Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a kapcsolatunkért?

Mit tehetnék a kapcsolatunkért?

Figyelt kérdés

Több, mint 4 éve vagyunk együtt, ő 24, én 19 éves vagyok.

Eléggé ellustult az utóbbi időben, velem keveset találkozik, egész nap csak otthon punnyad. Bezzeg, ha hétvége van, akkor buli, pia, haverok...Ilyenkor általában valamin mindig összeveszünk, másnap persze jön a bocsánatkérés stb.

Sokszor voltunk a szakítás szélén, de akkor mindig bepánikolt, és normális lett, de ez 1-2 hónap után megint megváltozott. Utána megint meghülyült, főleg, ha haverokkal voltunk (amúgy közös a baráti körünk, engem mostanában kezdenek kiakasztani).

Tudom, hogy fáradt, mert dolgozik, de szerintem megérdemelnék egy kis figyelmet. Főleg, hogy szeret.

Van valami ötletetek, hogyan ébressze rá a barátomat, hogy így elfog veszíteni?


2011. nov. 8. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig hogyan tudtad ráébreszteni, mikor összekapta magát? A leírásod alapján csak a szakítás lebegtetésével. Sajnos olyannak tűnik, aki ideig-óráig képes csak összekapni magát, ha szorul a hurok.


Gondolom, jó sokszor elmondtad már neki konkrétan, mit szeretnél, mire figyeljen oda jobban. Ha eddig nem tudta "beépíteni" és tényleg sajátjává tenni ezeket a gondolatokat, kéréseket, akkor nem hiszem, hogy változna.


Érettebbnek tűnsz, mint ő (hiába ő az idősebb). A haverjainak van komoly kapcsolata? (Gondolom, nincs.)Mert teljesen úgy tűnik, mintha egyedülálló pasiként bulizna, haverozna, te meg ott lennél háttérdísznek.


Őszintén: te ismered őt. Látsz esélyt arra, hogy tartósan fejlődjön?

2011. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy szeret? Abból, hogy már arra sincs ereje szegénynek hogy veled találkozzon? Ez aztán a románc a javából!
2011. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nem egyszer mondtam már, mit akarok. Igazából sajnos nem lehet vele komolyan beszélni, mert "fáradt" és "nincss kedve semmihez".

A haveroknak tényleg nincs komoly kapcsolata, csak 2-nek, de ők ritkán jönnek le. Sokszor tényleg olyan, mintha egyedülálló lenne (kivéve, hogy más lányra rá se néz, ez 100%).

Valamennyi esélyt látok, hogy javuljon, csak nem akarja magát megerőltetni.

2011. nov. 8. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:

Miből gondolom,, hogy szeret? Igazából nem tudom, ezt valahogy érzem.

Apró jelei vannak: naponta többször beszélünk telefonon, örül, ha hallja hangom, érdeklődik, ha csak ketten vagyunk, akkor imád-szeretget, havonta egyszer eljön velem rokonlátogatóba, már háromszor elvitt nyaralni...

2011. nov. 8. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit tehetnél a beszélgetésen kívül.

Talán ha a haverjainak lesz barátnőjük, ők sem érnek rá annyira a bulizásra. (Szerezz nekik barátnőt :)

Vagy próbáld meg kompromisszumra rábírni: az egyik hétvége (vagy az egyik napja) csak a tiéd, olyankor te találhatod ki a programot, a másikon viszont tombolhat a haverjaival, és nem piszkálod érte. Próbáljátok ki ezt 1 hónapig!

Jó lenne amúgy tudni, honnan ered nála ez: mindig ilyen volt? A haverjai fűtik esetleg, hogy ne legyen "papucs", és járjon el akármennyit szórakozni?

2011. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Haveroknak barátnőt szerezni? :) Inkább nem, nem tolnék ki szegény csajokkal. :)

Ez a kompromisszumkötés jól hangzik, megpróbálom vele megbeszélni, hogy csak minden második hétvégén nézzünk le a többiekhez.

Nem volt mindig ilyen, csak olyan április-május óta csinálja ezt, mióta a többiek is elkezdtek meghülyülni..

Ők akkortájt kezdtek elszállni, néha komolyan azt érzem, hogy visszafele fejlődnek 21-25 évesen.. Rántják magukkal a barátomat is. :(

2011. nov. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!