Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy én nézem ilyenkor...

Lehet, hogy én nézem ilyenkor kritikusabban, vagy valóban lehet, hogy ha több ember több kosz, por?

Figyelt kérdés

Párom gyerekei (ketten vannak, 12, 11 évesek), és most itt vannak nálunk. Ma volt az első nap, hazajöttem és kész voltam, én úgy láttam, hogy egy nap alatt olyan kosz lett (por, meg szösz a földön), mint máskor majdnem egy hét alatt. Szóval hazaértem és söpréssel kezdhettem.

Lehet, hogy én nézem másképp vagy valóban több lehet?

Van valakinek ilyesmi észrevétele, tapasztalata? (Sajnos a kezdeti időket mikor itt vannak mindig nehezen viselem, nekünk még nincs közös gyerekünk, ők meg, hát a párom nem úgy nevelné őket mint az anyjuk teszi...)

Köszönöm


2009. jún. 29. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Érthető, hogy kiborít a szokatlanul több kosz, amit a gyerekek csinálnak. De ez csak nézőpont kérdése. Mivel neked még nincs gyereked, el sem tudod képzelni, mennyi rumlit tudnak néha csinálni. A gyerekek már csak ilyenek. Próbáld kevésbbé tragikusan felfogni és megkérni őket a rend betartására. Az is jó lecke lehet nekik, ha együtt takarítotok, talán még élvezik is.
2009. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minél t9bben vannak (nemcsak gyerekek) annál valószínűbb, hogy többet kell takarítani, de ez amúgy a te gyereked esetében is így lesz...ezért kellene elfogadóbbnak lenni.
2009. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ameddig ketten vagytok egyértelműen nem koszoltok annyit, mint ha dupla annyian vagytok. Érthető, hogy fáradtan kicsit nehezebben viseled a plusz munkát.

Nálunk ugyanez megy. a tesóm 7 napból 6-ot a barátnőjénél tölt. Csili-vili minden, de mikor hazajön egy óra alatt tönkrevág mindent.

kiborítja a kávét(mikor főz a tűzhelyre állandóan kiönti), szét hagyja maga után a poharakat, a tányérokat, össze-vissza gyűri az ágytakarót, és úgy konkrétan le sem sz.rja, ha végigmegy az egész házon koszos cipővel.

Na de ez ilyen, ez szülői ház, nem mondhatom Neki, hogy vagy úgy megy el itthonról, hogy összepakol maga után vagy haza se jöjjön. Ja, arról nem is beszéltem, hogy hazahozza a mosnivalót, tele büdös zoknikkal...

2009. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Újra 18:46-os vagyok. Lemaradt, hogy azért zavar mindez, mert mivel nincs anyum, így én csinálok mindent az égvilágon.
2009. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen a gyerekek már csak ilyenek.Nem lehet őket a sarokba ültetni és ez így van jól.

Te olyan férfit választottál magad mellé akinek gyerekei vannak,így el kell fogadnod őket is,mert egy jó szülőnek a gyerekei a legfontosabbak a világon,legalábbis így lenne rendjén.Arra törekedj inkább,hogy támogasd a párod abban,hogy minél jobb kapcsolatot ápolhasson a gyerekeivel,és próbáld Te is meg szeretni őket,vagy legalább is elfogadni,hogy ilyenek.Ha az anyjuk neveli őket akkor az Ő feladata a nevelés,Ti csak szeressétek őket ne rendre utasítani akard.A gyerekek kiválóan tudnak egyébként alkalmazkodni,hamar megszokják ha nálatok más a rend mint otthon.De azt ne várd tőlük,hogy vigyázba csücsüljenek amíg nálatok vannak.Inkább szervezzetek minél több közös programot,süssetek főzzetek együtt,játszatok velük minél többet,és persze sokat beszélgessetek velük,hogy érezzék törődtök velük fontosak nektek.Azon meg ne akadj fenn,hogy többet kell takarítani,ez természetes.Majd ha lesznek saját gyerekeid akkor mindennapos lesz a takarítás.Én 1 nap még 10x is söprök porszívózok 3 gyerek után,pedig igyekszem rendre tanítani őket.

2009. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

A gyerek már csak ilyen, te is ilyen voltál.

Amúgy meg sztem csak az a gondod, h nem a tieid.

2009. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A párod gyerekeivel van problémád vagy azzal, hogy fel kell porszívózni :-?

Persze, hogy több a kosz, ha vendégeket hívsz is több a kosz utánuk, de hát ez logikus, nem?

2009. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!