Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek h ne nézzen gyereknek?

Mit tegyek h ne nézzen gyereknek?

Figyelt kérdés
18 éves leszek, fél éve van kapcsolatom, nagyon szeretem a barátomat...naponta kb 2 órát találkozunk, este 7 től 9 ig...5 perc késés után anyukám kivan akadva, sőt, soknak találja azt az időt amit a barátommal töltök...ezen kivül hétvégén kb 4-5 órát találkozunk, ami nem igazán sok...állandóan megvan h hányra érjek haza, mindig én vagyok az első aki a szórakozóhelyről eljön...a barátomat nagyon zavarja, és engem is:( próbáltam beszélni édesanyámmal, de úgyis az lett a vége h neki van igaza, és h igy is túl sokat megenged nekem...fél éves kapcsolat, és még most is elég tabuként kezeli...nem tudom attól fél e h lefekszem a barátommal, ha megakarom úgyis megteszem ha a tudtával ha a tudta nélkül...pedig nem kéne ettől tatson, mert van felelősségtudatom...
2008. márc. 21. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évvel vagyok nálad idősebb, de az én anyám is pont ugyanilyen. Mondjuk nekem abból a szempontból jobb, hogy több mint 100 km-re tanulok az otthonomtól, és ott van a barátom, így anyu csak telón keresztül értesül a történésekről. De ha hazajövök, nagyon ki van akadva, hogy sokat vagyok a barátommal, nem tanulok stb. Szerintem lassan hozzá fog szokni a anyukád, nyugodtan beszélgethetsz vele, egyszer úgyis bele kell törődnie, hogy felnősz. Esetleg annyit tehetsz, hogy egy héten egy-egy napot otthon maradsz, és akkor pl anyuddal filmet nézel, hogy lássa, hogy ő is fontos neked. Lehet, hogy attól fél, hogy már nem szereted úgy mint rég, és el fog veszíteni.
2008. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat:) hát annyi h én helyben tanulok, és még van másfél évem mig elkerülök...ha 24 ből 20 at itthon vagyok igazán nem lehet kiakadva...az átlagom a suliban meg nagyobb lett úgyh nem mondhatja h nem tanulok...
2008. márc. 21. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért gondolja anyukád, hogy így szabályozhat? Hiszen nagykorú vagy. Én most 21 éves vagyok, gyerekem van, élettársam van, egyetemre járok és teljesen okés az életem. Anyukám meg örül neki, hogy minden rendben. Igaz, én 15 évesen kiharcoltam a függetlenséget, megmondtam otthon, hogy igen is el fogok járni szórakozni, ekkor meg ekkor jövök haza és kész. Igaz, hogy a megbeszélteket mindig betartottam. Aztán 17 évesen már nem is kellett arról beszámolnom, hogy mikor megyek haza, csak azt, hogy éppen hol vagyok (sokszor az ország másik végében) meg ha valami miatt ott maradtam valahol, akkor mindig telefonáltam. De ehhez azért a sarkamra kellett állnom előtte és az is igaz, hogy mindig nagyon figyeltem arra, hogy sose késsek el, meg semmit ne lehessen kifogásolni abban, ahogy hazaérek.
2008. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azon múlik, hogy valaki nagykorú-e. (Ráadásul a kérdező még nem is az) Akkor mondhatják a szülők a gyereküknek, hogy miért gondolod, hogy el kell tartanunk? Hiszen nagykorú vagy...

Ha jól sejtem, még gimibe jársz. Nálunk is ugyanez volt a helyzet, akkor változott meg valamennyire, amikor egyetemre kerültem, és kicsit a saját lábamra álltam. Már férjnél vagyok, de anyukám még mindig minden percemről tudni akarna, ha hagynám. Sajnos van ilyen.

Most lehetne mondani, hogy próbálj meg beszélni vele, stb., de az a tapasztalat, hogy ha 18 év alatt nem alakult ki a bizalom, akkor nem sok értelme van. Úgyhogy inkább alkalmazkodj, mutasd meg, hogy lehet benned bízni. Érettségi után már elköltözhetsz otthonról, akár a barátoddal együtt is, és akkor normalizálódhat a helyzet. Igaz, akkor dolgozni kell, de a felnőtt szabadsághoz sajnos ugyanilyen szintű felelősségvállalásra is szükség van.

2008. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád csak attól félt, hogy terhes maradsz, meg hogy mit szól ehhez a "falu". Pedig egy babát 20 perc alatt össze lehet hozni, na meg hogy tanulj felelősséget, ha sose enged dönteni??? Sajnos meg kell értened őt is, hogy csak a szeretet és a beteges aggódás vezérli. Én 23 éves friss diplomás voltam, mikor egy fiút vittem haza. Apám ha nem szégyellte volna, nem engedte volna meg hogy nálunk aldjon. Én meg szépen elmagyaráztam, hogy 23 vagyok, és mindenképp tartom a kapcsolatot vele, ha nem jöhet ide akkor én járok hozzá. Ez hatott.


Szerintem beszélgess sokat anyukáddal. Pl. hogyan ismerte meg apukádat, hogyan udvarolt neki, stb. És közben elmondhatod, hogy te is szeretnéd ezeket a szép élményeket átélni (pl. kézenfogva nézni egy mozit), de ha ennyire az utadba áll, magányosságra ítél. Meg azt is elmondhatod, hogy akik fiatalon a szoba 4 falát nézik, akok gátlásos, naív, befeléforduló emberek lesznek, sokan párt se találnak maguknak. No és ugye anyukád se olyan életet kíván neked, hanem férjet, gyerekeket. Talán ez hat.

2008. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság h sosem adtam okot arra h ne bizzon meg bennem. Van egy nővérem aki nagyon otthonülős állandóan tanul, reggeltől estig, max. a barátnőivel megy el 1-2 órára, aztán igy én vagyok a fekete bárány...pedig nekem is nagyon jó általánosom van, szinvonalas suliba járok...országos versenyeken is voltam...épp ezért nem értem...
2008. márc. 22. 13:59
 7/8 anonim válasza:
100%
ha be töltöd a 18 at akkor nem szabhatja meg mitt teggyél ha még rendőrséget hiv ki akkor még ők is aszondják neki h sajnálom de már 18 és... magát irányitja ...
2008. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kort betöltve magát irányítja.... De 18 éves kor után köteles a szülő eltartani? Igazából nem tudom, de sok buktatója van... Ha nem bízik benned, akkor nem és kész, ha 18 év alatt nem lettél független, nagyon nehéz dolgod lesz, talán kérdezz meg egy 13-16 évest hogy ő hogy csinálja és vegyél példát, pár év és neked is menni fog...
2008. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!