Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, mit csináljak,...

Szerintetek, mit csináljak, hova menjek? Hülye válaszok nem érdekelnek, helyeket mondjatok!

Figyelt kérdés
Tudjátok, nagyon boldogtalan vagyok, és baromira nem értenek meg. El akarok menni hazulról, de még csak 14 éves vagyok.
2011. nov. 1. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, mit értesz hülye válasz alatt? De ilyen korban szinte természetes, hogy úgy érzitek, "baromira nem értenek meg". Ezt hívják úgy, hogy generációs konfliktus. 20 év múlva mosolyogva fogsz visszaemlékezni ezekre a hónapokra, és te sem fogod érteni a kamasz gyerek lázongását.
2011. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak gyerekes hisztinek tűnik,de tényleg így van. Gondolj arra, hogy bármit mondok, nem figyelnek, az öcsém mindig megver. Lehet, hogy ez ciki, de igaz. Én nem nyúlhatok hozzá, mert tapasztaltam a fizikai következményeit, elég keményen! Egyébként is, már suliban is sokat verekedtem, pedig lány vagyok. Sokszor kaptam beírást, mert eltörtem valakinek a karját meg ilyesmik, tehát, ha megverném az öcsém, többé nem kelne föl. Lehet, hogy ez durva, de ahhoz képest, amit velem tettek, mind ez semmi! Senkinek nem mondhatok semmit, mert rögtön kérdéseket szegeznek nekem, és ha olyat mondok, ami nem "megfelelő", akkor ,,bünti" van. Na, így már érthető miért akarok elmenni? Ha nem, írjatok, én meg igyekszem majd értelmesen magyarázni.(Hülye válasz alatt,olyat értek, hogy pl: ,,Nincs semmi baj stb." Ja, és bocsánat, de tényleg, ha ezzel most vkit megbántottam.
2011. nov. 1. 19:54
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha minden tizenéves elmenne otthonról azért ,mert nem értik meg őket akkor szinte semelyik se lakna a szüleiknél...
2011. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Döne ***** válasza:
Én megértelek! És az a baj, hogy sok gyerekkel van úgy, hogy nem értik meg a szülei, és nem kap elég szeretet, figyelmet. Nekem van egy csodálatos lányom, aki most 24 éves, és büszke vagyok arra, hogy barátnői viszonyban vagyunk egymással. Ez csak akkor lehetséges, ha attól kezdve, hogy megszületik egy gyerek, nagy nagy szeretettel és odefigyeléssel nevelik. Ez sajnos sokszor nem így van, és még sok szülő csodálkozik, hogy mire a gyerek kamasz lesz nem törődik a szülőkkel, nem mond el nekik semmit, csak barátokat keres és azokkal osztja meg a gondjait. Ne keseredj el, remélem hamarosan jobbra fordul a sorsod, és meg fognak érteni. Kitartást Neked. Mindenesetre próbáld elmondani komolyan a szüleidnek, ami bánt Téged, legyél kedves, de határozott.
2011. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Először is, nagyon köszi a válaszokat, csak hát, ezek szerint vagy túl aranyosak vagytok, hogy ilyesmiben tanácsot adjatok, vagy tényleg nem értitek. Kitűnően tanulok, versenyeket nyerek, és mindenben segítek otthon. Mégsem szeretnek. Én egy álomvilágban élek. Igen, lehet, hogy most azt mondjátok majd, Szállj le a földre, ez a való élet!!! De már tapasztaltam, sőt, ezeket a szavakat milliószor hallottam már. A gond az, hogy meg akarok keresni valakit, és így, nem tehetem. El akarok menni, őt megkeresni, de nem tudom, hova is menjek. Nem, nem vagyok lusta, bármilyen munkát megcsinálnék, de könyörgöm, adjatok tanácsot, hogy hova menjek. Megpróbáltam otthon elmagyarázni a dolgokat, és többször is, no meg türelmesen, nem lekezelően. De nem törődnek velem. Segítsetek, legyetek szívesek. Előre is köszönöm. (Senki ne írja, hogy menjek pszichológushoz,mert már járok és ő sem segít.)
2011. nov. 1. 20:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, sok fiatal érez hozzád hasonlóan. Próbálj meg őszintén beszélni a szüleiddel, hogy miért nem érzed jól magad, biztos találtok majd megoldást.
2011. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, kollégium? Nem örökre mennél el, de elég lenne csak hétvégente hazajárnod.
2011. nov. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De, örökre el akarok menni. A kommentek alapján ti komolyan nem értetek. EL AKAROK MENNI ONNAN ÖRÖKRE. Nem lelki támaszt, meg hasonlókat kértem, hanem segítséget, helyek megadásával. Bocsánat, de már komolyan nem tudom magam jobban kifejezni. Ha nem válaszoltak erre úgy, ahogy reméltem, akkor majd kiírok egy másik kérdést. Ha arra majd válaszoltok, akkor el tudok menni, de örökre.
2011. nov. 2. 07:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja igen és még valami, hozzánk közel van a sulim, minden suli.Ráadásul, az a suli is koleszos, ahová járok, de utálom a sulit is, szóval... Az anyám meg nem engedi, hogy sulit váltsak. Nagy szívás, de ez van.
2011. nov. 2. 07:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron konkrét helyet akarsz: állami gondozásba vétel. Bemész a gyámhivatalba és előadod a problémádat. Ha valóban olyan rettentő, mint ahogy körülírod, segíteni fognak.
2011. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!