Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdeklem? Bővebben lent

Nem érdeklem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egyetemen egyik tanáromról van szó, én 25 vagyok, ő 29, és sehogy sem tudok a közelébe férkőzni, nagyon érdekel, de nincs témám, vagy okom ami miatt megkereshetném, mert engem nem tanít, csak óraadó az alsóbb éveseknek. Ezért úgy döntöttem, hogyha legközelebb összefutok vele a folyóson, akkor letegezem, hátha veszi a lapot, és később sikerül szóba állnunk egymással, mert a köszönésen kívül eddig 2 szót nem beszéltünk. Néz, figyel, de ennyi. Na igen, mikor lesziáztam, visszaköszönt, egy "jónapot kívánok"-kal, és még ez 2szer megtörtént... Aztán feladtam, a legközelebbi összefutásunknál már én is magáztam, erre elvigyorogta magát. Nem érdeklem, vagy ennek az egésznek jelentősége nincs? Egyébként volt olyan alkalom, amikor tegezett ő is engem, pl mikor egy csoporttársammal álltam a büfé előtt, akkor úgy köszönt hogy "Sziasztok". Gondoltam, ha ő akkor tegezett, akkor az se baj, ha én is tegezem.

Zavaros, és rossz kategória, de segítsetek légyszi!


2011. okt. 30. 18:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagy véletlenszerűen menj neki hátulról,de úgy h a könyveid is "kiessenek" a kezedből:D
2011. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 86%-os, ez egy kicsit fura lenne :)

Igazából mosolyog, néz, de olyan falat érzek közöttünk, én pl megmerném szólítani vagy bármi, de nem tudom milyen indokkal. Sztem nála is ez a helyzet, és nem sok mindent tud/tudhat rólam

2011. okt. 30. 20:57
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyetemen nincs "csendőrpertu", ha a tanár tegezi a diákot, akkor a diák is a tanárt, de MINDEN esetben a tanár kell, hogy kezdje. Ha a tanár letegezi a diákot, általában rögtön közli is, hogy őt is tegezhetik. Udvariatlanság volt, hogy letegezted, valszeg azért nézte el, mert lány vagy és látja rajtad, hogy bejössz neki, de azzal, hogy magázott, helyre lettél téve. Az nem számít, hogy egyszer véletlenül letegezett, lehet, hogy totál máshol járt az esze, én is köszöntem már anyámnak véletlenül jó napottal, mert előtte tanárokkal beszéltem és még ott járt az agyam.

Nem kivételezhet veled, ha téged tegezne, akkor mindenki mást is kéne, a fiatal pasi tanárok meg többnyire félnek, hogy ez aláásná a tekintélyüket (a nőknél kevésbé jellemző). A két legfiatalabb tanárom csak egy évvel volt idősebb nálam, és csak a nő ajánlotta fel a tegeződést. (Igaz, az övé kiscsoportos óra volt, a férfiére meg vagy 150-en jártunk, ez is belejátszhatott.) Ha kivételezne veled, rögtön beindulna a pletyka, és rá nézve kínos következményei lehetnek.

2011. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tegez ő mást is nem csak engem tegezett le! Nem érzem azt h helyre lettem volna téve, mert ő kezdte, és nem egyszer "véletlenül" tegezett, hanem többször, közösségben is, és akkor is amikor egyedül voltam
2011. okt. 30. 21:51
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként furcsa, mert minden más tanársegéddel kölcsönösen tegeződünk
2011. okt. 30. 21:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az összes tanársegéddel tegező viszonyba voltunk kb. 40 éves kor alatt szinte minden tanárral, nővel és férfival is! Ez komoly.
2011. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elhiszem, mi még nem csak a tanársegédekkel, de pl a 45 éves adjunktussal is tegeződünk. Ezért is furcsa nekem most ez a szituáció
2011. okt. 31. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!