Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ellenőrízni a...

Hogyan tudnám ellenőrízni a szülőmet? Anyám, nagyon jo és okos ember, DE az utóbbi fél évben egyszerüen computer függő lett!

Figyelt kérdés
Ő ezt nem vallja be, nehogy már a fia nevelje az anyát! De én látom, hogy mindig ott ül a gép előtt! Ő 38 éves. Káros rá nézve rám meg roppant idegesítő tud lenni abba belegondolni, hogy több eszem van nalla ( ilyen téren)! Kéne nekem egy olyan program ami megmutatja mennyit volt bekapcsolva a gép egy nap és lehet vele ezt korlátozni jelszó ellenében.
2009. máj. 9. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

nalllllla


nem hinném hogy anyukád díjazná ha lekontrolálnád. Ha velem a fiam ilyet tenne tuti elmagyaráznám neki, hogy ki a jupiter és a kisökör. Arra van egy program, hogy bizonyos idönként bekapcsoljon a képernyö védö és csak a letelt idö után lehet vissza lépni. Mi kipróbáltuk, mikor kiderült hogy óránként 10 perc szünetünk lenne.Csak a gondunk az volt hogy a munka közepén volt , hogy lezárt. ès 10 percig malmoztunk, nem volt jó.

2009. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy csak szórakozásból használja a netet? Azért kérdezem, mert mióta nálunk is több lett a lehetőség ezen a téren, anyukám, aki 25 éve tanítónő, sok tananyagot, segédanyagot szed le az internetről, és dolgozatokat se kézírással állít már össze, hanem Word-ben (plusz a szöveges értékelő szoftver). Lehet, hogy te csak a szórakozás oldalát látod, nem tudom, nem látok bele.

De ha hátráltatja is, akkor se biztos, hogy pont neked el fogja fogadni a véleményedet ebben.

2009. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ne váltsatok szerepet. Ő a te anyád, nem pedig te vagy az övé. Ha nem tetszik lehet elköltözni otthonról. Ennyi.

Én se ugatok be apámnak, h mennyit ül a gép előtt, mert nem az én dolgom, felnőtt ember, hadd döntse már el mit akar.


23/L

2009. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
nyugi enyém is úgyan ezt csinálja. nem vagy egyedül.és engem senki se nevel. csak apám és a volt nője.
2009. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell, nem szabadna egyáltalán ellenőrizned az édesanyádat ilyen miatt!


Ha aggódsz, hogy függő lett, esetleg megbeszélheted vele, felhívod rá a figyelmét, hogy aggódsz e miatt, de ellenőrizni, megszabni hogy mit tehet, mit nem, semmiképpen sem.


Ha tényleg függő is, az sem jelenti , hogy több eszed van nála. :o)

Ha aggódsz beszélj vele, de ne kezd felette rendőrt, bírát játszani azért.

2009. máj. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad hoyg függö, mennyit ül elötte?? És mit jelent hogy több eszed van " nálla"???

Én 40 es családanya vagyok, ha tehetem én is itt ülök, de ez nem függöség, mérlegelem mi a fontosabb, ha válaszolnál, miért függü, és mitöl van több eszed nála jo lenne.

41 éves anyuka 2 gyerekkel + egy férjjel:D

2009. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos:

1> Igen csak szorakozas celjabol hasznalja.

2> Amikor en: iskolabol jovok haza; felkelek alvasbol; focibol hazajovok; baratnomtol este 12 fele hazajovok; stb stb MINDIG a gep elott ul es mikor rakerdek MINDIG azt mondja, hogy most ult le 10 perce. Nos ezt en nem hiszem el. En egyszer voltam egy szamitogepes jatek fuggo ( WOW ) ugyan ezekkel a tunetekkel, es az eletem rovasara ment. En latom rajta azt, hogy o fuggo. DE ezt akkoriban o megoldotta nem engedett a gephez es kigyogyultam, de ez most forditotthelyzet. Tudom, hogyfuggo ! ! !

3> Mar rengetegszer beszeltem es veszekedtem is ezert vele, es egyszeruen nem kepes ezt felfogni.

En amost azt szeretnem, hogy legyen egy program. Megbeszelnem vele, h hany orat akar jatszani egy nap. Es a program segitsegevel ezt megoldanank, nem engedne ot jatszani tobbet mint amit en beallitok szamara ( amit megbeszelunk vele ) es igy biztosan belatna, hogy a computer iranyitja az eletet !

Elore is koszonom! ( es annak a kepernyokimelos progrinak a nevet szeretnem megtudni, nem pont az ami nekem kell de talan valamit segithet , koszonom )

2009. máj. 10. 09:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem azzal lenne a gondom, hogy a gyerek megmondja az igazat. Miért ne tehetné? Ne legyünk már ennyire középkoriak. Azt írod, hogy te 12-kor hazamész a barátnődtől meg focizol...na mármost anyukádnak nincsenek ilyen elfoglaltságai, neki nem lehet hobbija? Szerintem nem azért nem szabad lekorlátozni, mert az anyádról van szó, hanem mert semmi rosszat nem tesz és egyébként is felnőtt ember, akinek joga van azzal töltenie a szabadidejét, amivel akarja...jobb, mintha inna vagy a szomszédokkal pletykálna. Mégis mit kellene tennie? Fociznia veled? A legtöbb szülő TV-t néz munka után, az sem jobb...ne korlátozd le, ő sem korlátozza, hogy a te hobbijaidat.
2009. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a géptől függetlenül dolgozik anyukád rendesen? Elvégzi a házimunkát? Főz, mos, takarít... stb? Mert ha te sokat vagy távol, és mindezek mindig megvannak, nem is látsz bele igazán a napi teendőibe.

Amúgy ha annyira zavar, hogy a gép előtt ül, miért nem szervezel vele közös programot? Én anyuval el szoktam menni moziba, színházba, pedig már 24 éves vagyok. Ha ezeket az általad felajánlott programokat visszautasítja, akkor rendben, függő, de előbb próbáld ki, lehet, hogy csak ezzel pótolja a kikapcsolódást. Lehet, hogy jól érezné magát egy általad megszervezett közös programon. Sokkal jobb módszer, mint direktben fékezni.

2009. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos, talan igazatok van ! ! !

Es koszonom szepen, h erre is ravilagitattatok!

Jol esett erett gondolatoikat olvasgatni es arra jutottam, hogy nekem is es nektek is van igazsag abban amit mondunk. Egyebb jo javaslatokat zivesen fogadok! KOSZONOM ( a kozos program jo otlet )

2009. máj. 10. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!