Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » KEDVES SZÜLŐK! Miért a "diplom...

KEDVES SZÜLŐK! Miért a "diplomát" szajkózzátok a gyerekeiteknek a szakma helyett?

Figyelt kérdés

Az én 4 diplomás anyám is ezzel jön, hogy kell egy diploma. Mégis mi a lóf*sznak, ha semmire nem lehet vele vinni? Én már látom tiszta idő és PÉNZ pocsékolás az egész. A szakdolgozatomat és nehezen írogatom, mert tudom, hogy semmi értelme nem volt a főiskolának csak: nulla lehetőség, nulla jövőkép, nulla munka, nulla élet.

Azzal jön, hogy majd külföldön ilyen olyan SEGÉDMUNKÁVAL majd jobb lesz.... Azért tanultam, hogy egy külföldi országban egy rohadt lenézett, betolakodó cseléd legyek forintosítva több száz ezerért, ottani pénzben sz.rért húgyért??!!!!!

Ahelyett, hogy mesteremberként megkereshetném a betevő falatra és egzisztencia teremtésre a pénzt....:((


2011. nov. 3. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mit tombolsz. Szerintem mindenki azt csinál és mond amit akar. Tehát a szülők mondhatnak amit akarnak ha az a véleményük, a gyerek meg tanulhat amit akar és ennyi. Nekem sosem mondták a diplomát, annak örülnek amit választok, én meg diplomát akarok, mert ami érdekel abból csak diplomás képzések vannak. Ennyi. Inkább nyugodj le, mert feltettél egy teljesen felesleges kérdést.
2011. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mus musculus ***** válasza:
100%
Akkor miért nem azt tanultál, amit te akartál?
2011. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Amit a külföldi munkavállalásról írtál, abban nagyon is igazad van, szerintem egy jó mesterember jóval többet meg tud keresni, mint egy huszadrangú diplomás. De még nem késő szakmát tanulnod, ha van olyan, ami érdekel.
2011. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésre saját magad adtál választ. Tanulj szakmát és semmi gond...Bebizonyíthatod, hogy mit tudsz, akarsz. A segédmunkával sincs semmi baj, ha megkeresel vele annyit hogy megélj kényelmeen..szerintem:)

Ma jó szakembernek nagyon nehéz lenni, de erős akarattal és kitartással elérheted. Vannak hiányszakmák, ezek között mazsolázzál. Tény, hogy az egyetemek ontják a diplomásokat, tény hogy nem tudnak elhelyezkedni különböző valós és koholt okok miatt, de ez más kérdés. Tanulhatnál nyelveket is, arra mindig van igény. Sérült, fogyatékos emberek mellé is mindig keresnek szakképzett embereket, vagy önkénteseket... kezdetnek itt megmutathatod az alkalmasságodat.

2011. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmivel nem jobb it egy mesterembernek, mint külföldön egy segédmunkásnak. Csak ott többet fizetnek, ennyi a különbség.
2011. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, attól függ milyen diploma, mert nagyon nem mindegy.

Azt nem tudom miért vagy elájulva a szakmától, a rokonomék mind szakmunkások, és 12 órában 3 műszakban 80 000 Ft-ért dekkolnak.

Mellesleg a szakmunkások is elég nagy számban mennek ki külföldre.

A másik, hogy még mindig lehetsz szakmunkás.

2011. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem aztán szajkózhatták, nem sokra mentek vele. Úgyis a te döntésed ha nagykorú vagy, nem?

Akkor kár hisztizni, csinálj azt, amit akarsz!


Én megmondtam a szüleimnek, hogy nem megyek fősulira, mert az nekem túl hosszútávú lenne, én dolgozni szeretnék. Persze, nem tetszett nekik, de akkor elmagyaráztam, hogy így, ha én döntök az életemről és megszívom, csak magamat okolhatom, de ha a szüleim döntenek helyettem, akkor mindig őket fogom okolni az elcseszett életemért.

Ez meggyőzte Anyut hogy inkább rám bízza, ha megszívom, ne miatta szívjam meg.


Ígyis úgyis azt csináltam volna nagykorúként amit akarok, de így legalább nem cseszegetett.


Ja, és nem bántam meg a döntésemet.


Ausztriában dolgozok "szarért-húgyért" amiből remekül megélek itthon. És diplomás magyar kolléganőm is van... megérte a sok belefektetett évet és pénzt és gyötrődést?


És ha valaki lenéz, gondja-baja, annyira nem foglalkoztat.

2011. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor tanulj szakmát.

Mellesleg anyukád nyilván nem akar neked rosszat, van egy meglátása, ennyi.

Amúgy nálunk a helyzet: anyukámnak és apukámnak is két-két diplomája van. De sem nálam, sem az öcsémnél nem erőltették, hogy diplomát szerezzünk, csak azt, hogy tanuljunk rendesen, azt csináljuk, amit szeretnénk. Öcsémnek szakmája van, nekem diplomám lesz. Mindkettőnek megvan az előnye is, és a hátránya is. És nem mellékesen: mind az öcsém, mind én külföldön szeretnénk dolgozni, mert itthon nincs nagy kilátás tisztes megélhetésre. Viszont mindketten a szakmánkban szeretnénk maradni, és ezt meg is tehetjük, külföldön is. De hiába, hogy a testvérem szakmunkás, akkor sem nagyon kap itthon munkát, vagy ha kap is, piti fizetésért, a munkahelyek 99%-ában nem voltak hajlandóak bejelenteni, nem adták oda az egész fizetését, stb.

Itt nem (csak) arról van szó, hogy szakma vagy diploma, hanem arról, hogy élhetetlen az ország, a pályakezdők számára kiváltképp.

2011. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy milyen diploma. Lassan már én kérek elnézést, hogy orvosnak csak egyetemen képeznek ki :D Gondolom neked sem a szüleid írták a felvételi papírod, miért nem mentél olyan helyre, ami érdekel? Még mindig nem késő.
2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!