Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy vagy két...

Szerintetek egy vagy két keresztnév jobb?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több embernél látom a két keresztnevet, de van aki "büszkén viseli", más meg titkolja. Nekem csak egy keresztnevem van, mert az utolsó pillanatban a szüleim meggondolták magukat.

A nagyon gyakori vezetéknevekhez (Szabó, Kovács, Kiss, Nagy, Pintér, stb.) jobb két név?


2011. nov. 7. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem kettő jobb. Nekem kettő van, és egy időben használtam a másodikat.
2011. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Személyes tapasztalat! Nem jó a két keresztnév, sem a gyakori, sem a ritka vezetéknévhez. Nőknek meg pláne! Hiszen előbb utóbb a kislány felnő, férjhez megy, és szembesül vele hogy a neve két méter hosszú, aláírni (hivatalos papíron nem lehet rövidíteni) fél óra. Nem lehet csak úgy elhagyni a második keresztnevet, én ezzel nemrég tudtam meg, csak külön kérvénnyel.

Én biztos hogy soha nem adnék a gyerekemnek, főleg lánynak, két keresztnevet!

24N

2011. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó, hogy két keresztneve is lehet egy embernek. mondjuk én azért adnék másodikat, hogy megemlékezzek vele a nagyszüleimről. nálam ez a tisztelet jele lenne.

anyukám a nagyim keresztnevét kapta másodiknak :)

én meg egy elég béna nevet, nem is használom, de ha valami nekem jobban tetszőt kapok, akkor büszkén viselném :)


nem kötelező asszonynevet felvenni, én sem tenném, így az aláírásom sem lesz kétméteres :)

2011. nov. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó. Én örülnék, ha 2 lenne, de nekem csak 1 van. Viszont a családomban mindenki másnak 2. Az én gyerekeimnek is 2 keresztnevet fogok majd adni.
2011. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van amikor jól jön a két keresztnév...nekünk volt olyan, hogy két lányt is Németh Nikolettnek hívtak, folyamatosan kavarodás volt emiatt, összekeverték a jegyeiket, a hiányzásokat, és a gyakorlaton letöltött időt, ami a vizsgához nagyon fontos volt. a második félév felénél jöttek rá, hogy születési dátummal különböztetik meg őket, innentől mindig rá kellett írniuk a dolgozatokra. persze kavarodás utána is volt, mert a naplóban ezt nem nézték. Jó lett volna, ha valamelyiknek két neve van, nem kellett volna folyamatosan az igazgatóhoz járniuk, hogy most melyiknek mi nem jó.
2011. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Attól függ a házastárs neve milyen hosszú. Nálunk mivel a családnév rövid, így mindenkinek két keresztneve van. Én a másodikra hallgatok.
2013. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!