Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság lenne...

Szerintetek bunkóság lenne ujra felhivni anyósék figyelmét arra hogy mit kérünk a lányunknak karácsonyra?

Figyelt kérdés

Tavaly szóltunk nekik,a férjem az ő szüleinek,én a sajátomnak.Egy kikötésünk van,mindenképp játékot kapjon.

Nem tudom most megint kellene e szólni vagy megértették.a párom elzárkózik attól hogy ujra beszéljen a szüleivel.Nekem kellene beszélnem anyóssal?


2011. nov. 10. 10:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Inkább a "felhívni a figyelmét" helyett kedvesen kérdezd meg, hogy találtak-e már valamit, mit terveznek venni, esetleg ajánlj játékot, amit a gyerkőc szerinted nagyon szeretne, aminek nagyon örülne - közben úgyis ki fog derülni, mit akarnak venni, és nem is érzik kioktatásnak, vagy utasításnak
2011. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Számomra igen, bunkóság. Az más, amikor a lányod kér valamit és ő intézi magának. Az is egy dolog, ha megkérdezik, hogy mégis mit vegyenek. De ha nem, akkor szerintem felesleges szólni.
2011. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
94%
Szerintem nyugodtan megbeszélhetitek. Pl hívjátok fel ôket, hogy mit terveznek, mit adnának karácsonyra a lányotoknak, esetleg ha nagyon cikinek érzitek (bár ez nem a legjobb megoldás) mondhatjátok azt, hogy azért hívtátok fel nehogy ugyanazt vegyétek. Lényeg, hogy egyáltalán nem ciki ôket felhívni :-)
2011. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nincs semmi konkrét amit szeretnénk hogy vegyenek,bármit vesznek mindegy,a lényeg hogy valami játék legyen.

Tavaly is megbeszéltük,erre délelőtt felhivott após hogy ugy gondolták pénzt adnak,majd szétrobbantam.Mondtam neki hogy ugorjon el valahova és legalább egy kindertojást tegyen a fa alá.

2011. nov. 10. 10:45
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom, szerintem nem olyan nagy tragédia, hogy inkább pénzt adnak, abból tuti azt vesztek, ami kell, tetszik, van értelme. De megértem, ha szeretnéd, hogy sok játékot találjon a lányod a fa alatt, de akkor meg mondd ezt el nekik így, és kérd el tőlük előre a pénzt, hogy te megveszed helyettük az ajándékot. Így mindenki jól jár.
2011. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
én 3 éves koromban 40-es házi papucsot kaptam az egyik nagyszüleimtől...2 évesen flotír törölközőt, anyám sose mondott nekik semmit, van akinek nem érdemes...:-S
2011. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Utolsó,hát pont ez az amit el szeretnék kerülni.Kicsi koromban zoknik,meg sapkák felsők voltak az ajándékok,soha nem örültünk neki de anyuék nem akarták megbántani az ősöket.Megfogadtam hogy nálunk nem lesz ilyen,a párom teljesen egyetért,hisz ő is ilyen dolgokat kapott.


Nem a pénz volt a rosz mert végül vettünk neki ajándékot rajta hanem maga a dolog hogy az 1éves lányom egy papirdarabot talált volna a fa alatt ha nem szólok.

Nekünk ez fontos,mostmár 2éves lesz,még többet felfog az egészből mint tavaly,bér anyuéknál tavaly is nagyon örült a kockának,babának.

2011. nov. 10. 10:59
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

2. válaszoló vagyok!


Így már értelek. 30 éves vagyok, de még ma is folyik a könnyem, amikor boríték van a fa alatt. Egy gyertya vagy zokni is nagyobb öröm mint bármilyen vastag boríték.


De igaz van annak a válaszolónak, hogy akinek ez nem fontos, aki ezt nem érzi át, annak feleslegesen jártatod a szádat. Felesleges ezen sértődőset játszani. :)

2011. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha azt mondanád, hogy pl.: a jövő héten elkezdesz körülnézni az üzletekben ajándék után a kislánynak. Ők gondoltak-e konkrétan valamire, vagy megveszed Te, és odaadják a pénzt. Akkor azt vehetsz amit akarsz, és a lányod nem pénzt talál a fa alatt, hanem játékot. Ez így nekik is kényelmes lenne.
2011. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanezen a véleményen vagyok, két éves lesz a lányom karácsonykor, és neki a játék az ajándék. Ha pénzt akarnak adni, ám legyen, de akkor adják karácsony előtt, és akkor majd én veszek belőle játékot, és ott lesz a fa alatt.
2011. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!