Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Felnőtt korban...

Mit gondoltok? Felnőtt korban is lehet még nevelni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretnék kihozni egy ebet, és érdekelne a véleményetek, hogy mennyire formálhatóak, így felnőttként. Már van kiszemeltem, akivel nagyon is szimpatizálunk egymással.
2010. febr. 22. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg lehet, jutalomfalat,stb.

de én úgy olvastam valahol,hogy mikor elhozod akkor pár napig hagyni kell,hogy ismerkedjen veletek,meg a tereppel és míg meg nem szokja,hagyni kell egy kicsit "magányosan"

2010. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Üdv.


Természetesen lehet, de a mértéke fajtától, kortól és egyébb más tényezőktől függ.

Pl. ha eddig nagyon rossz körülmények közöttvolt, hamar beletanul a jólétbe, és háláslesz érte, tisztelet a kivételnek, hiszen vannak olyan 3-4 éves kutyusok, akik hóban fagyban, ill. 38 fokban a napon töltötték az életüket, és azért kaptak dícséretet, illetve ételt ha ugatva elkergették a betolakodókat. Nos ezek az állato pl. nagyon nehezen leszoktathatók a rendszeres lármázásról.

2010. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
2. vagyok irj több infót.
2010. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
szerintem a kutyák 98%-a értékeli ha befogadod főleg .hogy a menhelyek többségén nincs arany életük.kicsit óvatosabban kell nevelni mert ki tudja miért került oda.ezeknél a kutyáknál a lelküket is gondozni kell.de megéri mert meghálálja!!!
2010. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Nagyon kevés kivételtől eltekintve minden kutya képes újra kezdeni.

Legfeljebb egy kicsit máshogy kell, mintha egy kölyköt vennél magadhoz.

Minden kutyához egyedien kell hozzá fogni, minden kutyához egy kicsit más út vezet. Némelyik domináns, esetleg agresszív - őt rehabolni kell, kemény főnökként viselkedni.

Némelyik fél, őt hozzá kell szoktatni a dolgokhoz, rá kell ébreszteni, hogy nem bántja senki.

Némelyik nem tud pórázon menni, vagy nagyon húz, vagy nem szereti a gyerekeket, némelyikhez kicsit több türelem kell, hogy a vezényszavakat elsajátítsa - mindenkihez meg van a kulcs. (Folytathatnám a végtelenségig.)

De nevelni élete végéig lehet.

Én egy 6 éves, testileg és lelkileg is teljesen taccsra vágott, megnyomorított kutyát fogadtam örökbe, és csodálatos társam lett, mindent megtanult, amire szükségünk van. Értem a kutyákhoz és az emberekhez való szocializációját is.

2010. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok,szerintem ez sokat segíthet:

[link]

Jan Fennell kutyapszichológia c. könyve

2010. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a kutya eete vegeig tanul...persze ez fajtataol is fugg....de ha jol toma kor ket es feleves koraig fejlodika kutya testileg is szelemileg is....sok sikert a kutyushoz
2010. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!