Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után még mennétek hozzuk?...

Ezek után még mennétek hozzuk? Le tudnátok "nyelni" mindezt?

Figyelt kérdés

Édesapám szüleiről van szó. Világ életükben szűk látáskörűek voltak, ez nem változott soha. Fura, saját törvényeket szabó egyszerű falusi emberek, akik világ életükben agyon dolgozták magukat...Mikor kicsi voltam imádtam ott lenni, szerettem mindent ami ott volt, az állatokat, a munkát és őket is. Aztán ahogy nagyobb lettem kinyílott a szemem, megláttam a kétszínűséget, rosszindulatot ami bennük van, de gyerekként nem fogtam még fel...(édesanyám nagyon jól tudta a dolgokat, de sosem szított ellenük). Nem szeretném részletezni a dolgokat, ép eszű ember számára felfoghatatlan dolgok sértődnek agyon, puffognak és egyebek. Édesapám beteg, gondjai vannak az egészségével, nem is kevés, emellett nagyanyámék állandó jelleggel marják. Májusban édesapámnak elege lett és megmondta, többet nem akar még hallani se a faluról ahol laknak. Azóta nem járt ott...Nagyanyám állandó jelleggel felhívja édesanyámat, gyanúsítgatja hülyeségekkel (pl. hogy névtelenül telefonálgatunk nekik). Édesapám elvesztette az állását, többször volt kórházban az elmúlt időszakban, a szülei meg se lőtték. Tegnap ismét akcióba lendült nagyanyám, felhívta édesanyámat és megint szitkozódott telefonba, majd lerakta...többek között felhányta, hogy "napra pontosan le van jegyezve mennyi pénzt adott nekem mióta egyetemista vagyok". (Olyan havi 20000 Ft) Május óta én sem voltam, de csak mert automatikusan szembe csapja velem a telefont azóta...mióta harci helyzet van, semmi kedvem hallgatni az áskálódást meg a rosszindulatot.

Ezek után meg soha többé nem vagyok kíváncsi rájuk. Én soha nem kértem tőlük semmit. Amit adtak maguktól adták, s ha valamikor nem fogadtam el a pénzt, (ezek szerint) színjátékot csináltak, hogy megsértődtek.


Milyen anya az aki a beteg fiát nem látogatja meg? És milyen anya az, aki felhánytorgatja az anyagiakat? Engem nem érdekel már, csak édesapámat sajnálom, mert a betegsége mellé pont ez nem hiányzik...

Ezek után többet soha nem akarom látni őket...


21_l


2011. nov. 16. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nagymamám már 3éve ránk se nyitotta az ajtót. Mi nem létezünk számára és a fia se. Azóta se egy telefont nem ejtett,hogy élünk-e egyáltalán. Ugyanis történt egy veszekedés egyszer.Mamámnak eldurrant az agya,szidott mindenkit mivel a lánya teljes mértékben kihasználja. Jól keres,mégis állandóan sír,hogy így nincs pénze úgy nincs pénze,de a legújabb divat szerint öltözködik és nem olcsó kínai áruházakban vásárol. Mi mondjuk mamámnak,hogy mennyire kihasználja és ezen teljesen bepöccent. A szememre hánytorgatta,hogy születésnapra meg ballagásra mennyi pénzt adott,és hogy az ő pénze kell mindenkinek de nem tud annyit adni amennyi elég lenne stb. Pedig mi soha az életben egy Ft-ot nem kértünk,összekevert minket apukám tesójával.

Sajnos vannak ilyen emberek. Apukámat sajnálom én is,hogy ilyen anyja van,de ez ellen nem tudunk tenni. Mi biztos nem fogjuk hívni,azok után ahogy beszélt velünk. Te is próbáld figyelmen kívül hagyni amit mondanak. Begyepesedett öregek...

2011. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

" Fura, saját törvényeket szabó egyszerű falusi emberek, akik világ életükben agyon dolgozták magukat..."


