Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy a nyeglébb...

Mi az oka, hogy a nyeglébb gyerekek több figyelmet kapnak a szüleiktől, mint a "jó gyerekek"?

Figyelt kérdés

A férjem vetett fel egy érdekes megfigyelést, bár nem reprezentatív, inkább szubjektívnek mondanám.


Ha egy családban két gyerek van és az egyik nyegle, lekezelő a szüleivel, akkor családi kedvenccé, kényeztetetté válik. Az amúgy gondot nem okozó, rendes testvér pedig háttérbe szorul.


Saját környezetben is láttam ilyet, azért is ragadta meg a figyelmemet ez a felvetés - ahol valóban, a tékozló fiúnak gyakorlatilag ki van nyalva a hátsója, a rendes húgát pedig megtűrt egyénként kezelik.


Mi lehet ennek a jelenségnek a hátterében?


2011. nov. 13. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi lennék.
2011. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hm. Hát igen. Valahogy a jóság olyan megszokottá válik. A jó gyerek szinte a szülő másolata, nem olyan eredeti.

És a jó gyerek olyan kis csendes és szerény, szinte magára húzza azt a jelenséget, hogy mellőzik.

2011. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo kerdes. Mert en egy ilyen szitunak vagyok az alanya. Ketten vagyunk tesok en az idosebb lany es van egy ocsem. Velem sosem volt gond, sem a suliban, sem tanulassal, tinedzser korom is zokkenomentes volt, foiskolat majd egyetemet vegeztem, tisztessegesen dolgozom jo pozicioban. Evvel ellentetben tesommal mindig gondok voltak a suliban mar elso osztalytol fogva, minden nap into, volt olyan h ketto is egy a delelotti tanartol egy meg a napkozis delutani tanartol, anyu mindig lehajtott fejjel ment a suliba h na megint mi var ra. Tanulassal is problemak voltak igy szakmunkasba tudott csak menni. Igaz kesobb leerettsegizett es lediplomazott egy bufe szakon, h ne legyen katona, akkor meg 9 honapra kotelezo volt, es igy inkabb tanult minthogy katona legyen, pedig nem artott volna. Gyerekkent is midnen jatekot tonkretett, en vigyaztam ovtam az enyemeket, bar ocsem sokat tonkre tett kozuluk. Felnottkent dolgozik, nehezen alakult ki a munkahelye mert sok munkahelyen kiutaltak elobb utobb a viselkedese miatt.

Felnottkent allandoan segitem, sokszor helyeztem eloterbe ocsemet a sajat csaladommal szemben, anyam nyomasara. Akar mit csinalok es akar mennyit anyamnak sosem eleg es mindig en vagyok a szar alak, o meg a joszivu testver. Eletemben meg semmit sem kaptam az ocsemtol csak bosszusagot es banatot.


Sokszor gondolkodtam el, h miert van igy. Anyam fius anyuka alapjaraton. Masreszt en nem vart terhessegbol lettem, ocsem meg tervezett baba volt. A testver bevezetese nalunk sosem tortent meg igy egyik nap egyedul voltam a masik nap mar nem. Nagyon anyas voltam, es hirtelen ezen osztozkodni kellett. Egy 5 eves gyerek nem erti h anya miert nem figyel oda ra annyit mint elotte. De sosem magyaraztak el a szuleim. Igy sokszor voltam maganyos, es sirtam h a szuleim engem mar nem szeretnek.

Felnottkent anyam meg mindig szeretne kirakni az egyenloseg jelet. Tehat ha van ket epitokocka akkor egy jar nekem egy az ocsemnek. De ez nem igy van. Szerencsere nekunk anyagilag jol megy, de en es a ferjem sokat dolgozunk azert h jol menjen. Ocsemeknek nem megy jol, naprol napra elnek es orulnek ha a hitelt fizetik. De nem is tesztnek meg mindent h jo es konnyebb legyen. A felesege sosem dolgozott es mindig mastol vartak a jo szerencset. Amig anyu tudta tamogatni anyun eltek, de ma anyu nem tudja tamogatni oket igy az elvaras h nekem kene penzelnem. De en meg nem azert dolgozok h ocsemeket penzeljem mert ahogy en felkelek reggel es elmegyek dolgozni ugy az o felesege is meg tudna tenni. De kenyelmesebb nem megtenni. Tehat nalunk ebbol van a cirkusz.


Szar egy helyzet, de evvel sajnos enm lehet mit kezdeni.

2011. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jaj meg annyit, h mindig is ugy vagytam egy olyan tesora akire lehet szamitani, nem anyagiak, hanem segitseg, lelkiekben. Hiaba van tesom megis egyedul vagyok. Pl ha elutazunk nem lehet rabizni h etesse a cicust, be kell adni menhelyre, vagy h nezzen ra a hazra (ismeroseink csinaljak). De forditott esetben ellene varva tolunk. Mert ennyit megtehetek az ocsemert jeligevel.


az egesz dolog kihatott a felnotteletemre. egyreszt onbizalomhianyos vagyok es sokat kuzdok evvel. Masreszt meg elgondolkodtam azon h bevallajunk meg egy babat, mert nem szeretnek olyan anya lenni mint anyu volt. Nem szeretnek egyket nevelni a lanyombol es most lenne ideje meg egynek, de felek, h a tortenelem ismetelne onmagat.

