Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy kosz van a nagyszü...

Nagyon nagy kosz van a nagyszüleimnél. Mit tegyek? Tanácsokat várok!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy komoly tanáccsal fordulok hozzátok.A nagyszüleim 72 és 75 évesek. Sajnos mamám sosem takarít és borzasztó nagy kosz van náluk.Pókháló, koszos csempék, koszos wc, tányérok és még sorolhatnám.Mamám és tatám is fizikailag és lelkileg is épek.Mindig járnak vásárolni, fürdőkbe, nyaralni(minden évben külföldre is mennek).Szóval nem azzal van a gond, hogy nem bírnák elvégezni a takarítást, mert van egy kis kertjük azt mindig gondozzák, jó erőben vannak. De amikor takarítani kéne mindig elmászkálnak valahova, amivel nincs is semmi gond, de a házuk borzalmasan néz ki. Anyukám ebbe bele van betegedve. Nyár végén elmentem a szüleimmel amikor odavoltak nyaralni és kitakarítottunk, mert jöttek utána vendégek hozzájuk és nem akartunk szégyenkezni. De azóta mama NEM takarított! Már majdnem 3 hónapja! Anya próbálna mamámmal beszélni, finoman célozgatni arra, hogy ő szívesen segítene hétvégenként de mama nem engedi, mondván hogy anya sokat dolgozik, kell neki a pihenés. Pedig anya szívesen megcsinálná(és csináltuk már sokszor is) És én is rá tudok szánni hétvégénként egy kis időt. Igaz ezt nem nekünk kéne, hiszen anya meg apa is rengeteget melóznak estig, én gimis vagyok sok a lecke stb. Mert ha a nagyim beteg lenne és nem bírná az más dolog, de mindig azt halljuk hogy ő milyen jól érzi magát stb stb.(aminek persze nagyon örülök) Imádom a mamámat, de néha már enni sincs gusztusom náluk a kosz miatt. Mindig mondja, hogy vigyem oda a barátomat ebédre, de nem akarom, nekem is ciki. Meg a szüleimnek is, nem akarom hogy mindenki rólunk meg mamámékról beszéljen. Nem beszélve arról, hogy borzasztó egészségtelen egy ilyen házban élni! Tanácstalan vagyok. Mit tegyünk? beszéljünk vele aminek sértődés lesz a vége, vagy hagyjuk úgy az egészet? :-( 18 éves lány vagyok. Köszönöm, hogy elolvastátok!
2011. nov. 9. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem segíts nekik. Mindegy, hogy mi az oka, hogy nem takarítanak, mindegy, hogy jó erőben vannak-e vagy sem. A nagyszüleid, több, mint 70 évesek, szerintem annyit simán megtehetnél, hogy pl. kéthetente egyszer kitakarítasz náluk, főleg, hogy ennyire zavar. Ennyi igazán belefér, akármennyit is tanulsz. De ez csak az én véleményem.
2011. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan takaritsatok ki, tehat odamentek es elkezdeni takaritani, hiszen jon a Jezuska pl., hidd el, hogy orulnenek, talan meg beis szallnanak a munkaba. Valoban mar ebben a korban faradtak ehhez, belefaradtak, hiszen a tobbi idos embernel is ezt lehet tapasztalni, tehat nem szegyen, hiszen mint irod is, hogy aktivan mozognak, s oket nem zavarja az, hogy nincs rend, ez igy nekik megfelel.
2011. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg nekik, azért takarítotok ki, mert jön a Jézuska, és az ő tiszteletére "szoktak" takarítani.

Másrészt a barátaidat is röstelled így odavinni, mert ők téged szólnak meg, nem pedig őket, az idős embereket. Ezzel meg sem bántod őket, de az igazságot sem kell "elhazudnod".

És ha valóban akkora a kosz, hogy egyedül nem boldogulsz vele, szüleiddel együtt megszálljátok a házat, és 1-2 nap alatt rendbetesziktek.

2011. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Segítettem sokszor, de mama mindig jön azzal, hogy "hagyd drágám, majd én megcsinálom" De sajnos nem csinálja meg.. a napok, hetek, hónapok meg csak telnek és telnek.Most hétvégén megint elmegyek anyuval és megcsináljuk
2011. nov. 9. 19:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Takaríts ki. :D

Egy öreg ember lehet korához képest fitt, de attól még fárasztó dolog a takarítás, ha jól csinálod, még te is elfáradsz a végére, pedig erőd teljében vagy bőven.

A szüleid dolgoznak, amellett ott a háztartás, ez tény, viszont azért az iskola nem egy jó kifogás. :D Mindenki túléli és mellette a többség rendszeresen takarít, főz, stb. :D

Van, aki egyszerűen elvan a koszban, ha őket nem zavarja, minek is vesződne vele? :D Ha téged zavar a dolog, tegyél meg ennyit, nem kell folyton nagytakarítást csinálni, de letörölni a port, felmosni, letisztítani a szanitert nem olyan hatalmas munka.

Próbáld meg a nagyszülőket is belevonni, mert azért nem a te dolgod, ezt nem vitatom, hátha belejönnek megint a dologba.

2011. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van. A tanulás nem kifogás, itthon is takarítok, főzök stb. Hétvégenként elmegyek és kitakarítok, ha mama engedi:) Köszönöm mindenkinek, megy a zöld kéz :)
2011. nov. 10. 16:41
 7/15 anonim válasza:
megeszi őket a kösz a végén
2011. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
AMikor a mamad keri, hogy ne, akkor mond azt, hogy szeretsz takaritani, ez lett a hobbid, mivel megnyugtat teged ez, igy mar elfogja fogadni, sot talan meg halas is lesz, de orulni fog.
2011. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon jó ötlet :-) Eddig még eszembe se jutott. Ma kitakarítottam és nagyon megköszönte, minden szombaton menni fogok.
2011. nov. 12. 22:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Javaslatom fogadj fel valakit heti 2x4 órás takanyónak!

Nem hiszem, hogy egy kis kiadás földhöz veri az öregeket.

Előbb utóbb rend lesz náluk.

Lehet épp egy bajban lévő emberrel is jót cselekszel.

Persze nézd meg kit választasz 3x is.

2011. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!