Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg a...

Hogyan értethetném meg a férjemmel, hogy nincs több idő várni a gyerekkel és soha nem lesz olyan, hogy tökéletes időzités?

Figyelt kérdés
3 éves házasok vagyunk. Kezdettől fogva akarunk gyereket. De nem jött össze. Orvos, vizsgálat, kezelés és végre minden rendben. Legalábbis testileg. De a férjem most már azt mondja, várjunk még, mert nincs itt az ideje és nem alkalmas az időpont. Én 35 éves vagyok, ő 42. Mégis mikor lesz itt az idő? Amikor már én nem szülhetek és akkor szépen majd otthagy egy 20 évesért, aki szül neki? Hiába mondom ezt neki hónapok óta. Nem érdekli. Csak hajtogatja, hogy majd ha itt lesz az ideje, lesz gyerekünk. Csakhogy én nagyon szeretnék már. Mindketten jól keresünk, ő vezető beosztásban dolgozik én itthon, mint magánvállalkozó nyelvet tanitok. Nincs semmi hitelünk, 5 szobás kertes házban lakunk, amit a nagymamámtól örököltem és felújjitottuk. Igazából anyagi gondjaink nem lennénk. Szeretem őt és ő is szeret. Mivel érvelhetnék, ami hatásos lenne és belátná, hogy lassan kifutok az időből, ha már nem futottam ki?
2009. máj. 6. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy a férjednek van-e már gyereke előző kapcsolatból? Mert lehet, hogy ő már nem tartja olyan fontosnak a gyermekvállalást, ha már átélte. Ha nincs, akkor furcsa tényleg és szerintem sincs olyan, hogy tökéletes időzítés. Vannak, akik megszokják a gyerek nélküli életet, mert nyugisabb és nehezen váltanak főleg, ha már nem 20 évesek. Nehezebb alkalmazkodni. Én a helyedben leülnék vele beszélgetni és konkrétan mondd meg neki, hogy tudni akarod, hogy akar-e valaha gyereket. Esetleg a rokonok is gyakorolhatnának rá kellő nyomást. Ha több embertől hallja, talán észbekap. Meg tudlak érteni, hogy gyereket akarsz ennyi idősen. Ne hagyd magad. Nem tudom, hogy miért lenne a férjed szerint jobb később. Kérdezd meg. Ha már megteremtettétek az egzisztenciátokat, felesleges éveket várni...gondolom, hogy azért még szeretnétek az unokáitokat látni meg a gyereket felnevelni, szóval nem 50 évesen kellene nekifogni meg eleve jóval nagyobb kockázat 36-40 évesen szülni, mint mondjuk 25 évesen (nem megijeszteni akarlak, csak ez az igazság és ezt tudatosítsd benne).
2009. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha más nem , észérv lehet hogy 70 évesen akar majd a gyereke ballagásán részt venni ? Érdekes dolog ez , Te se , de Ő sem lesz fiatalabb. A nőknél szokás mondani, hogy 35 felett nagyon nő a kockázatok száma , a pasi meg 80 évesen is pasi ; de megnézném én a kiskatonák "fürgeségét" hogyan változik az évek múlásával...Szerintem fél a gyerekvállalástól... Még anyagi problémáitok sincsenek, ez se lehet gond. "Majd ha itt az idő"... Mikor? 5 év múlva ? :) Valami van a háttérben...

2009. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vajon igazán szeret? És mivel érvel? Mire kell várni szerinte? Gyerek nélkül nem élet az élet.
2009. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak ne védekezzetek. Szerintem ez neki is megfelel. Nem lehet, hogy csak a sorsra akarja bízni? Hogy akar gyereket, csak nem akarja erőltetni vagy sürgetni.Talán elfáradt az orvosi kezelésekben.

Arra vedd rá, hogy ne tegyen semmit ellene, s te sem.

Ez szerintem elfogadhatóbb neki, ha így közelíted meg, mintha olyan tevékenyen hangzik.

Mondd, hogy akkor bízzuk a sorsra. Ha akar jön. Ebbe szerintem könnyen beleegyezik. Ez nem olyan végleges. Aztán ha jön, úgy fogja érezni, hogy jókor. A szomszéd pont így volt. Most mintaapa, és itt a második is. Él-hal a csajokért. Ne sértődj meg, biztos sok volt neki. Csak egy beleegyezés hogy "bízzuk a sorsra" aztán ne beszélj erről többet, csak amikor elé teszed a kiscipőt, maslival :) szerintem ha túl sokat beszélsz, csak eltolod a kedvét.

Más: Ne szólj semmit, csak véletlenül hozd össze kispapákkal, meg 2-3 éves barátságos gyerekkel.

De ne lógjon ki a lóláb!

Férfinak kell olyan időszak, mikor csendben emészt. Lehet h mindig beleszólsz, mielőtt a gondolat végére érne?Valamelyiknek 1-2 hónap is kell mire egyet megggondol.

Olyankor nem jó közbeszólni.

35 nem olyan sok, 35 v 36 mindegy. Várd meg hogy akarja! Nem kell félni, amiket írtál, parák, annak semmi alapja.

2009. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet,h csak nem akarja,h raizgulj a dologra es azert eroltesd allandoan a szexet,h teherbe ess es nem azert nem kivanod, ahogy sok no teszi. Szerintem,ha nem mondjatok ki,akkor is lehet babat gyartani es talan hamarabb is osszejon! Az,h azt mondja,h meg varjatok,az nem biztos,h azt jelenti,h igy is gondolja es nem orulne,ha becsuszna egy baba. Egyebkent vedekeztek?
2009. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tisztáznám vele ezt a dolgot - hogy ő mit is akar az életétől, mielőtt becsúsztatsz egy babát, mert ha nagyon nem akarja, akkor nem lehet erőltetni, az csak a gyerek életét teszi tönkre...ezt meg kellene tudnotok beszélni egy stabil házasságban ennyi évesen.
2009. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!