Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bekerülni a...

Hogyan lehet bekerülni a családok átmeneti otthonába?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre irom e,de nem találtam semmit ahová ez illene!

A páromnak nincs háza.nekem van egy házam,de a tesom a haszonélvező és ki akar tenni és mivel ezt megteheti meg is fogja tenni.időt kèrtem,hogy találjak valami lakást.albérletet nem tudunk még 2-3 hònapig kivenni,mert Győrben ahol a párom dolgozik nagyon drágák és csalàdoknak nem nagyon adjàk ki,falun meg családi házakat mèg drágábban adnának ki.igy még gyüjtenünk kell rá!3 kisgyermekünk van(4 és fél éves,3 éves és 1 éves-ek)ugy tudom oda csak olyanok kerülhetnek be akiknek nincsen tulajdonuk.estleg nem tudja valaki,hogy igy is bekerülhetnénk e?Vajon mennyi időbe telik?Mennyit kell fizetni ott?néztem győri otthont,de oda csak györi lakosu családokat vesznek be:(

pedig a párom munkája miatt az lenne a legjobb.

Hogyan lehet bejutni oda vagy valahova Győr közelébe?

Van itt olyan aki hasonló helyzetben volt vagy van?milyenek az ilyen otthonok?

Köszi elöre is!


2011. máj. 5. 06:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A családsegítő szolgálatnál mondd el, hogy mi a probléma, azt hiszem, ők az illetékesek, valami megoldást együtt majd tudtok találni.
2011. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a családsegitőhöz hiába megyek.már voltam nàluk miután elváltam és egyedül maradtam.segitséget akartam kérni,elhajtottak.nem megyek velük semmire!Azért köszi!
2011. máj. 5. 06:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Te írtad a tegnapi kérdést is?

Ha a tesódnak az egész házra van haszonélvezeti joga,akkor kitehet. De ha csak arra a felére,amit megvettél tőle,akkor nem.

2011. máj. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kb 1 millio ember van ilyen helyzetben.
2011. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha te vagy a ház TULAJDONOSA, akkor beköltözhetsz a házadba, onnan a HASZONÉLVEZŐ nem tehet ki, maximum arról van szó, hogy te nem rakhatod ki a haszonélvezőt...


De jobb lenne erről megkérdezni egy hozzáértő jogászt!

2011. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ebben pedig a családsegítő központnak és a gyermekjóléti szolgálatnak kell segítenie, ez is a jogszabályban előírt feladataik egyike. Ha nem boldogulsz velük, menj el a településetek jegyzőjéhez, ő a felettesük.
2011. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

7:54 "kb 1 millio ember van ilyen helyzetben."

és további 2 millió rosszabban -nincs semmije, esetleg egy méregdrága albérlete, vagy egy méregdrága rezsijű panelje, szülőkkel, rokonokkal megosztva : ((


"van egy házam,de a tesom a haszonélvező és ki akar tenni" -ez jogi kérdés - szerintem nem lehet, de jó lenne, ha szakértő felelne

2011. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy tulajdonost nem lehet csak úgy kirakni, hiába haszonélvező. Egy ügyvédet kérdezz meg erről, és a tanácsai alapján cselekedj illetve beszélj a testvéreddel. Szerintem ez legyen az első lépés, ne azt, hogy máris megadod magad.
2011. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jogilag megteheti hogy kitesz!!!sőt,bérleti dijat is kérhet tőlem.vele beszélni?!könyörgöm.mig az anyám élt akkor is mindig kicseszett velem ahol tudott.6 éve haltak meg a szüleink,azota beszélek vele!és mit èrtem el?hogy mára már majdnem mindenemet elvette.tônkretette a házasságomat is,nem egyszer bántott!nem megadom magam!kikészültem idegileg!nem lehet ezt vele egy házban elviselni!ja,és a hülyesège miatt mindenkinek jobb innen költözni!

Albêrlet!mennék én,de mindenhol baj,hogy gyerekeim vannak!igy az albérlet kiesett!

Igen tudom,hogy vannak akik rosszabb helyzetben vannak!de nem tudok ellene tenni semmit!a saját problémamat probálom jelenleg megoldani!mindenki támad itt engem,peddig én voltam az egyetlen aki az anyánk mellett àlt amig élt stb.ez a kis k...g meg....nincs se rokonom se senkim.akkor mondja nekem valaki,hogy nem vagyok elég sz@r helyzetben,aki âtélte màr azt amiben èn voltam és vagyok.az egyetlen jo az életembe a 3 gyermekem és a párom!

Bocs,csak kicsit kiborultam.le kellett,hogy irjam!:s

2011. máj. 5. 09:16
 10/12 anonim ***** válasza:

De az albérletnél komolyan ekkora gond, hogy gyerekek is vannak? Én a fiammal már lassan 3 éve élek albérletben (már a másodikban), és sehol nem merült fel problémaként, hogy gyerek is van. Esetleg ingatlanoson keresztül keressetek kiadó lakást, úgy a legtisztább.

A testvéreddel kapcsolatban pedig beszélj egy jogásszal, hogy ebben az áldatlan állapotban mit lehetne tenni, mert az azért nagyon nem járja, hogy a saját tulajdonú lakásodból kirak a testvéred. Nem tudom, ilyenkor mik a vonatkozó jogszabályok, tanultam, de sajnos már elfelejtettem, de egy jogász tudni fogja. A családsegítőknél meg ne add fel, járj a nyakukra, nekik pont az ilyen helyzetekben kell segíteniük, sőt, szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás is náluk.

(Mondjuk nekem, leendő szociális munkásnak szörnyű azt látni, hogy az elvileg a kliensek érdekében létrejött intézményekben ilyen szinten nem foglalkoznak a hozzájuk fordulók problémájával, pedig pontosan tudom, hogy ez a feladatkörükbe tartozik, sőt, a te eseted akár tankönyvi példa is lehetne, annyira egyértelmű, hogy hol kéne kezelni a problémát.)

2011. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!