Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy kosz van a nagyszü...

Nagyon nagy kosz van a nagyszüleimnél. Mit tegyek? Tanácsokat várok!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy komoly tanáccsal fordulok hozzátok.A nagyszüleim 72 és 75 évesek. Sajnos mamám sosem takarít és borzasztó nagy kosz van náluk.Pókháló, koszos csempék, koszos wc, tányérok és még sorolhatnám.Mamám és tatám is fizikailag és lelkileg is épek.Mindig járnak vásárolni, fürdőkbe, nyaralni(minden évben külföldre is mennek).Szóval nem azzal van a gond, hogy nem bírnák elvégezni a takarítást, mert van egy kis kertjük azt mindig gondozzák, jó erőben vannak. De amikor takarítani kéne mindig elmászkálnak valahova, amivel nincs is semmi gond, de a házuk borzalmasan néz ki. Anyukám ebbe bele van betegedve. Nyár végén elmentem a szüleimmel amikor odavoltak nyaralni és kitakarítottunk, mert jöttek utána vendégek hozzájuk és nem akartunk szégyenkezni. De azóta mama NEM takarított! Már majdnem 3 hónapja! Anya próbálna mamámmal beszélni, finoman célozgatni arra, hogy ő szívesen segítene hétvégenként de mama nem engedi, mondván hogy anya sokat dolgozik, kell neki a pihenés. Pedig anya szívesen megcsinálná(és csináltuk már sokszor is) És én is rá tudok szánni hétvégénként egy kis időt. Igaz ezt nem nekünk kéne, hiszen anya meg apa is rengeteget melóznak estig, én gimis vagyok sok a lecke stb. Mert ha a nagyim beteg lenne és nem bírná az más dolog, de mindig azt halljuk hogy ő milyen jól érzi magát stb stb.(aminek persze nagyon örülök) Imádom a mamámat, de néha már enni sincs gusztusom náluk a kosz miatt. Mindig mondja, hogy vigyem oda a barátomat ebédre, de nem akarom, nekem is ciki. Meg a szüleimnek is, nem akarom hogy mindenki rólunk meg mamámékról beszéljen. Nem beszélve arról, hogy borzasztó egészségtelen egy ilyen házban élni! Tanácstalan vagyok. Mit tegyünk? beszéljünk vele aminek sértődés lesz a vége, vagy hagyjuk úgy az egészet? :-( 18 éves lány vagyok. Köszönöm, hogy elolvastátok!
2011. nov. 9. 18:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Már mondtam nekik, de nem akarják.. Tipikus idősek akik nem akarják a változtatást.. :-( Olyan rossz
2011. nov. 20. 14:55
 12/15 anonim ***** válasza:

*nem akartunk szégyenkezni


Szégyenkezni? Olyanok miatt, akik szeretnek titeket, az egyik szülődet pedig felnevelték tisztességgel?

Kicsit gondolkozzál már el ezen...

Mindenki úgy él, ahogy akar. Ha akar, akkor koszban.

Ráadásul csak a saját tetteitekért vagytok felelősek, azért kell szégyenkeznetek, nem mások dolgai miatt.


Ha annyira nem tetszik, vegyetek fel egy takarítónőt, aki hetente 2-szer kitakarít náluk és be is vásárol.

2011. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen eléggé ciki amikor szólnak nekünk hogy a nagyszüleimnél milyen kosz van.. Szerintem neked is ciki lenne. De amúgy imádom a nagyszüleimet, ha nem így lenne nem aggódnék értük.
2011. nov. 20. 15:22
 14/15 anonim ***** válasza:
Jaj de átérzem a gondodat! Nekem ugyan nem nagyszülőkkel (ők már nem élnek, és mindig tisztaság volt náluk), hanem egy idős nagynénivel vannak pont ilyen gondok. Súlyosbítva azzal, hogy a személyi higiéniájára sem ad semennyit. Ergo, nem is fürdik. És igen, emiatt büdös, főleg nyáron. Székettartási gondjai is vannak, add össze a kettőt. Nyolcvanon felül van, fekete koszcsík van a körmei alatt, nem merek nála enni semmit, amihez hozzáért, mert a dohányzóasztalára terít a macskájának nyers húst, aztán a félig elfogyaszott darabkák ott száradnak. Soroljam még? :/ Időnként át lehet menni, ki lehet nála takarítani, nade erőszakkal a zuhany alá állítani nem lehet.
2011. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
jaj utolsó, nagyon sajnálom. Szerencsére az én mamám meg tatám a saját külsejükre nagyon adnak. Meg azért a helyzet ennyire nem durva.. Rendesen tisztálkodnak, rendes ruhákba járnak. Csak a házuk nagyon piszkos.. és az egészségüket is féltem. Tegnap is voltam takarítani, de alig lehetett rávenni, hogy igen én segíteni szeretnék.
2011. nov. 20. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!