ... WAWAWA!! Kussolj már!" stb.


Szerintem gyerekhez ami kell.. nyugodt energikus környezet, PÉNZ, meg persze érettség, szóval ne épp azt tervezgesse fúú ahogy lesz munkám körbe utazom a világot meg mindenhol csajozok. Nekem nem volt de akiknek volt az általában közös hogy az első pár év az csak gyerekről (kéne) hogy szóljon legalábbis nagyrészt. Ha meg x mindennap bulizik, este 10-re haza téved hát nem tudom,, gondolom az is működhet..

2011. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem. De én nem vágyom görcsösen saját gyerekre.
2011. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
46%

Ma 16.26-kor kérdeztem,hogy miért nem lehet gyereke 5 év múlva.Miért kell ezért lepontozni?????

Köszönöm a választ,így azt mondom,hogy igen,vállalnám.

2011. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
Számomra ez egy elég nehéz söntés lenne. Szerintem még 19 évesen nagyon korai gyereket vállalni, így az ember nem élheti ki magát rendese. Mert az én családomba meg ismerőseim között is rengeteg olyan ember van aki csak 23 éves kor felett vállalna gyereket vagy már van neki. Én tuti hogy még úgy gondolnám hogy előttem az élet hagy tomboljam még ki magam, dolgozzak keressem meg a pénzt a későbbiekre esetleg, egy ház vásárlása stb.. Én ezekre gyűjtenék. Most ugye itt van az hogy máskor már nem lehetne én akkor alaposan meg gondolnám hogy anyagilag hogy bírnám, illetve a párkapcsolatom ezt hogy engedné és persze a szüleim testvéreim támogatnának e mint anyagilag mint lelkileg és segítenének bármiben. Valamint ha ezt a párkapcsolati helyzet is engedné. Én ezt alaposan meg gondolnám és csak akkor ha mindenben segítenének nekem, és közben néha élhetném az életemet, tehát ne kelljen már 19 évesen a 4 fal között lennem a gyerekemmel hanem időnként el járhatnék szórakozni kikapcsolódni, így esetleg elvállalnám, másképp nem. 17/L
2011. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
27%

Beleképzeltem magam, és mindenképpen vállalnám. Fiatalon akarok szülni (egyetem miatt amúgy is ez 25 éves korra fog tolódni), sosem voltam bulizós, nincs olyan tervem, amiben meggátolna a gyerek, stabil kapcsolat, anyagi háttér (saját lakás) is van.

20/L

2011. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!