Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, milyen közös tevékeny...

Anyukák, milyen közös tevékenységet folytattok 5 év körüli gyereketekkel délután?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdekelne, hogy azok a szülők, akik pl du 5 körül érnek haza a munkából és hozzák el a gyerkőcöt az oviból, lefekvésig hogy töltik az időt?

Mit csináltok vacsi-fürdés-alvás előtt, együtt-e vagy külön-külön, főleg ha van egy kisebb is.

Hogy néz ki az altatás, stb és a hétvége?Nekem 5 és 1 éves fiaim vannak, kíváncsi vagyok ki hogyan tölti az idejét a munkából-oviból-bölcsiből hazajövet lefekvésig.


2011. nov. 10. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 5 éves a fiam, igaz nekem nincs tesója. Hát amikor jó idő van, akkor lementünk régebben játszóra, bicózni, rollerezni, vagy ha éppen boltba kell menni, akkor oda. Ilyen őszi/téli időben általában otthon vagyunk, játszik, vagy együtt játszunk. Ha dolgom van, elfoglalja magát, ha ráérek, vagy könyvet nézünk, vagy társasozunk egyet. Néha dvd-t is néz, de azt inkább hétvégén, ha nagyon ráérünk.
2011. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megbeszéljük, mi volt az oviban, játszunk 1-2 órát (szerepjáték, társas, mikor mihez van kedve), aztán vacsi, fürdés.


Van kicsi is (2 éves), a párommal megosztva foglalkozunk velük, tehát külön-külön rendezzük őket. Teljesen változó, hogy most a kicsit rendezem és párom a nagyot, vagy fordítva.


Olyan sok időnk nincs lefekvésig, én 5 körül érek haza, fél 7-kor már vacsi, 7-kor fürdés, 8-kor pedig lámpaoltás van a nagynak. Fürdés és alvás között már csak olvasunk és beszélgetünk az ágyban.

2011. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ilyenkor mikor már hamarabb sötétedik és rossz az idő miket szoktál vele játszani?

Nemrég volt egy felmérés az oviban, h mennyi időt töltünk CSAK a gyerekkel naponta és kicsit rosszul éreztem magam mert egyszerűen nem találok olyan programot ebben a néhány órában vele amit mindketten élveznénk.Pedig biztos szüksége lenne rá, h többet foglalkozzak(zunk) vele ehhez szeretnék ötleteket.kedden-pénteken edzésre megyünk együtt, ugyanoda járunk, a többi napokon meg hétvégén nagyon nyögvenyelős a helyzet.

2011. nov. 10. 13:22
 4/15 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, nálunk a szerepjáték a menő, imád szituációkat kitalálni, kiosztani a szerepeket, stb. De általában megmondja ő, hogy mit akar játszani. Van, hogy nem igényli a társaságunkat, ilyenkor kiküld a szobából, amit én sajnálok, mert úgy érzem, alig vagyok vele, szóval szoktam néha próbálkozni, hogy nem akar-e megint elveszett kistigrisnek öltözni. :)


Biztosan a te kisfiadnak is van valami kedvenc elfoglaltsága, amit szívesen játszik, szerintem kapcsolódj be. De mi pl. sok kreatív dolgot is csinálunk együtt (igaz, főleg hétvégén, mikor több időnk van), nagyon élvezi.

2011. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem dolgozom, de este, mikor férjem is hazaér (kb. fél 6 körül), megpróbáljuk hármasban eltölteni az időt (kisfiunk 4 éves). Szoktunk színezni, imád boltosat játszani, autópályát szoktunk építeni, ahol apa tologatja a kocsikat, fiam meg a rendőr, mondókákat tanulunk, gyurmázunk, építőkockázunk.
2011. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

13:32-es voltam

A memóriajáték is nagyon menő nálunk :)

2011. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ó, de irigyellek!

Nálunk a legfőbb gond játéknál, h amikor azt játsszuk amit ő akar akkor szó szerint megmondja mit csinálhatok, mit mondhatok, stb amit ő elképzel.Meg se mozdulhatok h ne balhézzon. :S Ezt én nem élvezem és rövid úton vége.Ha én találok ki bármit, pl nézegessünk mesekönyvet, mesélek neki, legózzunk, rajzoljunk, stb akkor ahhoz neki nincs kedve vagy lerendezi azzal h "nem tudom megcsinálni" (pl rajzolni egy vonalat, tehát a legegyszerűbb dolgot sem hajlandó.Ezeket igenis meg tudja de amikor én szeretnék ilyesmit csinálni vele akkor hirtelen nem megy.)

