Lesz ez jobb is?

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: Boldog gyerekkorom volt, szebbet el se tudtam volna képzelni. A baj kb egy éve kezdődött. Nehéz anyagi helyzetbe kerültünk, anyáékkal jóformán egy értelmes mondatot nem lehet váltani, állandóan megy az üvöltözés, hogy ki a hibás. Apa és anya is veszekszik egymással, a helyett h összetartanának. Sajnálom őket, mert sokat tesznek értünk, de ebbe mennek tönkre. Gondolkodtam azon, hogy otthagyom a főiskolát, elmegyek levelezőre és dolgozok. Megőrülök ettől a légkörtől, nem bírom tovább! Magamba zárkóztam teljesen, sírok a dolgok miatt, ráadásl barátom is megcsalt akit nagyon szerette. Összeomlott minden körülöttem. Apa is állandóan hülyézi anyámat.
2011. nov. 3. 16:03
 1/8 A kérdező kommentje:
*szerettem
2011. nov. 3. 16:03
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom hány éves vagy, mert ettől függ, hogy milyen lépéseket tudsz megtenni.

Ha még kiskorú vagy, sajnos nem sokat.

Sok minden történhetett, amibe ezek szerint nem avattak be.

Ez lehet munkahely elvesztése, devizahiteles gondok, és még ezer más. Ezen egy gyerek nem tud változtatni. Az viszont meglepő, hogy a szüleid miért estek egymásnak...Egy boldog család nem így működik, ha gond adódik...Lehet, hogy ez a boldogság csak egy fentartott látszat volt a gyerekek miatt? Ha igen, akkor itt sokkal mélyebb gondok vannak. Ha már vagy 14-15 éves, akkor már van annyi alapod, hogy beszélgess velük.

2011. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mus musculus ***** válasza:
Főiskolás, nagykorú már.
2011. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Zafír, te aztán tudsz olvasni. :)


Kérdező, szertintem az a legjobb, amit kigondoltál. Viszont sztem a szüleidnek nem fog tetszeni, mert azt fogják érezni, h már téged sem képesek eltartani. A te érved viszont legyen az, h így a későbbiekben neked lesz jobb. A munkaalázatot fiatalon kell megtanulni. A sulit így is el lehet végezni.

2011. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha azon gondolkodik a kérdező, hogy otthagyja a fősulit, nyilván elmúlt már 18 éves.


Kedves kérdező!

Valóban elgondolkodtató, hogy miért romlott meg ennyire a családi élet. Egy jól működő, boldog családban összetartás van, ha baj van, nem veszekedés, ordibálás stb. A történet nagyon hasonlít a mi csalái életünkre, csak nálunk nincs akkora anyagi gond, tehát nem emiatt megy az állandó veszekedés.

A legtöbbet talán azzal tudsz segíteni, ha megkéred a szüleidet, hogy üljenek le és próbálják megbeszélni a problémákat. Ez többet érne minden veszekedésnél, ordibálásnál.

Próbálj meg bizakodó lenni, néha mozdulj ki, menj társaságba, próbálj meg lazítani. Otthon pedig, ha tudsz segíts. És itt nem csak a pénzbeni segítségről van szó, segíts a háztartásban, hogy a szüleidnek ennyivel is könnyebb legyen.


Minden jót kívánok, legyél erős!

16/L

2011. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mus musculus ***** válasza:
Egyébként abban igaza van az elsőnek, hogyha ez össze tudta őket ugrasztani, vannak ott nagyobb problémák is. Okosságot sajnos nem tudok mondani, mert efféle szartócsákban még nem fürödtem meg. Esetleg annyit tehetsz, hogy elmagyarázod nekik mindezt, de a fősulit ne hagyd ott.
2011. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaja, az olvasás az erősségem.:)) Ez kimaradt:))) De a többi az megállja a helyét:))
2011. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Passzív félév,és utazz ki külföldre dolgozni.Pl hajóra.Ott adott a szállás,a kaja és a munkaruha is.Gyűjts pénzt,akár 2 félévet is lehet passziváltatni(legalábbis az én sulimba).Aztán majd folytatod.Lesz pénzed is.Támogathatod a szüleidet is.Neked kell ebben döntened és nem nekik.
2011. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!