Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? A húgom 15...

Mit kéne tennem? A húgom 15 éves, éppen a legrosszabb korban van. A szüleink összeházasodtak, elváltak aztán megint összejöttek majd megint elváltak, jelenleg pedig a nagyszüleimnél lakunk, az anyám a húgom, és én.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudom elviselni a szemtelen és bunkó viselkedését, az anyja nem neveli, én pedig bármit is teszek vagy mondok neki a legjobb szándékkal, próbálok vigyázni rá az apja helyett apja, vagy legalább a bátyja lenni, nem hagyja. Folyamatosan leugat kioktat simán elküld a pcsába, és amikor rászólók hogy vegyen vissza, még ő van felháborodva. Persze, egyértelmű az hogy rengeteg baja van nyilván ez, a korával együtt kiadott jellemvonásokat tükrözi, de mivel nekem is rengeteg problémám van melózom suliba járok, jószerivel átvettem az ''apa'' szerepét a családban minden tekintetben, néha már nagyon nagyon nehéz megállnom azt, hogy ne mondjak neki olyat amit megbánnék később. A kérdésem tehát ez:Mi lenne a legjobb, mit kéne tennem azért hogy végre megváltozzon? 19/F
2010. febr. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben úgy viselkednék vele egy ideig, ahogy ő veled. Ha van olyan szófodrulata, amit bunkózás közben többször mond neked, mondd te is ezt neki, amikor elkezd szemétkedni.


Én ezt alkalmazni szoktam az öcsémmel. Általában elég 10 percig így viselkedni vele, mert a végén ő jön oda viccelődni, jópofáskodni meg beszélgetni, mert rosszul érzi magát és utána pár napig normális is.

2010. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony, amit leírtál a családodról, az kizakkanthat egy 15 éves leányt.Nem lehetsz apja helyett apja. Te a bátyja vagy. Úgy is kezeld! Jó lenne, ha a bizalmába fogadna, és a sok dolgod mellett jutna időd vele való beszélgetésre, csatangolásra. A szövetségest látná benned, akihez bizalommal fordulhat, akitől kérdezhet, ha szüksége van rá. Légy támasza, ne nevelője, Aztán minden jön magától. Amúgy sem könnyű kor ez, ha nyugalmas is a háttér.:(
2010. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos megváltoztatni nem tudod már.Ha ő nem veszi észre a hibáit és nem akar nem tudsz mit tenni.Majd a saját kárán megtanulja szoktuk mondani de nem mindig válik be ez sem.

Légy vele türelmes és hát próbáljatok meg több közös programot csinálni ahol láthatja ,hogy te haver vagy és nem a nevelője.Egyebként nem baj ha kicsit tart tőled mert legalább nem szalad el vele a ló.

Kár,hogy anyukátok így áll a dolgokhoz.

2010. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2010. febr. 11. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
te a bátyja vagy, nem az apja, ne is viselkedj úgy mintha az lennél!
2010. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!