Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek az alkoholi...

Hogyan viselkedjek az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés
Már több éve nem laktam itthon, de a munkahelyem elvesztése miatt haza kellett költöznöm. Apám már régóta iszik, de nem tudunk mit kezdeni vele. Sok nehézséget jelent és még több vitát az alkoholizmusa. Havi 40-50 ezret simán eliszik. Most alapból feszült vagyok a munkakeresés miatt, de ő még rátesz egy lapáttal, illetve anyuval is sokat veszekszik, aki két munkahelyen dolgozik a fent említett ok miatt. Nem tudom mit kezdjek a helyzettel. Vágjak hozzá jó képet, esetleg adjak neki pénzt amikor kér (mert így nem fog balhézni), vagy veszekedjek vele amikor beszól? Ha kidobjuk mi lesz vele? Nem csinálhatunk belőle hajléktalant!? Nem is érzem, hogy jogom lenne otthon lakni, hiszen nagykorú vagyok, és már mondta, hogy el lehet menni... Meg tud még változni???? Vagy tényleg én menjek el... akárhova.
2011. szept. 26. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, mintha én írtam volna ki a kérdést... Most jövök egy vitának induló veszekedésből, ami után immár sokadszorra vonom le a tanulságot: NEM LEHET HATNI RÁ SEHOGY, KÁR PAZAROLNI AZ IDŐT! Se szép szóval se veszekedéssel...

Ha akarsz tapasztalatot cseréni, rendelkezésedre állok.

2011. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda vagy bejelentve, az életbe nem rakhat ki. Ez a jog oldala. Az emberi oldala, hogy egy normális szülő hogy viselkedhet így? Még neki áll feljebb? És te érte aggódsz? Az, hogy ő egy egész családot tönkre tesz, az meg büntetlenül marad? És sajnálod? Sajnos, az ilyen embert nem szabad sajnálni. Ha anyád elválna, és külön költöznétek, egy jobb életet élhetnétek. Ővele meg lesz, ami lesz. Hát neki nem kell csinálnia semmit önmagáért, és a családért? Megszabadulni mielőbb, mielőtt az egészségetek és az életetek is rámegy. Nem tudsz vele mit csinálni. Ők nem látják be, hogy betegek, és ezért nem is hajlandók orvoshoz menni. Ha esetleg az egész családban lenne annyi erő, hogy kollektíve megfenyegetitek, hogy mik lesznek a lépések ellene, lehet, jobb belátásra térne, bár kevés a remény. Ti fogtok felőrlődni. 1 ember miatt kettő v. három?
2011. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én... Csak közben felgyülemlettek a gondolatok. Iszik, nem érdekli, hogy számla számla hátán áll. Nem érdekli, hogy sokszor már kenyérre sincs, magának persze megteremti a piáravalót. A nagy elveivel van, ilyenkor folyton intézkedik és magasról tojik a munkára. És ne mondjam, hogy öngyilkossággal fenyegetőzik amint valaki felhozza, hogy rajta kívül 8 ember életét teszi tönkre (feleség, 2 gyerek, szülők és saját testvérei).

Elvonón volt kétszer is, visszaesett.


Ilyenkor már nem is veszekedek vele. Édesanyám mindig szépen beszél vele, még ha földrészeg is, és lám nem változott meg. Én ha itthon voltam mindig veszekedtem vele, mert indulatos vagyok, és lám ettől sem változott. Elhatároztam, hogy a legjobb stratégia a saját lelki nyugalmam megőrzése érdekében az, ha figyelmen kívül hagyom őt. Nem szólok hozzá, elvonulok tőle. És ez úgy látszik beválik, mert ő maga is érzi, hogy kerülöm és ez nem jó...

2011. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kicsit szomorú, hogy ennyien járunk ugyan abban a cipőben :( Régen sokat dolgozott, és míg kicsi voltam nem volt ilyen. De már 10 éve nagyon iszik. Van amikor kevesebbet (mert beteg) de van amikor nincs is vége. Ha pl. parancsol!, hogy csináljak meg valamit, de nem akarom, mert ittas és veszekedés lenne a vége, akkor közli velem, hogy milyen egy utolsó gyerek vagyok. Van amikor egy hónap kiesik neki, és nem tudja, hogy mi történt körülötte. Mivel tudná megfenyegetni az egész család?
2011. szept. 26. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

apám nagyon jó lelkű rendes,a okos ember volt ő még el nem itta z eszét, gyűlölöm ha ittas.

Már nem lakok otthon de gyomoridegem van ha haza kell mennem látogatóba, utálom ha ide jön hozzánk unokát látogatni. Egyszer már kidobtam innen, de ezt a szerencsétlen embert semmi nem érdekli.

Én nem tudok apámmal normálisan viselkedni, haragszom rá és az italra is. Anyámra is haragszom, hogy még mindig vele van, és inkább elnézte azt, hogy mind három gyereke elmenekült otthonról. Az ilyen roh.dék alkoholisták soha nem fognak megváltozni. Arra van eszük hogy igyanak, meg hogy tönkre tegyék a családokat a gyerekeik életét.

2011. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Mikor józan beszélj vele dologról és győzd meg hogy menjetek el együtt pszichiáterhez. Vagy keres fel te magad egyet ő biztos jobb tanácsot tud adni. Vagy keresd fel a háziorvost, szerintem ő is tud segíteni. Én már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem amikor az én apám volt alkoholista akkor a háziorvos utalta be. Amúgy meg, kerüld el mikor részeg, és szeresd amennyire lehet mikor józan, és meséld el neki milyen részegen, hátha lesz egy kis bűntudata.
2011. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!