Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megy a gyerek egyetemre a...

Nem megy a gyerek egyetemre a röghöz kötés miatt! Mit gondoltok? Inkább megy valami szakmát tanulni.

Figyelt kérdés
Van egy éve még(idén érettségizik), de nem megy egyetemre, pedig megvan a képessége rá, csak a röghöz kötés miatt nem megy egyetemre(tudtom szerint)... Ki akar menni majd külföldre a barátnőjével! Mit szóltok hozzá? Másnál is okozott ez már fejtörést? Nem szólok bele, mert az ő élete, csak titokban rázom a fejem, mert jók a képességei. Támogatom amivel lehet, de nem megy minden...Az egyeteme azért bírtuk volna fizetni csak a szórakozását maga kellett volna fizetnie... Ezzel nincs is gond, mert szorgalmas... Most lesz egy szakmája és megy ki... :( Mit gondoltok? Ti is vagy a gyerekeitek is akarnak kimenni?
2011. okt. 31. 14:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 1. 15:31
 12/13 anonim válasza:
100%

20 éves vagyok a középsuli után én sem tudtam, h mit is szeretnék csinálni vagy tanulni, nem is jelöltem meg semmit.. elmentem egy OKJ-s képzésre az első évben már szereztem egy papírt igaz sok hasznát nem veszem, de itt a ráépülésen volt a lényeg.. elvégeztem ezt a 2 éves OKJ-t már csak tavasszal a szakmai vizsga van hátra.. és van már 2 szakmám.. (: az egyikkel sok lehetőségem is nyílt... nyelvvizsgám még nincs.. de közép szinten simán beszélek angolul.. most érettségire készülök, h a tavasszal jelentkezhessek egyetemre.. de nem vagyok benne biztos, h jól döntök.e pontosan emiatt a röghöz kötés miatt... nem tudom Magyarországon elképzelni a jövőmet.. Középsuli után én is kiakartam menni, de velem nem jött volna senki egyedül pedig nem mertem neki vágni..

Szerintem a lánya a legjobb döntést hozta meg, felesleges diplomás munkanélkülinek lennie itthon...

kimegy külföldre megtanul egy vagy 2 nyelvet attól függően hova megy.. még a takarítással is nagyon jól fog keresni..(ha más munkát nem is talál) vidáman megél sőt egyetemre is eltud menni...

én biztos vagyok benne, h így sokkal jobban jár.. ne tessék erőltetni neki az egyetemet..

2012. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
40%
De eleve mi a túrónak ennyi újmarxista-neolib közgazdász, politológus, kommunikációs, meg jogász, csak pártkatonának, meg propagandistának jók a médiába a neolib hazugság rendszerébe, mérnök, orvos, sé egyéb egzakt tudományos pályák kellenek ! Legyen mondjuk esztergályos sztem, annak VAN jövője, a termelésnek, és a tudománynak, a többi lufi. Mire oda kerül, már újra lesz európai ipar, mert becsődöl ez az ember és életellenes rendszer, reméljük.
2012. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!