2011. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mennyire gyakori ez?

Nekem nincs testvérem, így tényleges rálátásom sincs egy testvér-kapcsolatra.

2011. nov. 13. 23:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez tényleg igy van.

Még azt is hozzátenném, hogy iskolákban is ugyanez a helyzet.

A rossz hülyegyerekek a tanárok kedvencei, a jó tanulóknak meg még a nevét sem tudják, jellegtelennek tartják őket. Sajnos ez van.

2011. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozok, szerintem is így van. Nekem egy idősebb tesóm van aki legtöbbször semmit sem csinál, a pénzt csak viszi, sose takarít semmit. Semmit nem lehet rábízni, mert elfelejti stb stb. Mégis mindig én vagyok a rossz akármit elérek vagy csinálok, sosem elég semmi. Ha vita van tök mindegy kinek van igaza anyu tesóm mellé áll. Aput meg azért nem bírják annyira (elváltak ), mert ő mellém is áll ha igazam van.
2011. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ahol 3 vagy több gyerek van, már egy kicsit mésképp néz ki :))

Nálunk én vagyok a legidősebb (lány), engem nagyon jókislánynak "szántak", egy darabig működött, jól tanultam, jól viselkedtem, lelkibeteg lettem. Aztán hagytam a lázadó énemet érvényesülni, azóta jól érzem magam, és kezdik elfogadni is. Mondjuk nagyon jó munkahelyem van, úgy is, hogy azt a csúnya fősulit csak húzom-halasztom. Hozzámentem egy "rosszfiúhoz" (aki azért számít ide, mert nem öltönyös-szemüveges típus...)

A nagyobbik tesóm (fiú) a család büszkesége pici kora óta, jól tanul, haverkodik a felnőttekkel, második diplomáját gyűri munka mellett, saját (na jó banki hiteles) lakása van, az összes barátnője orvos vagy hasonló körökből való volt.

Majd a kisöcsém, aki igazi genszter volt már bébiként, később is mindig botrányosan adta elő magát a suliban és a magánéletben, de tüneményes személyisége van. Belőle is ember lett.

Hármunk közül viszont mégis egyedül a középső tesó tartja boldognak és felhőtlennek a gyerekkorunkat, míg mi ketten sokmindenre nem szívesen emlékszünk vissza. Szóval ezek alapján nálunk pont a fordítottja volt, a "jógyereket" talán picit túlságosan is magasztalják. Persze ettől még szeretjük egymást, csak érdekes végiggondolni.

2011. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
3.válaszolóval hasonló helyzetben vagyok, idősebb lány, van egy öcsém, bennem mindig nagyobb volt a megfelelni vágyás, kitűnő tanuló voltam, ha vmibe belekezdtem, végigcsináltam, amint lehetett leváltam anyagilag a szüleimről, h ne terheljem őket, egyetem, 2 nyelvvizsga stb, öcsém gyerekként is problémás volt, agyonféltették és kicsit el is könyvelték h ő a bénább, bukott első szakközépben, már kb 6éve végzi a fősulit, otthon él, rezsibe nem ad, 26éves korára lett először melóhelye (szülői protekcióval persze), és most kezd önállósodni, de ezek az anyagi dolgok is csak az ő kedvteléseit fedezik, ha segíteni kell otthon, nyafog, lebetegszik, sajnáltatja magát. Azt gondolom ez a szülők hozzáállásán és a kevesebb elváráson is múlik. Nagyanyám is azt a gyerekét támogatja és ajnározza aki nem segít rajta, hanem félévente egyszer meglátogatja, szerintem a szülőkben bekapcsolódik egy gomb, h a másik életképtelenebb és kinyalják a fenekét, aztán persze a gyerekben is bekapcsolódik egy gomb és rájátszik erre. Játszmáznak. Kevés olyan családot ismerek a környezetemben ahol mindkét gyerek sikeres,(nem feltétlenül hatalmas karrierre gondolok) az egyik valahogy mindig a szerencsétlen szerepkörben tetszeleg és sok mindent megkap ingyen amiért a másik kőkeményen megdolgozik.
2011. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a 8 válaszból egy sem a kérdésre válasz. Nos. A "nyegle" gyerek, nem feltétlenül rosszabb, csak egyszerűen kommunikatívabb, pörgősebb, több figyelmet igényel, ezért természetes, hogy jobban figyelnek rá. Ez nem jeleneti azt, hogy jobban szeretik, csupán jobb a "marketingje" ezért aktívabban él a köztudatban. Ennyi.
2011. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!