Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szélednek szét a családok?

Miért szélednek szét a családok?

Figyelt kérdés

4-ne vagyunk testvérek.Van két bátyám,és egy nővérem.Mindig jóban voltunk,és ma is nagyon szeretjük egymást.Igaz testvéri kötelék van köztünk.Mégis oly messze vagyunk egymástól.A nagyobbik bátyám a 90-es évek végén kiment Japánba dolgozni,és végleg ott maradt.Családja lett,éli az életét.A kisebbik bátyám 2001-ben kiment Moszkvába és ő azóta is ott él.A nővérem 2005-ben Angliába ment ki családostul. A nővérem fia fél éve átköltözött Spanyolországba,mert ott szerzett egy jó állást a szakmájában.A kisebbik bátyám lánya pedig 4 hónapja Ausztráliában él,mint biológus..Annyi felé sodródtunk,hogy néha úgy hiányzik,hogy nem vagyunk együtt mindannyian.Tegnap volt a születésnapom.Egész héten kaptam a világ minden tájáról az ajándék csomagokat.Minden nap mindig valaki ír emailt,és tényleg felköszöntöttek.Mégis annyira hiányoznak,és olyan érzésem volt mintha nem lenne senkim a lányomon kívül.Most egy kicsit el vagyok keseredve mert írtam nekik,hogy karácsonyra jöjjenek haza,és legyünk együtt mint egy nagy csald..Ma a kisebbik bátyám is megírta,hogy ő sem tud hazajönni az ünnepekre.Egyik testvérem sem tud hazajönni.Megértem őket,de olyan jó lett volna..

Bocsi hogy leírtam,de annyira szomorú vagyok,hogy így szétszakadtunk..Vagy én reagálom túl??

35/N


2011. nov. 5. 16:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Igen, te reagálod túl. Én egy darab ajándékot nem kaptam csak pár üres facebookköszöntést, senki nem gondolt rám igazán. Az ember manapság azt teheti nagyrészt amire vágyik. Ha arra vágyik hogy a világ másik végén éljen, akkor azt. Vagy mindenkinek a te vágyaid kéne szolgálni és hazaköltözni?
2011. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Te nem tudnal valamelyikhez karacsonyra kimenni?
2011. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez a normális. Mindenki éli a saját életét ott ahol szeretné.
2011. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves első..A rosszindulatú megjegyzésedet meghagyhattad volna magadnak.Én sehol nem írtam hogy költözzenek haza,csak azt,hogy milyen jó lett volna ha karácsonykor újra együtt ünnepelne a család.Lehet hogy neked borzalmas családod van,vagy nincsenek barátaid,de mi nagyon szeretjük egymást,és igenis hiányoznak..(de ha ez bűn akkor...)

Kedves második..

Már mindegyik testvérem felajánlotta,hogy költözzek i,és éljek velük..De nem tehetem,sajnos,pedig szívesen mennék én is..

2011. nov. 5. 16:54
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem, hogy szétszakad a család, habár az én testvéreim nem messze élnek tőlem. Talán ez a természetes, hiszen mindenkinek megvan a maga élete.
2011. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nálunk minden évben hagyomány, hogy az egész család szenteste előtti utolsó szombaton összeül. Mindenki hoz sütit-kaját-piát, és karácsonyozunk egy kicsit így együtt is. Ilyenkor persze nem számít, ki a vidéki, és ki nem, mindenki eljön, igény szerint családon belül az elszállásolást is megoldjuk. Ilyenkor kb 40-en szoktunk lenni.

Még a dédmamám kezdte el ezeket a karácsonyokat szervezni, ő már sajnos nincs köztünk, de szerintem szép hagyomány, remélem, sokáig megmarad :)

2011. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hogy koltozz ki, hanem legalabb egyik testvereddel es csaladjaval tudnad tolteni az unnepeket, par napot. Mar az is megnyugtatna.
2011. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
És ha hiányoznak akkor mi van? Attól még joguk van ott lenni ahol ők akarnak. Ha meg ezt elismered akkor mi értelme a kérdésnek? Azért vannak máshol mert máshol szeretnének lenni és meg is tehetik. Ilyen egyszerű.
2011. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy mindenki éli az életét.Ezzel nincs is gond,sőt!Örülök hogy mindenki jól boldogul az életben..Tudom,hogy ekkora távolságnál nem könnyű csak úgy repülőre ülni és hazajönni pár napra,csak annyira jó lett volna egy igazi nagy családi lakoma.Amíg a szüleink éltek mi is évente egyszer összejártunk.Olyan jó volt hogy mindenki ott volt,anyu rengeteget sütőt főzött,apukám minden évben azt mondogatta,hogy csakis az utolsó napon veszi meg a karácsonyfát(24-én)és mindig olyan érdekesen vicces fánk volt(sarokfa,3 ágú fa stb)

De amióta a szüleink nem élnek,így ezek a szép napoknak is vége lett.Gondoltam jó enne újra összehoznia családot,és újra átélni ezeket a szüleinkre emlékezve..:)Sőt még a fát is megvettem volna 24-én ahogy apukám tette..

2011. nov. 5. 17:05
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom nem volt kedvük ebben a tetűfészekben éhendögleni + ez nem úgy működik,hogy csak úgy ugrálunk.
2011. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!