Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdeklem? Bővebben lent

Nem érdeklem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egyetemen egyik tanáromról van szó, én 25 vagyok, ő 29, és sehogy sem tudok a közelébe férkőzni, nagyon érdekel, de nincs témám, vagy okom ami miatt megkereshetném, mert engem nem tanít, csak óraadó az alsóbb éveseknek. Ezért úgy döntöttem, hogyha legközelebb összefutok vele a folyóson, akkor letegezem, hátha veszi a lapot, és később sikerül szóba állnunk egymással, mert a köszönésen kívül eddig 2 szót nem beszéltünk. Néz, figyel, de ennyi. Na igen, mikor lesziáztam, visszaköszönt, egy "jónapot kívánok"-kal, és még ez 2szer megtörtént... Aztán feladtam, a legközelebbi összefutásunknál már én is magáztam, erre elvigyorogta magát. Nem érdeklem, vagy ennek az egésznek jelentősége nincs? Egyébként volt olyan alkalom, amikor tegezett ő is engem, pl mikor egy csoporttársammal álltam a büfé előtt, akkor úgy köszönt hogy "Sziasztok". Gondoltam, ha ő akkor tegezett, akkor az se baj, ha én is tegezem.

Zavaros, és rossz kategória, de segítsetek légyszi!


2011. okt. 30. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Azt hogy a tanár tegezi a diákokat az nem jogosítja fel a diákot,hogy ő is tegezzen.Neked eleve magázódni kell mert a tanárod,és mert már kétszer is "jó napot kívánok" köszönéssel illetett meg téged.

Másrészt,nagyon valószínű hogy te is csak egy "diák" vagy.Nem érdekli őt,hogy te mit érzel iránta,és ha van esze akkor nem is kezd komolyabb kapcsolatban.A tanár tudja hogy diákokkal kikezdeni nagyobb gondot okozhat neki..

2011. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyetemről van szó, itt már nem okoz gondot semmi. Több idős tanár az egyetemen találta meg a feleségét, és vannak tanársegédek is, akiknek hallgató a barátnőjük. És nem titokban csinálják. Egyébként én meg úgy gondolom, hogyha valakivel 4 év a korkülönbség, és ha ő letegez engem, akkor én is visszategezhetem
2011. okt. 30. 18:57
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

De téged nem tegezett le!

Komolyan egyetemista vagy?? Vagy oda már nem kell ész??

Hiszen te magad írtad,idézlek

" mikor lesziáztam, visszaköszönt, egy "jónapot kívánok"-kal, és még ez 2szer megtörtént... "

Itt köszönt neked Magázva.

Idézlek tovább

" pl mikor egy csoporttársammal álltam a büfé előtt, akkor úgy köszönt hogy "Sziasztok". "

Itt nemcsak neked köszönt hanem általánosságban mindenkinek...De ez akkor sem azt jelenti hogy csak téged letegezett...

UI: Tudom hogy egyetemről van szó(már a kor miatt is)de ahhoz nem kell sok ész,hogy egy ilyen szituból rájöjjünk nem sokat érdekel a tanárodat hogy te ki is vagy..

2011. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
hát, ez alapján érdekelhted is, meg nem is. ebből nem sok derül ki, ha tetszel neki, akkor valószínűleg mégiscsak visszatartja az, hogy a diákja vagy, de ha meg nem, akkor nem véletlen magáz.
2011. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 joci23 ***** válasza:
Viszont ha ugyanazon a tanszéken dolgozik ahol Te is tanulsz, akkor simán előfordulhat, hogy fegyelmit indítanak ellene mert kapcsolatba kezdett veled. Ha egy másik tanszék vagy kar alkalmazottja akkor ilyesmi nem biztos, hogy problémát jelent. Az viszont bele kell kalkulálni, hogy Ő egyetemi tanár, Te pedig hallgató vagy. Így "társadalmilag" teljesen más szinten vagytok és ha Ő tartja magát az Ő szintjéhez, akkor sokat nem várhatsz tőle.
2011. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jó, tegezett engem is többször előtte, nem csak általánosságba, nem ok nélkül írtam amit írtam, csak nem akartam ennyire kifejteni. Köszönt SZIÁT amikor EGYEDÜL voltam akkor is. És kell ész az egyetemhez, hidd el, nekem van, nem ok nélkül kerültem be oda.
2011. okt. 30. 19:14
 7/17 A kérdező kommentje:
A tanszékéhez túl sok közöm nincs, Msc képzésen vagyok, jövőre PhDt kezdem, és nem az ő tanszékén leszek, teljesen más területen tanulok.
2011. okt. 30. 19:18
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye ötletnek és tinilányosnak hangzik, de miért nem csinálod azt amit a filmekben? Megy veled szemben a pasi, te meg "véletlenül" ejtsd le a kezedből a könyveidet és majd meglátod mi lesz.
2011. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az fel sem merül benned, hogy egyszerűen nem érdekled annyira, hogy bármilyen komolyabb kapcsolatot kezdjen veled? Hidd el megtalálná a módját, ha ismerkedni akarna!
2011. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem merült fel.
2011. okt. 30. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!