Szóval már tanácstalan vagyok, mert bevallom az volt eddig ilyenkor h akkor nézzen mesét.Ami nem jó és tapasztalom is mert már kezdi a "rosszat álmodtam, ne alszok mert jön a boszorkány stb" dolgokat.Nos most megállapodtunk, h elég volt a tévéből (nem büntinek szánom, hanem látom h nem tesz ez jót neki) és próbálom arra ösztökélni h tanuljon meg játszani, létezni tévé nélkül is.Még az elején vagyunk de semmi ötletem amivel érdemben több időt tölthetnénk együtt úgy h mindketten élvezzük.A játékos birkózás és társai megint nem jó mert bár élvezi, de úgy túlpörög, h abból mindig baj van.(megüti magát, tör-zúz, ami neki játék, tehát nem agresszióból...stb és nagyon nehezen áll le, többnyire összeveszés v bünti a vége).Szóval tanácstalan vagyok teljesen:(

2011. nov. 10. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát az én fiam is megmondja, mit csináljak, hogy alakítjuk a történetet...ez engem nem zavar, hiszen neki így fejlődik a fantáziája, kreativitása, és ez fontos. Nekem úgysem azért fontos a közös játék, mert hú de nagyon élvezek szigorú rendőrnénit alakítani, hanem mert a fiammal tölthetem az időmet. Persze van, mikor teszek javaslatot, hogy ne így legyen, hanem amúgy, de nem erőltetem az ötleteimet, ő a rendező, és nagyon fejlődik.


A TV szerintem sem megoldás...mi azt heti 2 alkalomra (alkalmanként max. másfél óra) limitáltuk.

2011. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én úgy képzeltem (míg nem volt gyerekem is foglalkoztam vele egykorúakkal, babysitter is voltam), hogy bár ő alakítja a szabályokat, azokat élvezzük, együtt játszunk, stb.De ő konkrétan úgy képzeli, h mindent ő mond meg, szinte levegőt se vehetek ha ő nem azt képzelte el.A legnagyobb baj h pont erre panaszkodnak az oviban h nem tud a többi gyerekkel játszani mert ha nem ő dirigálhat mindenkinek h mit hogy csináljon akkor cirkuszol.Ezért is próbáltam volna rávezetni h másnak is vannak önálló gondolatai, ötletei, mozdulatai játék közben és ezt is el kell fogadni, de nem megy.Bevallom őszintén, maximális partner pont a fent említettek miatt ne akarok lenni ilyen szituban.Egy bizonyos fokig rendben, de ő túlmegy minden határon:(
2011. nov. 10. 13:46
 10/15 miu válasza:

Szia! Én nem anyuka, vagyok hanem nagy tesó :). Van egy 6,5 éves hugim meg egy majdnem 5 éves öcsim. Öcsit én szoktattam be a bölcsibe, és minden második héten én hozom el őket suliból oviból olyan 4óra kürül. Hazamegyünk közben megkérdezem tőlük mi volt az ebéd tanultak e valami új mondókát vagy dalt. Utána én legtöbbször éhes vagyok, tehát gyakran csatlakoznak. Anna megírja a maradék leckéjét, Ádi vonatozik (imádja) meg mostanság sokat rajzol nagyon megszerette (főleg vonatokat :D). 5-6 óra felé hazaérnek a szüleim, amikor ők esznek akkor a kicsik is vacsiznak. Majd együtt játszunk még társasozunk, nagyon sokféle játékunk van amit én(21)is élvezek. (meg úgy a felnőttek). Igen, nálunk is van olyan, hogy ők most bezárkóznak a szobába:):). Amíg nincs sírás, kiabálás, addig hadd maradjanak. Egy időben volt, hogy ilyenkor bunkereset játszottam velük, összetoltam a kis székeket és leterítettem őket nagy takaróval és bebújtunk alá:). Folytatva a napirendet valahol 7 fél8nál tartunk. Ez a fürdésidő ami rendszerint anyu rendez, most már külön-külön változó a sorrend. Utána ha mindketten pizsiben vannak leülnek a kanapéra és 1-1 mesét választhatnak.(nálam valahogy ez mindig 4-5 mese volt..:)

Utána "apa" bennmarad velük amíg el nem alszanak az ágyukban, (nekik is van valami bocimeséjük ami napról napra változik, és még a sötétben együtt mesélgetik). Ahhoz képest, milyen fáradtak, olyan hamar alszanak el.

Remélem elég részletesen leírtam. A hétvégéről is írjak?:):):)

ui: jó időben rendszerint ovi után játszótér szokott lenni, szerencse hogy közel van otthonunkhoz is és az ovihoz is.

2011. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!