Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos megcsalás lenne ez?

Jogos megcsalás lenne ez?

Figyelt kérdés

Ha a férj, vagy feleség, már többször említi a párjának, hogy neki kell a testi kielégülés tőle, de már már ott tart, ha nem kap, akkor félrelép.

Persze a másik fél erre felháborodik, hogy annál nagyobb bűn nincs ?

Válni nem akar az sem akinek a kielégülés kell, mert egyebkben jól megvannak régóta, és a gyerekek miatt sem. Nincsenek veszekedések, stb.

Fer ez a másik rész felől, hogy nem engedi ? De nem is ad.


2011. okt. 31. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A megcsalás SOSEM jogos.

Vagy elfogadod a jelenlegi helyzetet (neked túl kevés szex), vagy elváltok - és keresel valakit, aki ezen a téren is megfelel. Más tisztességes megoldás nincs.

2011. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek van igaza.
2011. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nehéz kérdés, és itt a "jog" szó nem aktuális. Végül is senkji sem rab, szabad ember mindenki. Tehát elvileg azt mondanám: miért is ne? De valahogy nekem olyan alantas lenne a lelki hűséget a testi kielégülésért feladni. Vagy talán nem is az alantas a jó szó, hanem azt hiszem, megaláznám magam, ha a lelkemnek nem kellene valaki de ugyanaz az ember a testemnek kellene.
2011. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem tart senki fejéhez pisztolyt, hogy házasodj meg és élj monogámiában. Ha valami nem felel meg a házasságban, vagy kompromisszumot kell kötni, vagy lelépni. A megcsalás sosem indokolt. Mindig van más megoldás.
2011. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
A legjobb az lenne, ha közösen megpróbálnák kideríteni az okát és változtatni a dolgon, akár szexuálpszichológus segítségével. Ha erre sem hajlandó az a fél, aki nem akar szexelni és válni sem akarnak, akkor csak a félrelépés marad, amiért nem szabad csodálkozni v hibáztatni a másikat.
2011. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miután közölné a párom, hogy meg akar csalni, nekem se lenne kedvem szexelni.

Amíg van kezem, nem fogok ilyenért félrelépni, mert a kapcsolat legfontosabb alappilléreinek egyike a kölcsönös hűség.


Egyébként ha jól meglennétek, lenne elegendő szex, és fel se merülne a testi hűtlenkedés, főleg nem annak "jogossága".


Inkább csak a gyerekek és a pénz tart össze titeket.

2011. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az nem olyan egyszerű azért emiatt elválni.

Ennél sokkal több van egy kapcsolatban persze.

És más különösebb gondunk tényleg nincs. Nem útálkozunk egymásra, itt ott van összezörrenés, de nem brutális hanem amolyan mindenkinél ennyi belefér szinten.

Csak elvan fáradva, kimerítik a gyerekek, engem is, de akkor is. Nem akarom én minden héten, meg hónapban se, de egy éve semmi.

NEm durván mondtam neki, csak felhoztam, hogy mit szólna, nem is hiszem komolyan vette. Talán én sem inkább csak elvi kérdésként tettem fel.A lelkiismeretemnek úgysem tenne jót abban biztos vagyok.

Jó, akkor én lettem a vesztes. Valahol picit nyertes is ezek szerint.

2011. okt. 31. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:
A megcsalás sohasem jogos. Rendben, ne forgassák fel a házat egy válóperrel, de megegyezhetnének, hogy ezentúl csak lakótársak lesznek.
2011. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy válaszolok neked mint ha te lennél a férj :)


Sosem értettem ezeket a kapcsolatokat se a nő se a férfi részéről. Én nő vagyok úgy gondolom hogy mindkét nemnek vannak szükségletei. A férfiaknak egyszerűen kell szex, én ha gyereket vállalok majd a páromnak, akkor is tisztában leszek ezzel, tudom hogy nagy feladat gyereket vállalni, el lehet fáradni, mert 2 gyereket is felneveltem más helyett. viszont nem lehet kifogás ez arra hogy a másikat miért hanyagolom el, tudom és tudtam milyen kötelezettségekkel jár egy gyerek, majd mellette a munka és stb. de ahogy egy nő elvárja a férjtől apától hogy legyen jó apa meg dolgozzon, segítsen a másiknak tartsa el valamennyire a családot stb. úgy a férfi is elvárhatja hogy ha nem is naponta de legalább hetente 1 órát szenteljenek rá. Mivel most nem az áll fenn hogy nincs szex 2 hete és hisztizel (mivel 1 évet írtál)így nem értem meg a párodat. Mellesleg a szex ha jól csinálod nagyon el tud lazítani és marha jó stresszoldó. A nem engedi de nem is ad elvet undorítónak tartom. ha nem lennétek házasok azt mondanám hogy lépj le mert hosszú távon elkezdődnek a viták de mivel házasok vagytok úgy gondolom megér még1 beszélgetést. Azt mondod nem egyszerű ilyen miatt elválni. Akkor kérdezem én, ha maradtok így, a gyerek nő és majd odáig jutsz hogy megcsalod akkor jobb lesz elválni? vagy egyáltalán jó az a gyereknek ha feszült környezetben van? mert oké hogy nem vitáztok de ezt nem húzzátok ki sokáig. Ha nem lehet megoldást találni mert nem hajlanak a felek akkor "csak" gyerek miatt nem szabd együtt maradni, tudom hisz az én szüleim is így voltak együtt és jobban szenvedtem mint ha külön lettek volna....felnőhet egy gyerek olyan családban is csak figyelni kell rá utána is később meg úgyis megérti majd. hogy a kérdésre is válaszoljak: nem nem fer ez a másik részéről, DE! a megcsalás SOHASEM jogos. Akkor inkább vagy mond a szemébe hogy így nem mehet tovább és ennyi majd utána keress mást vagy maradj a fenekeden és szenvedj tovább, a párodnak kellene megérteni ezt és hajlani néha az együttlétre. ha megcsalnád hiába lehetne rá mondani hogy érhető volt ilyen tényekkel mögötte de akkor is te leszel mindenkinek a szemében a szemét mert szegény nő gyereket nevel mos főz takarít a férje meg megcsalja...ha meg a nő csal meg akkor biztos a férfi volt a hibás mert ugye egy nő nem csal meg úgy egy férfit....

2011. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy éve nem szexeltek, akkor lehet, hogy ott komolyabb probléma van. Nem akarok túl indiszkrét lenni, de gyerek előtt hogy volt? Magamból kiindulva, exemnél volt az a helyzet, nem nagyon akartam vele lefeküdni, mert egyszerűen rossz volt vele a szex és csak kötelesség szintjén volt. Lehet hogy magán a szex minőségén és hogyanján kellene változtatni. Próbáld meg lepasszolni egy este valahova a gyerekeket, menjetek el valahova együtt, hogy érezze a másik fél, hogy nő is, nemcsak anya és egy otthoni robot. Lehet, hogy akkor ő is másképpen közelítene a dolgokhoz.
2011. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!