Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az anyósom,...

Hogyan vegyem rá az anyósom, hogy eljöjjön a karácsonyi ebédre hozzánk?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyok együtt a párommal,és eddig még nem sikerült vele megbékélnem,a párom testvére és apukája elfogadott,de az anyukája nem akar(néha persze kedves,de én ilyenkor rosszat sejtek,nem véletlenül).A páromnak ez nagyon sokat jelentene,mert nagyon szereti az anyukáját,de miattam nagyon sokat veszekedett vele.Mit tehetnék?
2009. dec. 10. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedevsen hívd meg az egész családot, de őáltala. Személyesen hívd meg, ha lehet! ne kérdezd, hanem közöld, hoyg mikor várjátok ebédre, és kérdezd meg, hogy a kacsát vagy a káposztát szereti jobban. Így ezen fog gondolkodni.

Mondd hogy várjátok 25-én, é s nem tudod, mi lenne neki jobb: 12 óra vagy két óra? és ha válaszolt, akkor jöjj elő a kacsás kérdéssel. Ha eleve elutasít, akkor se sértődj meg. együtt hívjátok őt a fiával, de te kezd a hívást mondani!

2009. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne vedd rá. Mindent meg fog kritizálni, te meg k. szarul fogod érezni magad. Ezeknek semmi nem jó, hidd el, ha szeretné a fiát, már rég elfogadott volna téged. Minél jobban megalázkodol előtte, annál jobban meg fog taposni. Minek akarod elrontani a karácsonyodat?
2009. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából ez így történt,de ő ennek ellenére sem szeretne jönni,persze ezt nem nekünk mondta...Tavaly mi mentünk hozzájuk,és utána költözött hozzám a párom..amit ott művelt...A karácsonyi ajándék amit tőlünk kapott(telefon) szinte a kukába végezte,hogy neki tőlünk nem kell semmi..Ennek ellenére megpróbálnám meglágyítani a szívét..
2009. dec. 10. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem pont a karácsonnyal kezdeném,nem érdemes elrontani
2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A követ nem lehet meglágyítani, sajnálom. Lépj túl rajta szerintem, és karácsonyozz vidáman a barátoddal kettesben, esetleg hívd meg a saját családtagjaidat, vagy esetleg a párod tesóját és apját. Akkor lehet, hogy észbe kap.
2009. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kel arról tudnod, amit nem neked mondott. Ne is beszélj erről , mert akkor rossz érzés keletkezik benned, és megérzi. Csak szó szerint amit mond, azt kell venni, nem kell komponálni a hátterekről. Te a párodnak akarsz igazából örömet okozni, nem a mamának.Erre koncentrálj. Te adsz ajándékot, ha kidobja, ő dolga. Főzöl, hívod. H ajön eszik, ha nem jön, ő baja. Csomagolsz neki, és azt tesz vele amit akar. Nem a te bajod. Te megteszed ami tőled telik, s ezzel örömet szerzel a párodnak. A mamát nem tudod irányítani, csak felajánlani tudod a lehetőséget. S ennyi elég is. Ha ő úgy boldog, hoyg nem jön: legyen boldog!
2009. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj veled?
2009. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést már én is feltettem magamnak..."Mi a baj velem?"Igazából még nem találtam rá választ.Igazából nem tudom magam túltenni ezen,mert eddig mindent olyan jól kezeltem...de ezt nem tudom hogyan...És látom a Páromon,hogy neki is nagyon fáj...Amúgy meg közös ebédre gondoltam az én rokonaim,és a pároméra...
2009. dec. 10. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is kár a gőzért.Igazából neki kellene bocsánatot kérni tőled,és nem neked a kegyeibe férkőzni.

Igaza van annak aki azt írta,ha szeretné a fiát,akkor elfogadná akit a fia szeret.Ez a nő önző,úgy gondolja elvetted a fiacskáját ezért meg kell lakolnod.Ne gyötörd magad,inkább kerüld amennyire lehet.Ha a párod szeret téged,eszébe nem jut az várni tőled,hogy a böszme anyjának próbálj megfelelni.Nálunk ez a helyzet még 10 éves házasság után sem rendeződött,csak azt sajnálom,hogy volt időszak amikor megpróbáltam megfelelni a férjem családjának.Nem kellett volna,sőt a fenébe kellett volna már sokkal hamarabb küldenem őket,amit meg is tettem pár éve.Volt 2 év mosoly szünet,aztán jöttek békülni.De én az életben meg nem bíznék bennük,ezt már eljátszották.

Ha valóban szerették volna a fiukat,nem gy alakítják a helyzetet.A sok aljasságukkal szinte teljesen elveszítették,de ez is legyen az ő bajuk,ők tehetnek erről is.

2009. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meghívod. Ha elfogadja, akkor ott lesz, ha nem akkor kimarad egy kellemes ebédről. Szeretettel teszed, mert fontos neked a párod. A kedves anyukának ez nem számít akkor nem. A te lelkiismereted nyugodt lehet, hogy Te mindent megtettél. Hidd el, neki jobban fog fájni. Te éled a saját életed, ő meg az övét. Nem kell ennél többet foglalkozni vele.
2009. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!