Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képes valaki eldobni a...

Hogy képes valaki eldobni a saját beteg anyját csak úgy? bővebben lent.

Figyelt kérdés
31.-én anyósomékkal kint voltam a temetőbe és megláttam az egyik rokonunkat, akinek az édesanyja szintén abban a faluban él ahol mi is. Mi nem vagyunk jóban egyéb okokból de a nagy beteg édesanyja nem bántotta őket soha egy szóval se, sőt rengeteget segített rajtuk. Ennek ellenére mégsem jöttek el hozzá pedig kocsival voltak és a temető sincs a háztól messze. Másnap képes volt felhívni és megkérdezni mi újság, mikor mondva lett neki hogy ha eljött volna tudná azzal vágott vissza hogy ha kíváncsi az unokáira fogadjon kocsit és menjen át ő. Betegen a kis nyugdíjából ő fogadjon kocsit, mikor ők százezreket keresnek kocsijuk van és még a faluban is jártak? Hogy lehet egy gyerek még ha már felnőtt is ilyen a saját anyjával aki felnevelte akire mindig számíthatott csak mert egyszer nem úgy lett ahogy ők akarták?
2011. nov. 3. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Te nem tudhatod miért fordult el az anyjától. Én megértem a helyzetét, mert az én nagyanyám is beteg, gyenge és öreg, sokat "segített" rajtunk (főzött kaját, foglalkozott velünk).

Mostanra már elmart magától mindenkit a viselkedésével és hiába szeretem, nem és nem akarom látni... azok után amiket tett.

2011. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De tudom hogy mi történt mert a részese voltam és bizton állíthatom hogy nem tett semmi olyat amivel ezt érdemelné. Soha nem bántotta őket. Én akkor is elsüllyednék szégyenembe ha egy falúban lennék a beteg anyámmal és képes lennék felé se nézni.
2011. nov. 3. 12:20
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Az aki igy viselkedik az anyjával az egy paraszt. De meg vagyok gyözödve arról hogy visszakapja ugyanezt a gyermekeitöl!!!Akkor majd betegen, öregen elgondolkozhat rajta.
2011. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
És neked ehhez mi közöd van? Attól,hogy a rokonod nem biztos,hogy az orrodra kötik az összes részletet egyrészt. Másrészről nem a te dolgod.
2011. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Onnan tudom mert a nagymamámról van szó akivel együtt élek és részese voltam ezeknek a dolgoknak. Bizton állíthatom hogy ő nem tett semmi olyat amivel ezt érdemelte volna ki. Csak mi nem vagyunk tanultak meg gazdagok mint ők, egyszerű emberek vagyunk. S ez ilyen nagy bűn a szemükben, meg az hogy egyszer nem úgy lett ahogy ők akarták.
2011. nov. 3. 12:38
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

És akkor a saját anyád, vagy apád csinálja ezt a nagyival?

Vagy ki ez a rokonod? Nagynénéd?

Szerintem ne szólj bele ebbe az egészbe.. Ha neked nem tetszik, akkor viseld gondját te a nagyinak.

2011. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer nem úgy lett ahogy ők akarták? Ez lehet kisebb-nagyobb hiba is.

pl. egyszer kizárta a nagyi őket az örökségből és ezt ők nem akarták

vagy

egyszer nem kapták meg pontban délben az ebédjüket?

2011. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mentünk el egy esküvőre mert beteg voltam és megsértődtek. Egyébként ez egy hosszú és bonyolult sztori
2011. nov. 4. 15:56
 9/13 zkriszti3 ***** válasza:
Nem biztos,hogy vesztesz bármit is,azzal ha nem látjátok a rokont.
2011. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Jogilag is kötelességük törődni vele. De: ez a következménye annak, hogy a média, a szakemberek, a közvélemény azt szajkózza: "csak akkor vagy ember, ha minél előbb és minél jobban leszakadsz az anyádról". Tragikus ennek a vélekedésnek a követése, mert még ha ez az öreg meg is sértette volna őket, akkor is figyelembe kellene venni a korát.

Van, aki kapva-kap a vélt sérelmeken, hogy ne kelljen strapálnia magát egy idős emberért.

2011. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!