Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy nyugtassam...

Mit csináljak? Hogy nyugtassam meg? Öngyilkos akar lenni a húgom!

Figyelt kérdés

Kiderült ,hogy a húgom HIV+ , a szüleink kitagadták, most nálam lakik.

Egész nap csak sír, azt mondja ,hogy öngyilkos akar lenni.

Nem akarom őt elveszíteni, ő az egyetlen ember akiben megbízok, és akit teljes szívemből szeretek.


26/F


2011. nov. 13. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem is vigasztald hoyg még nem reménytelen semmi, cak higygen a gyógyulásban mert szerintem az a legfobtosabb hogy higyen benne , .Ezt most komolyan modnom .Ha őAZT MODNJA HOGY MEG AKAR HALNI ,D E MÉG HA NEM IS GONDOLJA KOMOLYAN VESZÉLYE HOZZA MAGÁT.

Volt már teszt, hogy valakinek sima c vitamint adtak , és közbe azt mondták hogy ez az orvoságtól nem lesz hányingere ,és mivel azt hitte hogy az orvoség tényleg használ nem is volt hányingere.


Mondj neki példákat ami segített az embereknekj ebben a betegségben ,és próbáljátok ki.Meg fö az hogy még ha tenem is hiszöl benne próbál neki elhitetni.

Nagyon bizar dolog az hogy ha valamibe hiszöl meg is történi , csak köll figyelni nehogy rosz dologab higgyél.( ha akarod irhatok velem megtörtént dolgokat és elmesélheted a hugodnak , ami szerintem segíteni fog.

2011. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Próbáld szegénnyel éreztetni, megértetni, hogy így is szükséged van rá, beszéljetek sokat, ismerkedjen más HIV+ emberekkel (mondjuk neten), hogy ők hogyan kezelik ezt a problémát, hogy tudnak együtt élni ezzel a betegséggel. Olvassatok sokat a betegségről is, és mielőbb kezdje meg a tüneti kezelést, hogy még sokáig élhessen. Keressetek neki valami hobbit, amit szívesen csinál, és néhány percre/órára eltereli a figyelmét a betegségéről. (Ez kezdetben biztos nagyon nehéz lesz és nem fog egyik percről a másikra menni). Szerintem próbálj a szüleitekkel is beszélni, hogy attól, hogy beteg, még az ő gyerekük marad, és most nagy szükségetek lenne a lelki támogatásra. Keressetek egy pszichológust/pszichiátert is, hogy segítsen feldolgozni ezt a tényt lelkileg, mert szerintem kettőtöknek nem fog sikerülni. Lehet, hogy most még csak azért mondja, hogy öngyilkos akar lenni, mert végtelenül elkeseredett, de még ő se tudná megtenni. Viszont lehet, hogy később tényleg megteszi - teljesen spontán, mikor nem is számítanál rá.
2011. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
De, hogy lehet kitagadni valakit, azért mert beteg lett? Nagyon gyorsan menj el a szüleidhez és nemtom fejeld meg őket!
2011. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Úgy gondolják ,hogy biztos kuurválkodott azért kapta el.
2011. nov. 15. 13:46
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond el a szüleiteknek hogy mi az igazság és hogy nem úgy van ahogy gondolják, ha így se hiszik el akkor inkább te se találkozz velük többet.
2011. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha azért kapta el, akkor is mellette lenne a helyük. Én nem tudnám cserbenhagyni a gyerekem.
2011. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szegény.Állj ki mindenképp mellette!Ezek szerint csak te vagy neki!:(
2011. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy van a Húgod? Kibékült a családdal?
2018. nov. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!