Na szép. Falusinak lenni és dolgozni már egyet jelent azzal, h az ember begyepesedett, rosszindulatú.


Amit a nagymamádékról elmondasz az az enyémre is igaz, de ez nem származás, hanem neveltetés kérdése. Egy felnőttet meg megnevelni már nem lehet.


Amit tehetsz az az, h nem azon mérgelődsz, h mit csinálnak, hanem apukádnak segítesz átvészelni. Nem kell a telefont felvenni v rögtön le kell tenni, ha meghalljátok, h ők azok. Ha ilyenek, akkor a kapcsolatot meg kell szakítani.

2011. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

" Fura, saját törvényeket szabó egyszerű falusi emberek, akik világ életükben agyon dolgozták magukat..."


Na szép. Falusinak lenni és dolgozni már egyet jelent azzal, h az ember begyepesedett, rosszindulatú.


Ezt hol írtam? Nem azért begyepesedtek és rosszindulatúak, egyáltalán...most inkább nem részletezném miért rosszindulatúak és miért begyepesedtek. nem a falusi létükkel és azzal van a bajom, hogy végig dolgozták az életüket...kell olvasni tudni a sorok között!!

2011. nov. 16. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Én pedig a sorok közt olvasva ítélem meg azt, h számodra nyomatékkal bír a "falusi" és "agyon dolgozott" jelző. Ha nem lenne rajta hangsúly, akkor nem írtad volna bele. Gondolom, h te meg a "városi nagyképűn" akadnál fenn.


Mindegy, én egyiknek sem vallom magam, mert falun nőttem fel, most városon élek és totál ugyanolyan személyiségtípusok vesznek körül.

2011. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én nagyszüleim is elèg dilisek, ketten maradtak, mivel a fiúk akié lettvolna a családi ház meghalt, a menye a kislányával kiköltözött utànna külföldre. Gyakran járunk segiteni kertimunkàban vagy a hàzkörül. Èn ritkàbban mentem mivel tanultam, nem voltam itthon. Mamàval beszèltük, hogy jò lenne egy nagytakaritást csinàlni, hàt èn el is mentem 1hetembe került mig kinyaltam az egész hàzat, de szivesen csinàltam mert szeretem oket. Nagyapàm minden nap azt fujta elfele, h apu sose megy oket meglatogatni, meg h õk mien betegek mind ketten ès anyu se jön be csak nagyritkàn. Hiába magyaráztam nekiek, hogy apu reggeltõl estig dolgozik van hogy este 10kor jön haza, örül ha lepihenhet; és anyu is feszt szalad a munkàja miatt, és monta, h 1szavatokba kerül és jön az orvos, de mintha falnak beszéltem volna. Miutan befejeztem a takaritást meg köszönték ès nagyapàm azt mondta, h majd ha megkapja a nyugdijt akkor kifizet, mondtam h èn nem pènzért csinàltam, màskor ha fizetni akarnak fogadjanak napszàmost, azóta csak 1voltam és akkor is mondta, h elszàmol majd velem, mèg a multkor oda akarta adni csak nem jöttem. Èn meg modtam, h nem is fogok jönni pont emiatt mert èn szivesen segitek ôk meg azt hiszik, h pènzt akarok, vagy a hàzukat.

Szòval szerintem, jòl teszed ha hanyagolod ôket.

2011. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tévedsz, az, hogy agyon dolgozták magukat ott lehet fontos, hogy kifáradtak "bele öregedtek" a munkába. Belerokosodtak a mindennapi életükbe, semmi más soha nem volt fontos, csak az, hogy az a tehén meg legyen fejve, a fű le legyen kaszálva. Vígan eléldegélhetnének a nyugíjukból, de nem, ők dolgoznak és közben sírnak, hogy nekik mennyire rossz... Az meg, hogy falusiak, szimplán előítélet nélkül írtam. Nekem is vannak falusi barátaim, ismerőseim, én meg egy kis városban élek.

Mindegy nem ez a lényeg...

2011. nov. 16. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!