Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok egy ilyen kapcsola...

Vállalnátok egy ilyen kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Mindketten huszonévesek vagyunk, és különélünk, ki-ki a saját családjánál. Párom családja hitelt vett fel és most nagyon megugrott a törlesztő. Barátom minden ft-ot hazaad, hogy segítse az otthoniakat, így a kiadások rám maradnak. Pl. üdítő vagy rágcsálnivaló néha filmezés közben vagy óvszervásárlás... Az nyilvánvaló, hogy nem tudunk elmenni nyaralni, vagy mozi, meki vagy egyéb "luxus" dolgok és ezt el se várom. Viszont szerintetek jó ez így, hogy minden pénzt odaad a családnak és így néha sem tud beszállni a költségekbe egy 500-assal mondjuk? Nem vagyok anyagais, és mi sem élünk fényűzően, részmunkaidőben alig kapok 30 ezret, tehát egyedül én sem bírom ezeket néha már.
2011. máj. 10. 00:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Én nem. Esetleg akkor, ha már jó ideje együtt lennénk és ilyen helyzetbe kerülne. De ha nem lennék még szerelmes, akkor biztos nem mennék bele.
2011. máj. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

nem írtad mióta vagytok együtt és milyen a kapcsolatotok. mert attól is függ.

persze ideig-óráig túl lehet ezt élni de hosszú távon nem jó

2011. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%
Mindig elcsodálkozom, amikor az itt kommentelôket olvasom: a nyaralás, gyorsétterem, mozi, mióta számít luxusnak? Mióta elfogadott dolog, hogy egy huszonéves srác a barátnôjével fizettet ki mindent, még a rágcsálnivalót és az óvszert is? Mikor akartok saját házat, gyereket, majd ha a hitelük lejárt, te pedig 40 körül leszel? A helyedben sürgôsen leülnék vele beszélgetni, hogy ôurasága mit gondol, mit tervez, meddig akarja magát veled eltartatni, stb.
2011. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Olyan nincs, hogy egy 500-ason múlik a törlesztő. Nyilván annyival te sem lennél kisegítve, de a szándék sokat számítana...

A kapcsolat működhet, csak az elején kell lefektetni a játékszabályokat.

2011. máj. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lassan egy éve tart... de ez a nehéz anyagi helyzet csak pár hónapja... Így igazából nem sok mindent lehet tervezni, azt tudom jól. :( Nem akarok rossz ember lenni, de nem tudom,meddig mehet ez így?
2011. máj. 10. 00:47
 6/25 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő! Azokat a dolgokat direkt tettem idézőjelbe, mint "luxus", ugyanis a kispénzű emberekre értettem, vagy azokra akik olyan nehéz helyzetben vannak, mint párom is. Megértem azt is, hogy támogatja a családot, hogy ne kerüljenek utcára és ez szép is, de valahogy jó lenne egy minimumot magánál tartania...
2011. máj. 10. 00:50
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Mi 7 éve vagyunk együtt, azóta párkapcsolatban, mert egyszerűen nincs hova összeköltözni!


Üdv a klubban!!!

2011. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, amíg nem lakunk együtt, engem nem zavarna. Nekem is végesek a kereteim, és mindig elvárom hogy nagyjából ugyanannyit invesztáljunk bele a dolgainkba. Ha a szüleit kell támogatnia, akkor elfogadnám hogy egy ideig nem megyünk moziba, máshova, de együttlenni ingyenes (az óvszer meg jöhet felesben) :)


Ha együtt élnénk, az más lenne. De így, engem nem zavarna ez.

2011. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Mondom a megoldást!

Össze kell költözni... és akkor nyilván a kaja-pia-rezsi nem haza fog menni, hanem hozzátok a közösbe. Továbbra is fog segíteni, de nyilván a kaja és rezsi pénzt nem kell hazaadni.

Ennyi... amíg otthon lakik, addig ez lesz, mert nem az ő lakása.

Ha hozzátok tud költözni az jó, ha nem, akkor meg kell oldani a bérlést.

Sajnos amíg az ember nem áll a saját lábára, addig ez van, és ez lesz.

2011. máj. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
Már félre ne érts, nem akartalak megbántani, csak nem értem, hogyan lehet a mélyszegénység ilyen természetesen értetôdô dolog ebben az országban. No, de ne kezdjünk el politizálni.
2011. máj. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!