Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mát tényleg mindennek a...

Ez mát tényleg mindennek a teteje! Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Nagypapám rákos, mi, a vőlegényemmel itt lakuk a nagyszüleimnél mert jelenleg új házat építünk ahova beköltözhetünk. Addig is mindenben segítek a nagyszüleimnek, amiben csak tudok. De néha teljesen megőrjítenek. Most például kint voltam, süteményt sütök és szeretném befejezni mire párom hazaér. Papám eddig aludt de most felkelt és kiült a konyhába és halál lazán rágyújtott miközben ott kevertem a krémet... ez kiverte nálam a biztosítékot. De ez nála mindennapos, volt hogy kint ettünk és tök természetesen rágyújtott. Mamám megtesz érte mindent, de tényleg, erején felül teljesít, viszont papám úgy kezeli mint a legutolsó ...-át. Én még a kutyával is szebben beszélek mint Papa a nagyimmal. Nagyon idegesít hogy nem szólhatok vissza neki mert akkor én vagyok a rossz mert mamám úgy védi, mintha ő lenne az atyaúristen... (kiskoromban volt h megverte mamámat, engem többször megkergetett részegen az utcán is) egy szóval, tönkretette a lánya, a fia és a felesége életét is. Mama viszont nagyon sokszor papát védi. Papámnak saját polca van a hűtőben, amihez én hozzá sem nyúlhatok, külön CSAK NEKI főz. Ezzel nincs is baj, de úgy rám/ránk parancsol h hozzá se nyúlhatunk.. egyszóval a hangnem nem tetszik. Mert én is főzök itthon, bevásárolok, de természetesen abból ehet mindenki. Én nem tudnám azt mondani a lányomnak/unokámnak h ne egyen belőle :-S Szerintem nem tisztességes amit velem/velünk csinálnak. Papa a legdurvább.. a két kezét össze kéne tennie hogy ott áll mellette valaki, de én többször is hallottam ahogy nagyimat elküldi a k...a anyjába! :-S és nem szólhatok vissza mert mamám engem fog leszidni :-S Papámnak mindent lehet :-S Bocsi hogy hosszúra sikeredett, de adnátok valami tanácsot? Teljesen megőrülök már itthon.
2011. máj. 10. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mikor készül el a házatok? Mert szerintem erre csak a költözés jelent megoldást. :(
2011. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

az ő háza, ott gyújt rá, ahol akar!


Ez a kaja dolog viszont hát elég kellemetlen. Ki kell bírni ameddig elkészül a házatok. Az időseknek berögzült dolgaik vannak, hiába is próbálod, úgysem tudod megváltoztatni őket.

2011. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Mama es papa koze ne allj, soha nem lesz neked igazad, ok igy szoktak meg egymast, es elturik egymast meg a tobbi par evben is.

Szokj hozza a hazirendhez, nem a Te lakasod. Bird ki mig a ti hazatok kez van. Ne csinalj balhet, kellemetlenseget, mar csak azert sem, mert mama fogja meginni a levet. Na meg azert sem, mert Ti odebballtok, ok meg maradnak a sz.rba, amit te csinalsz nekik.

Hidd el, semmi baja nem lesz a habodnak, azert mert papa ragyujt. Eddig is a konyhaban cigizett, nem?

2011. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
és amúgy egy ilyen súlyos betegség, kihoz egy-két dolgot az emberekből. Van aki pozitívan fogja fel, van aki pedig teljesen kifordul magából
2011. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
neked kell alkalmazkodni te vagy a vendég ott pároddal együtt. nagypapád rákos, feltételezem nincs sok ideje hátra és gondolom nem ő fog alkalmazkodni hozzátok.. ha nem tetszenek a dologok menjetek albérletbe, ott úgy lesz minden ahogy ti akarjátok.
2011. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Az ő házuk, ők hozzák a szabályokat nektek kell alkalmazkodni. És megköszönni,hogy ott lakhattok.

A kettejük viszonya rájuk tartozik,abba te nem szólhatsz bele.

2011. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Lehet,hogy a papád a betegsége miatt olyan amilyen,persze a viselkedése durva,de ez ellen sokat nem tehetsz. Az ő házában azt csinál amit szeretne. Szerintem ne bántsd,még a háta mögött se,hiszen akármit csinált a nagypapád marad. A kajás cucc viszont nagyon szomorú dolog, irigy ennyi,vannak ilyen emberek. Ez személyiségtől függ. Az számomra meg természetes hogy a mamád védi a papádat,ez igaz szerelemre vall. Ráadásul ott van a papád betegsége,nem csoda ,hogy állandóan védi! Remélem mondtam neked ezzel valamit.
2011. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, az ő házuk, tisztelem is őket, legalábbis mamámat biztosan. Papa meg hát.. nézd, ez a dohányzás dolog olyan hogy a fürdőben szokott cigizni. Én már kinézem belőle azt is hogy már csak direktből is kijön és csak azért is akkor gyújt rá.. vagy én nem tudom tényleg. Megtisztelhetne annyival hogy a fürdőben cigizik amikor kint eszik valaki (mert nem csak nálunk csinálja) nem a házról van szó, mert adunk a rezsibe meg mindenbe, nem lógunk a nyakukon, hanem az alapvető emberi tisztelet nincs meg, és ez az ami zavar :-S
2011. máj. 10. 16:41
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

és akkor mi van, ha a fürdőben cigizik?? Erre megint azt mondom, Az Ő Háza, Az Ő Vára!

nekem nem lenne képem beleszólni, örülnék, hogy megengedték, hogy ott lakjak!


És amúgy meg szép, hogy így beszélsz a rákos nagypapádról, ráadásul a háta mögött... csúnyát ugyan konkrétan nem mondtál, de mivel kiírtad ide ezt a kérdést sejtem magadban miket mondasz rá.

2011. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

nah rosszul írtam, szóval mi van akkor, ha nem a fürdőben gyújt rá?

Az is lehet, hogy attól, hogy ott lehettek még őt zavarjátok kicsit. Megszokták a kettesben való életet, mint mondottam idősek, és nem szeretik ha kizökkentik őket a jól megszokott kis "rendszerből"

2011. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!