Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen az anyósom?

Virág6 kérdése:

Csak nekem ilyen az anyósom?

Figyelt kérdés
Két gyermekem, a férjemnek van egy tesója,és három gyereke.Különbséget tesz az anyós az unokái között.Az enyémeket le se sza.ja.Húsvétkor is csak nekik adott pénzt,az enyémek nem kaptak semmit.Sose hívja el a gyerekeimet ő hozzá.De a másik három mindig ott van,és ott alszik.Az eggyik jár táncra,őt elviszi minden héten a tánciskolába,pedig nem is a falujában van.Én egyszer kértem meg hogy vigye el a lányom edzésre,és megemlítette az anyós,hogy ha tudta volna hogy van busz,nem vitte el volna a lányom.De könyörgöm,a másik unokája mért nem ment busszal.Pedig van arra is.Szóval ez csak egy töredéke,hogy milyen különbséget tesz az unokák között.De én megelégeltem,és elmondtam neki ezeket.Most haragszik rám.Nem beszélünk.Ami a lényeg,hogy nem ad nekünk fát,pedig neki van erdőféleség,és azért nem adott mert összevagyunk veszve.Tudja hogy nem sok pénzünk van rá.De jézus!Ne engem nézzen,hanem az unokáit,hogy fáznak.Meg a fiát.Nem szemétség ez?Ja, a másik fiának már két nagykocsi fát hazavitt.
2011. nov. 13. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Miért alakult így a kapcsolat?

Soha nem értettem azokat a szülőket, akik különbséget tesznek a gyerekeik (és azok gyerekei) között. A férjeddel eleve más volt a kapcsolata, mint a férjed testvérével?


Ha megkapargatjuk a felszínt, általában húzódik valami a mélyben, ami az anyós viselkedését "indokolja". Bár szerintem nem létezik olyan indok, ami miatt egyik gyereket kevésbé kellene szeretni, támogatni, mint a másikat. Egy gyerek még semmiről nem tehet, talán pont a kivételezés miatt lesz olyan felnőtt, aki az anyja ellen fordul.


A férjed hogy kezeli a helyzetet?

2011. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha kell valamit csinálni,dolgozni,akkor a férjemet hívja.Pedig mi nem ott lakunk ahol az anyós.a másik fia meg igen.A férjem meg védi az anyját,hogy mért mondtam el neki a problémám.Mondtam a férjemnek,hogy akkor vedd el anyád ha nincs annyi büszkeség benned,hogy megvédd a gyerekeid.Volt olyan hogy nem volt anyósnál semmi kaja,nekem kellett vásárolni.Az én gyerekeimnek egy csokit nem hoz.Ünnepkor egy üdítőt nem vett mikor lementünk,hozzá,hanem az anyós átkűldte a boltba az összes unokát,hogy vegyenek bort az apósnak.Erre tellik?
2011. nov. 13. 10:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem veszi észre az anyós magát.A legdúrvább tavaly történt,mikor egyedűl voltam itthon,és jött részegen az após,és molesztálni kezdett.Megmondtam a férjemnek,erre a férjem azt mondta,hogy "ő nem szokott ilyet csinálni"és ezzel le volt zárva az ügy.Persze nem merem az anyósnak ezt megemlíteni.
2011. nov. 13. 10:50
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Juj, ez szörnyű....

Nagyon sajnálom, hogy ilyen a férjed is! Biztos könnyebb neki Téged okolni, mint szembenézni azzal, milyen szívtelenek, igazságtalanok a szülei.


Nem tudok mit tanácsolni, nagyon megjavíthatatlannak tűnik a probléma. Add meg Te a maximális szeretetet a gyerekeidnek, többet nem tehetsz.

2011. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen nem tanácsot akartam kérni,hanem kiönteni a szívem.
2011. nov. 13. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Szakíts meg vele minden kapcsolatot, ne fogadd a köszönését, és ne engedd oda a gyerekeket.Hozzátok, a lakásba se engedd be többé. Ha a férjed "anyukázni" akar, menjen át a szülői házba, egyedül.
2011. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Le merem fogadni, hogy párod testvére nő. A lánytól született unokákat valahogy jobban preferálják egyes nagyszülők, mint a fiútól születetteket. Biztos a mennyel való rossz viszony lehet az oka...
2011. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan megértelek,szerintem jól tetted,hogy beolvastál neki,de a helyedben nem várnék tőle semmit,hagyjon békén.Én tűröm az anyósomat,úgy,hogy totál lenézi a családomat,ok nélkül,örülnék,ha nem lenne ránk kiváncsi.Szép,gondtalan életünk lenne.Kakild le a fát,próbáljátok valahogy máshogy megoldani.A férjed meg kiállhatna mellettetek,megértem,hogy tiszteli az anyját,de akkor is!
2011. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-nek

10:47-kor írta a kérdező:

"Pedig mi nem ott lakunk ahol az anyós.a másik fia meg igen."


Szóval a férje testvére is férfi!

2011. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szóval a férje testvére is férfi!"

Igen, szinte rögtön, hogy elküldtem a kommentet, észrevettem. :) akkor pedig az elsőszülött fiú imádata érvényesül. Ezt meg a saját bőrömön tapasztalom, a dologtalan, munkakerülő, de kitanult bátyám az ász...

2011. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!