Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen fontos az autó...

Miért ilyen fontos az autó egy 18 éves lánynak?

Figyelt kérdés

A 19 éves lányomnak nemrég vettünk egy autót mert egy másik városban jár egyetemre, és így kényelmesebben tud hazajönni.


Nemrég előállt a 18 éves lányom ,hogy neki is kell egy autó, de ő még nem akar egyetemre menni ezért nem is értem ,hogy miért kell neki.

Egész nap ez megy ,hogy "Apa nekem miért nem veszel autót".

"Ha Annának tudtál venni akkor nekem is tudnál"


Nem érti meg ,hogy csak akkor veszek neki ha végre elkezdi az egyetemet.


2011. okt. 31. 18:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Én is másik városba járok egyetemre. Mégse vettek a szüleim autót... :D Jézusom.. Helyette mentem kollégiumba aztán ott vagyok és vonattal járok haza és még nem haltam meg..:)

Ha ennyire kva gazdagok vagytok, miért nem vettetek neki rögtön egy házat. :D

2011. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nálunk én kaptam 6-700 ezer Ft-ot, mikor egyetemre mentem (1,5 éve). Azóta a 16 éves húgom még rám van megsértődve, hogy ő nem kapott... mondom, ha ő is jól tanul és nem linkeskedik el mindent (mint ahogy most csinálja), akkor ő is kap... de nem hisz senkinek, csak hőbörög.

Majd lecsillapodik. Ha megígérted neki, hogy egyetemre menetelkor ő is kap, várja ki a sorát. :) Addig pedig a nővére néha odaadhatná neki az övét.

Egyébként nagyon rendes szülők vagytok, gratulálok! Én 17 éves korom óta könyörgöm nem is egy saját kocsiért, hanem hogy vegyenek egy személyautót a családba, mert csak egy kisteherautónk van, ami rengeteget eszik és nehéz vezetni is, meg hát oda is van már a túlhajtottsága miatt. De 3 éve semmi, oda sem figyelnek rám, sőt még gúnyolódnak is emiatt rajtam, pedig azt az új kocsit nem csak magamnak akarom, hanem a család részére. De így sem, ők inkább kuporgatják a szekrényben a pénzt, én meg menjek gyalog vagy busszal, vagy ahogy tudok. Ha nem tudok, így jártam. Ők meg mossák kezeiket, hogy adtak pénzt, szóval szerintük nincs okom panaszra (persze a pénzem le van kötve és nem nyúlok hozzá az egyetem alatt - olyan rossz a viszonyom a szüleimmel, hogy bármikor kitehetnek egyetem után, így is állandóan azzal dobálóznak, hogy "akkor takarodj el az én házamból", így azt a pénzt bármi áron megtartom, nehogy később gondjaim legyenek). Szóval nagyon rendes volt tőletek, hogy ti így segítitek a lányotok, feltételezem, további segítségre is számíthat tőletek bármikor.

2011. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%

Remélem nem foglak megbántani a válaszommal, de szerintem az hogy érzékeny típus, és nem küzdős nem kifogás. Az a helyzet, hogy én is elég érzékeny típus vagyok, csak történt velem pár dolog ami megerősített, de előtte sokáig elég elveszett voltam. Így visszagondolva könnyebb lett volna ha a szüleim egy kicsit szigorúbbak lettek volna. Komolyan :D Nagyon szeretem őket nem arról van szó, de sokáig pont azért voltam elveszett a világban, mert amikor arról lett volna szó akkor nem azt mondták, hogy márpedig ha akarod akkor küzdj meg érte, hanem azt mondták hogy jól van és babusgattak. Néha tényleg jobb ha s. gbe rúgnak, életrevalóbb lesz tőle az ember. ;)

Elég gonosznak hangzik a dolog tudom, de inkább legyél vele szigorú te, minthogy az élet leckéztesse meg - az jobban fáj; tudom, tapasztaltam.

Azt meg gondolom te is tudod, hogy ha odateszed alá azt az autót az nemhogy nem megoldás, de nem is válik a javára és - ezért most ne haragudj de - attól csak elkényeztetett p.csa lesz.

Remélem nem haragszol rám, nem bántásnak szántam. Minden jót:)

2011. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"Én is másik városba járok egyetemre. Mégse vettek a szüleim autót... :D Jézusom.. Helyette mentem kollégiumba aztán ott vagyok és vonattal járok haza és még nem haltam meg..:)

Ha ennyire kva gazdagok vagytok, miért nem vettetek neki rögtön egy házat. :D"


Miért vennénk neki házat?

2011. okt. 31. 21:39
 15/26 A kérdező kommentje:

20:50


Nem haragszom. :)


Sokszor próbáltam szigorú lenni mindhárom lányommal, de egyszerűen képtelen vagyok rá.

2011. okt. 31. 21:43
 16/26 anonim ***** válasza:

A feleséged mit mond erre?

Szóval ő a lányod párját fogja, vagy ő is az egyetemhez köti a dolgot?

Sokat számít a lányod hozzáállásával kapcsolatban.

2011. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A feleségem is az egyetemhez köti.
2011. okt. 31. 21:59
 18/26 anonim ***** válasza:
Akkor előbb utóbb befejezi :)
2011. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
27%
Mert ha házat vettetek volna neki, akkor szegénynek nem kellene mindennap kocsiba ülnie és hazavezetnie.. OMFG.. Ha ennyire kényelmesre neveltétek a gyerekeiteket...
2011. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem miért vagy ilyen gúnyos utolsó. Én is vennék házat is és autót is a gyerekeimnek, mert azért dolgozom,hogy nekik jobb legyen.

Fogalmam sincs miért kell ilyen rohadtul irigynek lenni, teljesen természetes, hogy egy szülő a legjobbat akarja a gyerekeinek.

2011. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!