Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Változhat még pozitív irányban?

Figyelt kérdés
A húgom hozzáment egy finn férfihoz, ennek már 3éve, boldogok, sikeresek, tényleg jó emberek,becsülöm őket. Lassan a gyermekvállalást tervezik, viszont a húgomnál valami nagyon furcsa dolgot tapasztalatok. És a legfurcsább,hogy nem indulatból mondja,hanem teljesen nyugodt, és némileg már az évek is megkapotatthatták benne a dolgokat, szóval ezért furcsa. Szeret minket a családját, nem szidja a magyarságot, viszont kiejelentette, hogy felveszi a férje állampolgárságát hamarosan, a gyereknek se akar kettősállampolgárságot. Mondom, ebben az a legfélelmetesebb, hogy nyugodtan mondja ezt,nem indulatból. Tudom, hogy itthon sok jót nem kapott, de akkor is furcsa nekem, persze az ő élete, csak nem tudom aggódnom kellene e érte vagy sem. A gyereknek azt mondta még nem tudja,hogy megtanítja e a magyart, az is elképzelhető, hogy finn-angol lesz az anyanyelve, mivel először azon a nyelven beszélgettek, Angliában ismerkedtek meg stb, és hogy a gyerek azzal úgyis több előnyt szerez majd a gyerek. Csak szerintem túl "hideg", furcsa hozzáállás ez? Viszont legalább elgondolkodott azon, hogy esetleg a magyart is megtanítja, anyanyelvként, tudom, hogy anno -talán most is?- imádta a magyar irodalmat.
2011. nov. 6. 17:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kicsit homályos volt,szóval kettős állampolgár se akar lenni, a magyart "leadja", nem tudom, hogy kell ezt mondani, pedig simán élhetne azzal tovább. Engem ez nagyon szívenütött, bár nem vagyok nagymagyar.
2011. nov. 6. 17:49
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Ha ennyire sz.ar volt neki otthon még is mi a büdös francot vártok??szerintem örül hogy kiszabadult onnan és élheti az életét....te meg ne irigykedjél és ne többenjél meg dolgokon mert szerintem belőled csak az irigység beszél..ő így döntött ez az ő döntése és senkinek semmi köze hozzá,itt te vagy aki pletykálgat a saját testvéréről...
2011. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A családban nem volt neki szar, az országban volt az, iskola, munka etc. És talán aggódhatom a saját testvéremért. Nem vagyok rá irigy. Lehet nálatok nem szokás törődni a másikkal.
2011. nov. 6. 18:13
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan mégis milyen hátránya lesz abból akár a húgodnak, akár a születendő gyermekének, ha nem lesznek magyar állampolgárok? Mi szükségük lenne rá Finnországban? Hidd el nekem, hogy külföldön magyarnak lenni elég pejoratív dolog. Ne menjünk most bele a politikába, de szerintem nagyon is okosan teszi a testvéred, ha megvédi a gyermekét attól az ámokfutástól, ami itt zajlik és ami ezután következik. Az ő zsebükből legalább nem húzhat majd ki a magyar állam több pénzt, semmilyen jogcímen.
2011. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a gyerek állampolgársága a legnagyobb baj, hisz még meg se született. Egyébként se lenne baj nekem, csak valahogy szerintem nem egészen normális dolog ennyire elszakadni a gyökerektől, ő még magyar, most megkapja majd a finnt,lehetne akár kettős is,vagy szimplán élhetne tovább magyarral, de inkább finn lesz. Na, de ez az állampolgárosdi végképp csak papír,én arra lennék kiváncsi, hogy mások itt megtanítanák e a magyart,mint anyanyelvet, szerintem ez igazán az érzelmi dolog,és ez a szomorú, hogy az angol lesz az anyanyelve,mert mindenképp kétnyelvű gyereket akar. A húgom miatt írtam ki,de általánosságban is érdekelne, hogy erről ki mit gondol,már csak kiváncsiságból is.
2011. nov. 6. 18:23
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Ebben nincs semmi negatív! Ha nem akar Magyarországon élni,akkor semmi jelentősége nincs a magyar állampolgárságnak. A gyereke miért lenne magyar állampolgár?

Valóban megtaníthatná magyarul is a gyereket,de ha csak ő tud magyarul,de azt sem használja kint,akkor ez nagyon nehéz lenne. A gyerek úgy is azt a nyelvet fogja beszélni,amit az iskolában hall.

Nem szólhatsz bele az életükbe,az nem tenne jót a kapcsolatotoknak.

2011. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ami igazán érdekel: Megtanítanád e a gyerekednek a magyar nyelvet ilyen esetben? Talán célszerűbb lett volna így feltenni a kérdést, hisz nem bíráskodni akarok a húgom felett.
2011. nov. 6. 18:26
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
hogy ki mit gondol?én azt gondolom hogy teljesen jól teszi hogy ettől az országtól elszeparálja a gyerekét a jobb élet reményében...neked ebből vagy ő neki mi kára lenne?semmi...finnország egy gazdag jól működő ország..ahol a gyerekére jó élet vár,attól hogy nem lesz magyar állampolgár a vérében magyar erek is folyni fognak...és ezt sem hiszem hogy ez miatt a ti kapcsolatotoknak meg kellene romlani...bár ha látná hogy idegen embereknek itt fikázod biztos nem tetszene neki...
2011. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez nem értem miért fizikás, leírtam azt is,hogy tisztelem őket,és hogy jó emberek. Szerintem ti nem értitek a kérdést, hanem inkább kiforgatjátok a szavaimat, írtam itt fikázást bárhol is, vagy szerinted mi az ami erre utal? Talán a legdurvább amit írtam, hogy ez normális e,változhat e, viszont azt kérdésként tettem fel,és nem kijelentésként!
2011. nov. 6. 18:30
 10/21 anonim ***** válasza:

Na, nyugalom emberek.

Második kérdésedre: én is lemondanék az állampolgárságomról, és a gyerekemnek sem akarnék kettőset, jó lesz az új. Magyarul azért tanítanám meg, mert egyik nagymama sem beszél semmi nyelvet, de ha ők beszélnének legalább angolul, akkor ezt sem erőltetném, semmi hasznát nem veszi, inkább tanuljon világnyelveket.

2011. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!