Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok mindennek...

Tényleg én vagyok mindennek az oka?

Figyelt kérdés

7 hónapos terhes vagyok a másodikkal, de mindenki úgy áll hozzám, hogy a második babánál nem lehetek fáradt, érzékeny, ez már rutin... Nagy házban él együtt több generáció, osztatlan közös tulajdon, így viszont a nagyszülőktől a testvérekig mindenki mindenbe beleszól. Azt mondják, hogy lusta vagyok, holott szinte semmit nem pihenek, de pocakkal nem tudok úgy felpattanni se a gyerek után, se azért, hogy főzzek egy teát másnak. Megyek, csinálom, de lassabban, a gyerek néha leköröz. A másik "vád", hogy a férjemmel szórjuk a pénzt. Az igaz, hogy a megtakarításaink elapadtak, és csak a hitelek maradtak, mert pl. más helyett is én fizettem ki a rezsit egy hónapon belül kétszer, én álltam a legkisebb tesóm esküvőjét, a nagyobbik tandíjába segítettem bele, és megadni mindenki elfelejtette, így a lakrészünk felújítása még minimum fél év, és addig egy szobába vagyunk bezsúfolva, bedobozolva. Megjegyzem, a szüleim mindketten munkanélküliek, a cégük csődbe ment, az apámnak néha van alkalmi munkája, de ennyi. A harmadik, hogy túl zajosak vagyunk. Csak nekem van kicsi gyerekem, egy 3 évest nem tudok néma üzembe tenni, és igen, van, hogy hisztizik, mert nem akar valamit, pl. fürödni, mint tegnap. Ezen a héten többször is megkaptam a kíméletlen kritikát, hogy elrontottam a gyerekem nevelését, és tönkre teszem az életét, mert nem normális, hogy hisztizik és akaratos. A férjem is egy utolsó, mert ugyanolyan "kezelhetetlen", mint a lányom, és én rontottam el mindent. Hozzáteszem, ő az egyetlen a háznál, akinek van munkahelye, és dolgozik is. (Jó, nekem is van, de most telt le a gyes, szabadságon vagyok, év elején szülök.) Ehhez már csak bónusz a gyűlölködő anyósom és alkoholista apósom, akiket szintén mi rántunk ki a bajból, ha nincs mit enni a hónap második felében, ennek ellenére ők is csak szidnak az albérletükből, hogy ha nem megyek hozzá a fiukhoz, akkor most ők is jobb helyzetben lennének (igen, minden hónapban lenyúlták a fizetését...). Tegnap már teljesen kiborultam, hajnal kettőig bőgtem, mert tehetetlennek érzem magam. Nem tudom, hogy mit kéne tennem, ha elmegyünk albérletbe, akkor fölöslegesen vettünk fel hitelt, és pénzkidobás volt a lakásfelújításra ennyit költeni, mert így folytatni nem tudnánk, az albérlet mellett másra nem futná, és a felújítási hitelt akkor is kell törleszteni.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, hátha tud valaki tanácsot adni, vagy legalább biztatni...

Köszönök minden választ!



2011. nov. 4. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazán nem sokat lehet mondani, csak annyit, hogy költözzetek külön.

Eleve nem mentem volna bele ilyenbe, hogy közösen él a nagycsalád egy lakásban, és csak a férjed dolgozik és tart el mindenkit. Amennyiben megoldható, mondjátok fel a hitelt, és hagyjátok ott az egész csapatot. (esetleg keressetek fel szakembert, aki segit a hitel megszüntetésében) A ti fizetésetekböl nektek - férj, feleség, gyerek(ek) - kell megélni, nem még az egész élösködö bandát is eltartani.

2011. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A férjed nem látja ezeket a dolgokat? Vele kéne beszélned, elvégre felnőtt ember. HA ennyire nem működik a dolog, nem tudsz odaköltözni a gyerekkel a szüleidhez? Hátha a férjed észbe kapna, mikor érezné a hiányodat.
2011. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, pénzkidobás volt ÍGY felvenni hitelt és lakást felújítani. Mindig kegyetlennek mondanak, amiért ellene vagyok a többgenerációs, sokan együttlakós családi felállásoknak, de a példák azt mutatják, NEM MŰKÖDIK.


Nincs mese, be kell fejezni a felújítást, hogy mielőbb tisztes távolságba kerüljetek tőlük.

2011. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, persze, mintha ilyen egyszerű volna. Adóssághegyekkel albérletbe menni majdnem negyedmagaddal egy keresetből meg egy gyesből. Tudod, ugye, hogy maradnod kell. Érzékenyebb vagy az állapotod miatt is, na meg amiatt is, mert az egész nagy család gondját magadra veszed. Ezt ne tedd. Oldja meg mindenki a gondjait, ami a rezsit illeti is, meg ha drágalátos apósod elissza a keresetet, akkor éhezzenek fizetésig. Pont. Aki tartozik neked adja meg, mert másképp q.rva világot rendezel. Nem sírni kell, hanem a sarkadra állni és kiosztani mindenkit, maholnap kétgyermekes családanya leszel, ne kezeld menekülésszerűen a dolgokat. Ha ti járultok legnagyobb részben a kiadásokhoz, akkor nektek legyen a legnagyobb szavatok is a házban. És ne legyél mindenkinek a cselédje. Akinek tea kell, főzzön magának. Kemény legyél, mint a Rolling Stones, mert látod másképp a fejedre nő mindenki.Anyósod meg összetehetné a két kezét, hogy ilyen menye van. Na, jó egészséget neked, gondolj a születendő gyermekedre, és ne idegeskedj. Ölellek.
2011. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tényleg csak az van hátra, hogy a sarkamra álljak, de így piszok nehéz. Pár hónap kérdése, hogy egy telken, de külön bejáratú lakásban legyünk, és ne a szomszéd szobában. Sokat áldoztunk már rá, és olyan lesz a saját lakrész, amilyet szeretnénk...

Kedves második, az én szüleimnél lakunk, anyósék albérletben, egyik változat se túl jó sajnos.

2011. nov. 4. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!