Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy 8 éves gyereket...

Hogy lehet egy 8 éves gyereket olyan módszerrel megbüntetni, hogy tényleg rájöjjön, hogy amit tett az rossz?

Figyelt kérdés
ne mondjátok, hogy beszéljem meg vele, nem ér semmit, csak felesel...
2011. nov. 9. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Mi az a rossz amit tesz?

2011. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez attól függ mit tett...

Általánosan bevett büntik: TV megvonás, számítógép megvonás, hétvégeken nem mehet sehová, mobil elvétel stb.

Én ilyeneket hallottam. Hogy mennyire válnak be, az már egy más kérdés.

2011. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
A módszer a következő: ismerd meg a saját gyereked. De ez ott kezdődik, hogy neveld őt kiskorától következetesen, akkor talán nem fog 8 évesen kezelhetetlen feleselővé válni.
2011. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha az én most 10 éves fiam házon kívül baromságot csinált én ezt mondtam neki:

Ezzel nem csak magadat írtad le,hanem a szüleidröl is azt fogják gondolni,hogy milyen .... emberek lehetnek ha a gyerekük igy mer viselkedni!

Ettöl lelkiismeret furdalása lett és bánta bünét.

2011. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Első vagyok.

Olyan jó látni, hogy látatlanban, minden körülmény ismerete nélkül tudtok véleményt alkotni. A nevelési módszerekről, és minden másról.

Ti ebből a három sorból mi mindenre rá nem jöttetek....

Gratula.

2011. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a nővére vagyok, de nem lehet vele beszélni mert felesel, és úgyse fogja belátni, hogy ilyent nem szabad csinálni. most nem az a lényeg, hogy felesel, ne annak az okát keressétek, hanem, hogy hogyan lehetne vele megértetni? Igen, tudom ezeket a TV megvonásos dolgokat, de ennél kicsit hatásosabb kéne.
2011. nov. 9. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Hátam pár részt egy sorozatból ahol olyan családoknak segítetek ahol problémás a gyerek. Mindig kijelöltek egy büntető helyet (lépcsőforduló sarok)ahol a gyereknek el kellet töltenie egy kis időt ha rosszat tett. Az volt a lényeg,hogy a szülő ne álljon le feleselni a gyerekkel hanem vezesse oda és ne engedje elmenni előbb mert akkor a gyerek utána se fogad szót.

többször kellet megdicsérni a gyereket a jót csinált néhol alkalmazták a jutalmazós módszert ha jót tett kapott egy apróságot ha rosszat elvettek egyet.

2011. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked felesel csak vagy a szüleidnek is ?

Rád nem valószínű, hogy hallgat, vagy jelét is mutatja, hogy érdekli amit mondassz.

Ha a szüleid beszélnek vele és felesel, akkor lehet szigorkodni, de én azon vagyok, hogy remélhetőleg azért bejut neki, csak próbálkozik. Kitartónak következesnek kell lenni vele ami a büntetéseket illeti. Majdcsak rájön, lehet nem elsőre, hanem többedjére, és hosszútávon.

2011. nov. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!